nie pali na 1 baniak

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
tidia78
Posty: 1
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 16:18
Motocykl: virago 535
Status: Offline

nie pali na 1 baniak

Post autor: tidia78 »

Czesc. Jestem tu nowy.Mam problem z virazka 535.,mianowicie nir chodzi na 1 cyl. 1 rura goraca a jedna zimna,ponadto ciezko pali,niewkreca sie na obroty,przy dodaniu gazu gasnie, a jak zapodam sanie to byle jak ale juz odzywa sie 2baniak.
Swiece nowki. Kable chmm... pewnie wymiana.iskra spoko.Byl na regulacji w moto centrum jelenia gora zrobili ale tylko do nastepnego dnia....

Nie wiem ju co mam robic....podejrzewam gazniki...wyglada to na problemz dostarczeniem paliwa,,

Jak ktos moze niech cos podpowie.dzieki!
Awatar użytkownika
Andrews66
Posty: 144
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, 23:36
Motocykl: stuki puki 1200
Wiek: 37
Status: Offline

Re: nie pali na 1 baniak

Post autor: Andrews66 »

Po najmniejszej linii oporu - sprawdź czy dysze się nie przytkały.
pm2z
Posty: 33
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 12:39
Motocykl: CBR F3
Lokalizacja: Sverige
Wiek: 42
Status: Offline

Re: nie pali na 1 baniak

Post autor: pm2z »

Dokładnie tak jak kolega pisze - sprawdź gaźniki.

I co to za warsztat, gdzie nie poradzili sobie z takim problemem i w takim stanie oddali moto klientowi???

A co do gaźnika, to spróbuj najpierw na szybko, bez wyciągania gaźników. Ustal który to gaźnik i otwórz komorę pływakową (po prawej stronie moto, o ile pamiętam, nie trzeba w tym celu nic więcej ściągać). Wykręć dysze i sprawdź, jeśli któraś jest niedrożna, to już masz winowajcę.
Jeśli to nie pomoże, to po prostu czeka cię wyciąganie gaźników i kompleksowe czyszczenie.

A innymi sprawami (kiepskie odpalanie, nie wchodzenie na obroty) się na razie nie przejmuj, bo to najpewniej też gaźniki, więc pewnie za jednym zamachem ogarniesz całość :bravo:
Powodzenia.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: nie pali na 1 baniak

Post autor: toooomelo »

Ja pozwolę sobie zauważyć, choć niekoniecznie tak musi być w przypadku Twojego motocykla, że są Virago 535, w których jedna z rur wydechowych jest atrapą!
Dlatego proponuję nie sugerować się ciepłotą rur, tylko cylindrów (i to jeszcze po odpowiedniej ich stronie - świec ) ;)
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
mocarz
Posty: 242
Rejestracja: 09 października 2011, 00:29
Motocykl: virago xv535 93r
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: nie pali na 1 baniak

Post autor: mocarz »

pm2z pisze:Dokładnie tak jak kolega pisze - sprawdź gaźniki.

I co to za warsztat, gdzie nie poradzili sobie z takim problemem i w takim stanie oddali moto klientowi???

A co do gaźnika, to spróbuj najpierw na szybko, bez wyciągania gaźników. Ustal który to gaźnik i otwórz komorę pływakową (po prawej stronie moto, o ile pamiętam, nie trzeba w tym celu nic więcej ściągać). Wykręć dysze i sprawdź, jeśli któraś jest niedrożna, to już masz winowajcę.
Jeśli to nie pomoże, to po prostu czeka cię wyciąganie gaźników i kompleksowe czyszczenie.

A innymi sprawami (kiepskie odpalanie, nie wchodzenie na obroty) się na razie nie przejmuj, bo to najpewniej też gaźniki, więc pewnie za jednym zamachem ogarniesz całość :bravo:
Powodzenia.
Akurat w 535 to z prawej strony komór pływakowych nie znajdzie :wink:
Z prawej strony znajdzie membrany (które również warto sprawdzić)
Lubię popływać ...w zimnej wodzie :) więcej na www.poznan.morsy.pl
pm2z
Posty: 33
Rejestracja: 07 sierpnia 2013, 12:39
Motocykl: CBR F3
Lokalizacja: Sverige
Wiek: 42
Status: Offline

Re: nie pali na 1 baniak

Post autor: pm2z »

mocarz pisze:(...) Akurat w 535 to z prawej strony komór pływakowych nie znajdzie :wink:
Z prawej strony znajdzie membrany (które również warto sprawdzić)
Kurcze, no głowy nie dam, bo dużo sprzętów serwisuję, mogło mi się pomylić :/ W każdym razie jak nie z prawej, to z lewej, a dostęp jest, jak pisałem, łatwiutki :)
ODPOWIEDZ