Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Tematy związane z gażnikami
Misin1
Posty: 26
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 15:53
Motocykl: Virago 535 - 96r
Lokalizacja: wielkpolska Czarnków
Wiek: 54
Status: Offline

Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: Misin1 »

Chciałem sprawdzić poziom paliwa zapoznałem się z postami ale wszystkiego nie wiem.
1. Rozgrzałem moto.
2. Postawiłem w poziomie.
3. Podłączyłem wężyki pod kruce odpowietrzające.
4. Odpaliłem.
5. Odkręciłem śrubki z prawej strony moto.
6. Paliwo nie idzie .
I pytanie jest za niski poziom paliwa ? Jeżeli tak to należy podgiąć blaszki od pływaków ? Blaszki odgina się metodą prób i błędów , chodzi mi ile je odgiąć . Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: toooomelo »

Może za mało odkręciłeś śrubki dopływu paliwa?
viewtopic.php?f=22&t=2686&p=138179&hili ... ch#p114698
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: Blunio »

toooomelo pisze:za mało odkręciłeś śrubki
Sądzę, że 1 - 2 obroty powinny wystarczyć.
Misin1 pisze:Podłączyłem wężyki pod kruce odpowietrzające.
Pytanie, pod które króćce podłączyłeś wężyki. Jak pod króćce na "tych gumowych podstawkach gaźników", to paliwo Ci na pewno nie poleci. Poszukaj takich cienkich, zagiętych pod kątem 90° plastikowych rureczek, będących naprzeciwko wspomnianych śrub, z lewej strony moto. One służą do pomiarów poziomu paliwa, ale do odpowietrzania (jak napisałeś) to raczej nie służą. Najwyżej do spuszczania paliwa.
Misin1 pisze:Blaszki odgina się metodą prób i błędów
TAK :!:
Misin1 pisze:ile je odgiąć
Na początek troszeczkę. Jak masz za duże poziomy, to blaszkę podginasz do góry, jak za małe poziomy, to blaszkę naginasz w dół. Uważaj coby nie pogubić zaworków iglicowych.
:motorcycle:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Misin1
Posty: 26
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 15:53
Motocykl: Virago 535 - 96r
Lokalizacja: wielkpolska Czarnków
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: Misin1 »

Dzięki będę dzisiaj dalej próbował.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: toooomelo »

Blunio pisze:... Pytanie, pod które króćce podłączyłeś wężyki...
Też przez chwilę zastanawiałem się, czy kolega sprawdza poziom paliwa, czy też robi synchro :wink:
Podpowiedź zdjęciowa: króćce zaznaczone kółkami, to te do sprawdzania poziomu paliwa w komorach pływakowych gaźnika:
Obrazek
A tą śrubką otwierasz przepływ paliwa:
Obrazek
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: toooomelo »

Mnie tylko frasuje pęcherzyk powietrza pojawiający się w wężyku (na połączeniu króćca i wężyka), a wydobywający się z komory pływakowej. Ja się go pozbywam upuszczając do wężyka większą ilość paliwa, a podnosząc wężyk do góry pęcherz cofa się z powrotem do gaźnika. Nie wiem, czy to jest dobry pomysł.
No i czy poziom sprawdzamy na odpalonym silniku, czy wyłączonym? Bo w tej kwestii też są zdania podzielone :|
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: Blunio »

toooomelo pisze:No i czy poziom sprawdzamy na odpalonym silniku, czy wyłączonym? Bo w tej kwestii też są zdania podzielone
Raczej na zgaszonym, co to za pomiar jak warsztat się trzęsie, warczy i dymi :frustrated: Nie należy jednak zapomnieć o podpompowaniu paliwa pompą po otwarciu połączenia z "wężykami", bo jak paliwo napłynie do wężyków pomiar będzie zafałszowany.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
12gkopec2
Posty: 51
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Motocykl: Virago 750 94'
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: 12gkopec2 »

Z tego co widzę w Hayesie to miar powinien być dokonywany za uruchomionym silniku. Należy też odczekać OK 2min na ustabilizowanie się poziomu paliwa w rurce.
Ja w swoim motocyklu zaczynam do tematu dorastać. Zakupiłem już wężyk. A tak przy okazji gdzieś na forum wyczytałem, że średnica wew, wężyka powinna być sześciokrotnie większa niż średnica wew. odpływu z komory pływakowej gaźników. Ja nigdzie takiej informacji nie znalazłem. Jest oczywiście podany numer kat. narzędzia specjalnego Yamahy, ale żadnych danych na ten temat nie ma.
Misin1
Posty: 26
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 15:53
Motocykl: Virago 535 - 96r
Lokalizacja: wielkpolska Czarnków
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: Misin1 »

