Kufer. Jaki wybrac?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: elcede »

Hej.
Tak sie zastanawiam nad zakupem kufra. Tylko nie wiem czy ze skory czy z tworzywa. Skorzany na pewno bedzie sie lepiej komponowal, ale musialbym znalezc taki ktory jest wyzszy jak szerszy (mam oparcie pasazera i dobrze jak by sie w miare za nim ukladal a nie wystawal bardzo na boki). Czy moze jednak lepiej te z tworzywa? Czy do nich tez trzeba miec bagaznik czy maja jakies mocowanie bezposrednio do motoru? Na co zwracac uwage? Niby skorzane sa tylko na paski, tak jak sakwy a z nich narazie nic mi nie zginelo, ale przy kufrze to juz moze kusic potencjalnego zlodzieja. Mysl na taki zakup naszla mnie po dzisiejszych zakupach, ktore ledwo upchalem po sakwach a ze staram sie moto jezdzic jak najczesciej to czasem musze duzo na niego pakowac. Ktos podpowie co wyjdzie najlepiej i najtaniej?
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
kubaz
Posty: 271
Rejestracja: 17 czerwca 2012, 18:38
Motocykl: 2YL 535
Lokalizacja: polska
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: kubaz »

Do każdego kufra jest potrzebny bagażnik czy jak to poprawnie się chyba nazwywa- sisibar.
Ja osobiście jestem zdania, że czy kufer czy sakwy z tworzywa przy virago to pomyłka. Popatrz na allegro jest tego masa, do tego prawie każda fir,ma robi na zamówienie pod wymiar. Jest np. taka firma w Sochaczewie.
Awatar użytkownika
wiewiur
Posty: 482
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 21:06
Motocykl: VN800 Classic
Lokalizacja: Koszanowo k.Leszna
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: wiewiur »

i podaj też cene to producentów będzie można Ci polecić, no i Ci co używają kufra to już konkretny model.
born to be wild !
elcede
Posty: 109
Rejestracja: 05 października 2010, 23:36
Motocykl: Virago XV 750
Lokalizacja: Siedlce
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: elcede »

Jeśli chodzi o cenę to chciałem jak najtańsze rozwiązanie bo kasy brak. Ale jeśli do kufra najpierw trzeba bagażnik to chyba ten temat zostawię do czasu aż uzbieram na kawałek bagażnika. A tak z ciekawości to ile trzeba dać np za kufer którego nie otworzy każdy dzieciak a do którego zmieści się kask szczękowy?
jestem zielony jesli chodzi o motory :)
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 1181
Rejestracja: 27 października 2010, 09:26
Motocykl: XV 1100 / H-D RK
Lokalizacja: Kolobrzeg
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: Mirek »

Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: kris2k »

Ja mam komplet kufrów w swojej - wszystkie plastiki, Hepco& Becker. Już z nimi kupiłem, i pierwsza myśl to: zaraz idą na sprzedaż, paskudztwo. Ale doceniłem ich zalety. Po pierwsze, szczelność i nieprzemakalność. Wiesz że to co wrzucisz do kufra, nieważne jaka by ulewna Cię nie spotkała, wyjmiesz suchutkie. Po drugie poręczność - jednym ruchem zdejmujesz kufer z motocykla i idziesz jak z walizeczką. Po trzecie, możesz je bezpiecznie (a na pewno bezpieczniej niż niczym niezabezpieczone sakwy) zostawić na motocyklu przypięte do stelaża, i zamknięte na kluczyk - oprócz tego że sam kufer masz zamykany, masz też zapięcie na kluczyk do stelaża.
Ja jeżdżę na codzień tylko z tylnym, boczne zakładam na dalsze wyjazdy gdzie trzeba więcej gratów spakować. A pojemne są nieziemsko.
Wiem, sam przyznaję że sakwy zdecydowanie lepiej wyglądają. Ale ja naprawdę doceniłem wygodę i praktyczność plastików.

Jeśli miałbyś kupować, wiedz że dobre kufry tanie nie są. Do wszystkich potrzebujesz stelaż, i to do danego modelu - nie są uniwersalne. Jeśli chcesz kupić dobre, firmowe kufry, to musisz wyłożyć ok.2000zł za komplet. DO tego dolicz stelaż, min. 500zł.
Nie bierz natomiast najtańszego badziewia, żadnych Awina czy tym podobnych.
Awatar użytkownika
bambosz99
Posty: 244
Rejestracja: 26 listopada 2010, 23:48
Motocykl: Virago 1100 XV 96
Lokalizacja: Tyszowce
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: bambosz99 »

Ja na swojej 750 woziłem sakwy tekstylne. Też ma początek pomyślałem sobie że to lipa. Ale z czasem okazały się bardzo praktyczne z racji tego że w prosty sposób można był podwoić ich objętość.
Teraz mam w swojej virci kufer skórzany (od pewnego znanego na forum producenta). Fortuny za niego nie zapłaciłem a sprawdza się narazie w 100%. Bez problemu pakuję w niego zgrzewkę mleka (ok 13kg) i jeszcze jest miejsce na pozostałe zakupy. Zgrzewka browara też się mieści.
"Nie trać czasu dla tych, którzy go nie mają dla ciebie"
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: Forest »

Sorry za offtop ale przeczytałem KUFEL :D
zboczenie zawodowe :)
Co do kufrów nie mam żadnej wiedzy, ale za to Kufel Forumowy świetnie nadaje się do picia piwa ciemnego 8,2% z przyprawami. Do tego http://www.youtube.com/watch?v=dh3bleXWaCk i Chill Out...
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Miałem ich sakwy zdaje się model S7D. Zalety: ogromne i tanie. Wykonanie takie sobie i skóra cienizna. Coś za coś. Przy pierwszym deszczu porobiły mi się jakieś bąble.
Żeby być sprawiedliwym, kupowałem je 3 lata temu więc może robią teraz coś lepszego.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: GregorS »

rzeznia_numer_5 pisze:
Miałem ich sakwy zdaje się model S7D. Zalety: ogromne i tanie. Wykonanie takie sobie i skóra cienizna. Coś za coś. Przy pierwszym deszczu porobiły mi się jakieś bąble.
Żeby być sprawiedliwym, kupowałem je 3 lata temu więc może robią teraz coś lepszego.
mam sakwy i kufer tej firmy, kufer jak i sakwy są wyłożone od środka plastikiem , więc się nie wyginają i są nieprzemakalne, skóra gruba , szycie solidne, na deszczu nic się z nimi nie dzieje, za komplet na łódzkim moto-bazarze zapłaciłem 500 pln.
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
GreeG
Posty: 92
Rejestracja: 01 września 2011, 08:24
Motocykl: YAMAHA XV1100 VIRAGO
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Kufer. Jaki wybrac?

Post autor: GreeG »

ja mam Afyona już rok i nieraz mokły to od mycia to od deszczu i nic z nimi się nie dzieje,
również wykładane plastikiem od środka a skóra gruba i solidna - szycie nigdzie na razie nie puściło i nie ma zamiaru moge śmiało je polecić, mam całe ubranko piórnik, pas zbiornika, sakwy i kufer
jeżeli chcesz żeby było zrobione dobrze - to zrób to sam
ODPOWIEDZ