Synchronizacja gaźników

Tematy związane z gażnikami
dyzioo
Status: Offline

Synchronizacja gaźników

Post autor: dyzioo »

chciałem umieścić to w sekcji HUMOR...
Po 1 miesiącu i 4 dniach odebrałem konia z serwisu...była synchronizacja gaźników.. i wymiana krućców...nieźle co? jezdziłem... prosiłem... dzwoniłem..i tak 1 miesiąc i 4 dni...
Pobiłem rekord co? Ah co za zakład.... :boks:

Szerokości....jutro jaaaaazdaaaaa :rock: :bravo: :bikersmile: :bikersmile:
Awatar użytkownika
jozjag
Posty: 140
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 250 i XV750
Lokalizacja: Goleniów
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: jozjag »

Gdzieś ty to robił, żeby miesiąc bez motoru. :humm:
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: jaroz »

to powinni ci jeszcze zapłacić za to że mogli na niego tak długo patrzeć.
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Adam »

a ja sie wkurzałem jak musiałem czekać 2 godziny na wymianę ssania. Już więcej nie będę. :drunksmile:
tacim
Posty: 196
Rejestracja: 06 kwietnia 2008, 07:11
Motocykl: Yamaha Virago 1100 92r
Lokalizacja: oleśnica
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: tacim »

Dlatego ja z uporem maniaka zmierzam do celu i sam zrobią synchro. :) Co za typy. A Szczecin to daleko na szczęscie.
dyzioo
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: dyzioo »

.....a co powiedzie o 1250 zł..... SYNCHRONIZACJA za 1250 zł...
(membrany 470 zł, nowa dysza 65, krućce 200, odkrecenie dyszy u slusarza 120zł) powalili mnie z nóg..
Majówka przepadła... :roll: ah szkoda słów....
Omijam ten warsztat duuuuuuzym wielkim ŁUKIEM nawet jak jade na przejażdzke...
No ale konia juz mam i delektuje sie jazda i nadrabiam stracoone kilometry...na otarcie łez dostałem 50 zł rabatu...BUAHAHAHAHA... :bravo: :bravo: :rock: :rock: :bikersmile:
Pozdro 600
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: BoPos »

'dyzioo' , trzeba to koniecznie dodać do "Najgorsze warsztaty i mechanicy" w dziale "Ogólne"
dyzioo pisze:Omijam ten warsztat duuuuuuzym wielkim ŁUKIEM nawet jak jade na przejażdzke...
kapsel1963
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: kapsel1963 »

Witam ja za czyszczenie i synchronizację gaźników w mojej Virago zapłaciłem 180 pln, a było to w autoryzowanym servisie motorów w Warszawie. Jestem bardzo zadowolony i gorąco polecam. A tak na marginesie jestem tu nowy witam i gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów
Awatar użytkownika
kodimk
Posty: 58
Rejestracja: 21 grudnia 2008, 21:14
Motocykl: virago 750
Lokalizacja: Magdalenka k wawy
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: kodimk »

[ ja se takie rzeczy sam robie bo nikomu bym swojej maszyny w łapy nie dał:)
kiziur
Status: Offline

Odświeżam temat=pomocy

Post autor: kiziur »

Virażka jest na przeglądzie w serwisie i na starcie, zanim ją w ogóle zobaczyli, zaproponowali czyszczenie i synchronizację gaźników połączoną z regulacją zaworów (300zł). Postanowiliśmy się z rabw wstrzymać, bo silnik po rozgrzaniu pracuje równo, nie muli, generalnie jest OK.