Synchro nie robiłem , kruców nie pomyliłem ale pomyliłem śrubki którymi się upuszcza paliwo. Wielkie dzięki za naprowadzenie. Poziom ok.Człowiek uczy się całe życie.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: Blunio »

12gkopec2 pisze:średnica wew, wężyka powinna być sześciokrotnie większa niż średnica wew. odpływu z komory pływakowej gaźników
Jak będzie sześciokrotnie większa, to wężyka nie dasz rady założyć na króciec :mrgreen:
Natomiast zasada naczyń połączonych stanowi, że poziom paliwa będzie taki sam w rurce ? 4 jak i ? 24. Chodzi prawdopodobnie o likwidację zjawisk kapilary* i menisku. Ale IMHO i tak ustawienie poziomu paliwa koryguje się potem na podstawie analizatora spalin, koloru świec czy apetytu NIUNI na paliwo. Tak że spoko :cool:

*Kapilara ? bardzo cienka rurka, tak cienka, że praktycznie cała ciecz przepływająca przez nią znajduje się w polu oddziaływania sił związanych jej ściankami i cieczy bezpośrednio przylegającej do ścianek, w wyniku czego prędkość poruszania się cząsteczek silnie zależy od odległości od ścianek (profil paraboliczny). W kapilarnych kolumnach do chromatografii gazowej praktycznie wszystkie cząsteczki przepływającego gazu znajdują się w polu oddziaływania fazy stacjonarnej, np. cieczy pokrywającej wewnętrzne ścianki rurki.

Dokładne określenie, od jakiej średnicy wewnętrznej można uznać daną rurkę za kapilarną, jest kwestią umowy i zazwyczaj przyjmuje się, że mamy do czynienia z kapilarą w momencie, gdy zaczynają wewnątrz niej zachodzić zjawiska typowe dla przepływu kapilarnego (zjawiska kapilarne). Zalicza się do nich:

Przepływ niezgodny z prawem Bernoulliego - w kapilarach o odpowiedniej powierzchni ciecz może nawet "płynąć do góry" mimo braku, a nawet wbrew ciśnieniu hydrostatycznemu - wynika to z faktu, że w kapilarach górę biorą oddziaływania cieczy z powierzchnią rurki a nie zjawiska zachodzące w samej cieczy.
Powstawanie zjawiska kondensacji kapilarnej - które ma dokładnie to samo podłoże co zjawisko przepływu niezgodnego z prawem Bernoulliego

Zjawiska kapilarne zachodzą nie tylko w rurkach, ale także w bardzo małych porach oraz odpowiednio cienkich szczelinach. Dzięki zjawisku przepływu kapilarnego woda w roślinach może być transportowana na wysokość powyżej 10 m (wysokość słupa wody odpowiadająca ciśnieniu atmosferycznemu na poziomie morza), a krew poprzez naczynia włosowate (zwane też kapilarnymi) dociera do najodleglejszych tkanek bez konieczności stosowania bardzo wysokich ciśnień. W technice, zjawisko przepływu i kondensacji kapilarnej jest stosowane w membranach kapilarnych takich jak np. Goretex.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kapilara
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
12gkopec2
Posty: 51
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 10:57
Motocykl: Virago 750 94'
Lokalizacja: warszawa
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: 12gkopec2 »

Że tak zapytam. Z tego co przeczytałem w instrukcji motocykl powinien być poziomo ustawiony. Czy to znaczy, że nie może być ustawiony na nóżce centralne?
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: toooomelo »

12gkopec2 pisze:Czy to znaczy, że nie może być ustawiony na nóżce centralne?
Podczas pomiaru poziomu paliwa w komorze pływakowej gaźnika - nie.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: -waldi- »

na centralce może być, taki błąd pomiaru to nie błąd :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poziom paliwa w gaznikach poraz wtóry

Post autor: toooomelo »

-waldi- pisze:na centralce może być...
Aś qrcze! Pomyliłem z boczną podpórką, bo centralnej nie mam :?
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
ODPOWIEDZ