Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Tematy związane z gażnikami
Drapik
Posty: 74
Rejestracja: 07 września 2007, 15:40
Motocykl: Było 535 jest 750
Wiek: 40
Status: Offline

Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: Drapik »

Witam czy może ktoś tak w skrócie opisać jak sie dostać do membran żeby je wymienić. tak ogólnie co i jak robić. dzięki a odpowiedź
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: Marek73 »

Dołączam się do pytania ale z 750. I jeśli ktoś może to proszę napiszcie w jaki spoób rozpoznać, że membrany kwalifikują się do wymiany. Czy rbi się to okresowo, czy też może zaczynają występować jakieś objawy?
Drapik
Posty: 74
Rejestracja: 07 września 2007, 15:40
Motocykl: Było 535 jest 750
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: Drapik »

dobra sam do tego doszedłem. Odkręciłem dekle i uważając na tą sprężynę je zdjąlem. Membrana wychodzi łatwo wystarczy włożyć palec do środka i wysunąć. okazało się że z 1 gaźnika membrana była lużna , te dwie podkładki któymi jest zamocowana się pozsuwały. wystarczyło spowrotem poskładać , pozakręcać i teraz chc mi łeb urwać jak odkręce gaz. jutro sprawdzę na trasie bo przy robocie mi 2 browce zeszły więc dziś jestem uziemiony :-)
Awatar użytkownika
mariusz757
Posty: 580
Rejestracja: 04 września 2007, 20:32
Motocykl: R 1
Lokalizacja: Świecie
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: mariusz757 »

o ile dobrze pamietam to jest tam takie male wyszczerbienie
i musisz trafic nim w ten cypek,

ale nie pamietam juz dokladnie
a gdzie masz zdjecia z wymiany :?:
Drapik
Posty: 74
Rejestracja: 07 września 2007, 15:40
Motocykl: Było 535 jest 750
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: Drapik »

dokładnie ten cypelek tam jest więc dobrze pamiętasz a zdjęć niestety nie mam a nawet jak bym miał to nie wrzucę bo nie umiem ( przez to nawet nie mogę się swoim sprzętem pochwalić) :-(
zaor
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: zaor »

Drapik pisze:dokładnie ten cypelek tam jest więc dobrze pamiętasz a zdjęć niestety nie mam a nawet jak bym miał to nie wrzucę bo nie umiem ( przez to nawet nie mogę się swoim sprzętem pochwalić) :-(
No coś Ty, www.fotosik.pl - rejestrujesz sie i wrzucasz foty - nic prostszego.
Szkoda że nie robiłeś zdjęć z tym membran, Fotorelacja + opis to jest coś :grin:

A czy dekielki gaźnika też tak macie dziwnie poprzykręcane, tzn trzy śrubki są krzyżakowe a jedna to gwiazdka ale z dziurą w środku?
Drapik
Posty: 74
Rejestracja: 07 września 2007, 15:40
Motocykl: Było 535 jest 750
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: Drapik »

ja mamcztery normalne krzyżaki więc widać ktoś już przy tym grzebał przede mną bo fabrycznie to chyba są 3 normane a czwarta ta gwiazdka z dziurką czy jak jej tam na imię
PODEMSKI KRIS
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: PODEMSKI KRIS »

WITAM. JESTEM NOWYM UŻYTKOWNIKIEM I POSIADACZEM NIEDAWNO KUPIONEJ VAIRAŻKI 535.NIESTETY NA POCZĄTEK MAM PROBLEM Z GAŹNIKIEM A KONKRETNIE Z MEMBRANAMI,NADAJĄ SIĘ DO WYMIANY.GDZIE MOGĘ JE KUPIĆ. :?:
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: wolbi »

Podemski: uzupelnij prosze swoj profil, podaj jaki masz motocykl z ktorego roku, skad jestes, bedzie latwiej odpowiada na twoje pytania. Membrany dostaniesz w larssonie:

http://www.sklep1.larsson.pl
novak512
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: novak512 »

Witam!
Proszę o pomoc, bo powoli zaczynam wariować przez te membrany. :razz:
Czy może mi ktoś doradzić które mam zamówić? Dzwoniłem do przedstawiciela Larssona z tym pytaniem to okazało się że nie mają mojego modelu w swojej bazie danych. :twisted:
Posiadam Virago 535 z 94r. z dławionym silnikiem 34KM, kod ramy 3BR
Znalazłem 2 różne membrany:
http://www.sklep1.larsson.pl/Towar.aspx ... View=Multi
oraz
http://www.sklep1.larsson.pl/Towar.aspx ... View=Multi
Kurde już sam nie wiem które zamawiać. Różnica w cenie to ponad 50 zł za sztukę. :roll:

p.s. wybierając model mojego motocykla mam do wyboru 2 modele:
z 93r. 27KM i z 95r. 34KM więc bardziej odpowiedni jest 2 wybór, bo zgadza się moc silnika.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: kyller »

bez znaczenia , naprawde
marusola75
Status: Offline

nowak512 jakie kupiles

Post autor: marusola75 »

nowak512 jakie kupiles te membrany bo ja tez musze podaj swoj numer to pogadamy albo zadzwon 691695318
Awatar użytkownika
Krys25
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:42
Motocykl: Virago xv535 '97
Lokalizacja: Kurzętnik
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Wymiana membran w gaźnikach virago 535

Post autor: Krys25 »

Ja nie wymieniałem membran, ale je sprawdzałem, a to taka sama operacja.

Najpier adkręcamy śruby, 3 są na śrubokręt gwiazdkowy, jedna na popularny imbus (chyba 5mm)

Obrazek

Po odkręceniu wszystkich śrub powinniśmy zobaczyć coś takiego, mała uwaga, jak podczas zdejmowania dekielka uważać trzeba zeby sprężyna nie wyleciała

Obrazek

Obrazek

Ostrożnie wyciągnijcie sprężynę widoczną na powyższym zdjęcia i otrzymacie to

Obrazek

Następnie ostrożnie wyciągnijcie membranę, włóżcie nową tak, aby cypek widoczny na zdjęciu wyżej (z prawej górnej strony membrany) prasował w wycięcie w obudowie gaźnika, następnie włożyć sprężynę, skręcić (znowu sprawdzająć dobre położenie membrany) dekielek gaźnika.

Niżej zamieszczam zdjęcia moich membran z prośbą do znających się o określenie ich stanu (na ile to możliwe ze zdjęć) czy są dobre czy jednak nadają się do wymiany. Dodam żę nie znalazłem żadnych pęknieć, dziur czy czegoś podobnego, były czyste, miękkie. Gaźniki również czyste, żadnego osadu, paprochów itp

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z góry dzięki tym co pomogą w określeniu ich stanu, i mam nadzieję, żę ten post pomoże niektórym :grin:
ODPOWIEDZ