Jest pewne prawdopodobieństwo, że gaźniki i zawory nie były regulowane od nowości i mamy dylemat. Dać mechanikom, niech grzebią, czy dopóki silnik działa jak trzeba nic nie kręcić?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: ayo007 »

..taa 300zł zarobione szybko, łatwo i przyjemnie, a klientowi powie się potem jak to wszystko było zasyfione i rozregulowane,i ile to się przy tym nie narobili... smutna prawda o naszych warsztatach :(..tym bardziej, ze pracy tutaj naprawde niewiele..
..pewnie, ze lepiej miec wszystko sprawdzone i ustawione jak nalezy i mieć luz psychiczny przed kazdym wyjazdem, ale decyzja nalezy do was..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Marek73 »

kiziur pisze:Jest pewne prawdopodobieństwo, że gaźniki i zawory nie były regulowane od nowości i mamy dylemat. Dać mechanikom, niech grzebią, czy dopóki silnik działa jak trzeba nic nie kręcić?
Mnie z kolei mechanik w serwisie Yamahy powiedział, że jak wszystko gra, chodzi, pali itp. to nie ruszać, bo i po co? Chyba tylko po to, żeby jakąś uszczelkę zgubić, coś rozregulować albo przypadkowo porysować.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Stilgar »

Marek73 pisze:Mnie z kolei mechanik w serwisie Yamahy powiedział, że jak wszystko gra, chodzi, pali itp. to nie ruszać, bo i po co? Chyba tylko po to, żeby jakąś uszczelkę zgubić, coś rozregulować albo przypadkowo porysować.
No i ma rację. Lepiej sie z kolegami na piwko umówić :nazdrowie:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
kiziur
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: kiziur »

A czy przypadkiem 250-tka nie ma tylko jednego gaźnika? :humm: To co oni chcieli synchronizować?
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2009, 16:08 przez kiziur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: acze »

Dyzio, napisz który warsztat.
Awatar użytkownika
Mrozo
Posty: 181
Rejestracja: 08 października 2008, 20:59
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Odświeżam temat=pomocy

Post autor: Mrozo »

kiziur pisze:Virażka jest na przeglądzie w serwisie i na starcie, zanim ją w ogóle zobaczyli, zaproponowali czyszczenie i synchronizację gaźników połączoną z regulacją zaworów (300zł). Postanowiliśmy się z rabw wstrzymać, bo silnik po rozgrzaniu pracuje równo, nie muli, generalnie jest OK.
A co to za warsztat?
Tutaj mozesz znalezc opinie o warsztatach.
"Życie jest sztuką pozytywnego myślenia"
Yamaha Virago XV750->Honda VT1100 Sabre->XV750 ponownie :)
kiziur
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: kiziur »

PS Bikes na ul. Rydla w Krakowie.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: ayo007 »

Marek73 pisze:
kiziur pisze:Jest pewne prawdopodobieństwo, że gaźniki i zawory nie były regulowane od nowości i mamy dylemat. Dać mechanikom, niech grzebią, czy dopóki silnik działa jak trzeba nic nie kręcić?
Mnie z kolei mechanik w serwisie Yamahy powiedział, że jak wszystko gra, chodzi, pali itp. to nie ruszać, bo i po co? Chyba tylko po to, żeby jakąś uszczelkę zgubić, coś rozregulować albo przypadkowo porysować.
..a ja bym przynajmniej luzy zaworowe sprawdził, powszechnie wiadomo,ze w trakcie eksploatacji gniazda zaworów mają tendencję do "wybijania się" co powoduje zmniejszenie luzu zaworowego, to natomiast może skutkować nadpalaniem gniazd i przylgni zaworowych..a tego akurat nie słychać..
..ale to takie tylko moje osobiste nic nie znaczące dywagacje :mrgreen:
Virago 1100,na razie starczy..:)
rabw
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: rabw »

ayo007 pisze: ..a ja bym przynajmniej luzy zaworowe sprawdził, powszechnie wiadomo,ze w trakcie eksploatacji gniazda zaworów mają tendencję do "wybijania się" co powoduje zmniejszenie luzu zaworowego, to natomiast może skutkować nadpalaniem gniazd i przylgni zaworowych..a tego akurat nie słychać..
już któryś raz z kolei czytam/słyszę o tych gniazdach zaworowych, upalaniu się i innych mrożących krew w żyłach rzeczach :shock:
poza tym uczelnia uraczyła mnie dziś stypendium parę dni przed terminem :shock: :twisted: - to chyba jakiś znak od kosmitów, więc...
...zdecydowałem się oddać lalę do sprawdzenia/regulacji zaworów. Będę spał spokojniej. Jeździł znaczy.
ayo007 pisze:..ale to takie tylko moje osobiste nic nie znaczące dywagacje :mrgreen:
co by nie gadać, skromnie to brzmi jak na autora kursu regulacji luzów zaworowych :bravo:
Kasa
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: Kasa »

