wygodniejsze siedzenie dla pasażera 535 ?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
krzycho69
Posty: 15
Rejestracja: 26 lutego 2012, 19:05
Motocykl: laleczka XV 535
Lokalizacja: końskie
Wiek: 54
Status: Offline

wygodniejsze siedzenie dla pasażera 535 ?

Post autor: krzycho69 »

Witam.
Mój plecaczek narzeka na mały komfort jazdy ,zwłaszcza na naszych drogach lokalnych.Może ma ktoś jakiś pomysł
na polepszenie wygody.Może są jakieś akcesoryjne siedzenia pasażera zapewniające lepszy komfort jazdy?
Pozdrowionka
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: wygodniejsze siedzenie dla pasażera 535 ?

Post autor: Grim »

Znaleźć zdolnego tapicera w swojej okolicy.
Ci specjalizujący się w kanapach motocyklowych już mają różne patenty, nowego nic nie trzeba wymyślać. Miałem okazję kiedyś usiąść na customowej kanapie w Shadowce, wszytą miała taką żelową wkładkę. Wrażenie dziwne ale ponoć bardzo wygodne w dłuższych trasach.

Swoją drogą wypytaj dokładnie plecaczka co mu dolega w czasie jazdy. Może sissybar poprawi wrażenia z jazdy, może opuścić nieco podnóżki pasażera... różne są dolegliwości. Moja dla przykładu ma obecnie wysokie oparcie, fajny materiał obicia, kanapa robiona na zamówienie poprzedniego właściciela.... i narzeka że jej tam z tyłu za dużo miejsca, druga taka by się zmieściła (co rozważam ;) ).
Jednak po kilku przejazdach i zmianie motocykla na większy doszliśmy do wniosku: problemem w przejazdach jest po prostu długie siedzenie w jednej pozycji. I tutaj wiele kanapa chyba nie pomoże.

Trudno, musi się nauczyć ;)
vel Socjopata
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: wygodniejsze siedzenie dla pasażera 535 ?

Post autor: elcede »

Na jedna pozycje pasazera pomoglbyby pewnie jakies spacerowki i mozliwosc ustawiania kata oparcia, ale czegos takiego w moto to nie widzialem (ale moze po prostu mam za male doswiadczenie :P).
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: wygodniejsze siedzenie dla pasażera 535 ?

Post autor: GregorS »

krzycho69 pisze:Witam.
Mój plecaczek narzeka na mały komfort jazdy ,zwłaszcza na naszych drogach lokalnych.Może ma ktoś jakiś pomysł
na polepszenie wygody.Może są jakieś akcesoryjne siedzenia pasażera zapewniające lepszy komfort jazdy?

może spróbuj z innym plecaczkiem ;)Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
ODPOWIEDZ