W Białymstoku zaproponowali mi czyszczenie, regulacje i synchronizację gaźników za 400 zł plus dodatkowe koszta za ewentualne rzeczy,które być może trzeba będzie wymienić. Było to wiosną 2008r w serwisie posiadającym autoryzację YAMAHY, ale wiem , że w Warszawie cena za taką usługę przynajmniej 100zł mniejsza. Reguła w Polsce taka, że im zarobki w danym regionie mniejsze, tym usługi droższe.
Zacząłem sam to robić, bo kasę to lepiej na ciekawsze rzeczy przeznaczyć. Poza tym jak ktoś sam rozbebeszy pół motorku, żeby sprawdzić zawory to nie da do wykonania takiej robótki byle komu (tyle chromu, ciasnota i możliwości porysowania lakierku :!: )
kiziur
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: kiziur »

Luzy zaworowe sprawdzone przez mechaników, było OK więc nie chcieli ruszać, syfu w gaźniku też nie było, więc go nie rozkręcali, odsiarczyli tylko akumulator i ustawili pedał hamulca pod koszmarnie niewygodnym kątem. Ale to był raczej przypadek :mrgreen:

ayo007 jeszcze raz dzięki za opinię, teraz śpimy spokojnie.
kojot110
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: kojot110 »

dyzioo, dyzioo gdzieś Ty to robił? Podaj adres, bo ja też oddaje swojego konia do warsztatu w Szczecinie i ustrzeż mnie od złego!! Też mnie czeka wymiana krućców w XV 750 i ile to kosztuje? Muszę się przygotować finansowo. A tak poważnie to kto mi pomoże kupiłem skórzane rękawice bezpalcowe i jak je ściągnę to mam ręce ja rumun po bliskim spotkaniu ze śmietnikiem tak farbują!! Pomocy!!
Awatar użytkownika
zyga
Posty: 120
Rejestracja: 06 grudnia 2007, 13:31
Motocykl: kawasaki ltd 454
Lokalizacja: Mogilany
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: zyga »

kojot110 pisze:dyzioo, dyzioo gdzieś Ty to robił? Podaj adres, bo ja też oddaje swojego konia do warsztatu w Szczecinie i ustrzeż mnie od złego!! Też mnie czeka wymiana krućców w XV 750 i ile to kosztuje? Muszę się przygotować finansowo. A tak poważnie to kto mi pomoże kupiłem skórzane rękawice bezpalcowe i jak je ściągnę to mam ręce ja rumun po bliskim spotkaniu ze śmietnikiem tak farbują!! Pomocy!!
zafarbują z 5 razy i przejdzie miałem to samo :mrgreen:
króćce wymień sobie sam i synchro też kupę kasy ci zostanie i nerwów zaoszczędzisz ja robiłem sam to i to pierwszy raz i jest ok :mrgreen: tu masz viewtopic.php?t=5082
czajenka
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: czajenka »

kojot110 pisze:A tak poważnie to kto mi pomoże kupiłem skórzane rękawice bezpalcowe i jak je ściągnę to mam ręce ja rumun po bliskim spotkaniu ze śmietnikiem tak farbują!! Pomocy!!
wypłucz w wodzie z octem :)
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Synchronizacja gaźników

Post autor: ZWIERZAK »

Jak tak czytam te posty o warsztatach to się zastanawiam czy nie poszerzyć działalności o naprawę motocykli. Aż przykro słuchać jak mechanicy potrafią być chamscy i bezczelni. :-(
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
ODPOWIEDZ