grile i daszki kierunkowskazów

Dodatki i przeróbki do Virago
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Do pełnego, zaplanowanego ubrania mojego motura brakuje mi wymienionych w tytule elementów. Koszt znalezionych przeze mnie gadgetów to jakieś 3,5 stówy co wydaje mi się absurdalnie drogie za 4 blaszki i 4 kawałki plastiku. Jeżeli znacie jakieś sklep gdzie można coś takiego kupić w sensownej cenie to bardzo prosiłbym o namiary. Z góry dzięki.
Awatar użytkownika
Antek
Posty: 1141
Rejestracja: 27 grudnia 2007, 13:16
Motocykl: Yamaha XV 1100 Virago '97
Lokalizacja: Białystok
Wiek: 38
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: Antek »

niestety te badziewia tak kosztują też się zastanawiałem ale już mi przeszło
Obrazek Czy daleko oni....?
elvizz
Posty: 148
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 13:40
Motocykl: Vstar 1100
Lokalizacja: puławy
Wiek: 45
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: elvizz »

grile na kierunki widziałem na allegro po 25zł za sztuke (100zł) sam o tym myślałem
a co do daszków to chyba lepiej bedzie jak sam sobie to zrobisz z cienkiej kwasówki lub coś takiego.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 3317
Rejestracja: 11 kwietnia 2008, 09:42
Motocykl: Noise Generator 1100
Lokalizacja: Grójec
Wiek: 52
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: Szymon »

bedac na przegladzie puszka przyjechal kolo tez puszka, ktory mial na swiatlach z tylu naklejone czarne paski szer. ok 2-3 mm z przerwami tez 2-3 mm. Czyli mowiac krotko taki naklejanyczarny grill :smile: optycznie wygladalo to bardzo w porzadku, pociemniajac szkla tylne bez malowania jakimis sprayami i innymi tuningowymi wynalazkami. No i tu zacely sie ale schodki. Pan na przegladzie krzywil sie na te swiatla, przeglad podbil- ale powiedzila jasno ze w razie jakiegokolwiek najechania z tylu -czyli nie z winy tego kierowcy jest to zajebisty haczyk dla policji, ubezpieczenia aby wlasnie obwinic kierowce ktory dostal strzal z tylu- a to z powodu ingerencji w fabryczne lampy.
Kupuja lusterka do virki sprzedawcy polecali dolozyc pare zl ale wziasc homologowane.
Tak samo z lampami LIGHTBAR.
Wiem ze to sa nasze cacuszka na ktore chuchamy i dmuchamy ale czy wszystkie zmiany wizulane sa poprawne technicznie/prawnie (nie mowie o wydechach :rock: )
Kobieta, która jęczy w nocy, nie warczy w dzień.

Obrazek
Awatar użytkownika
Strażak
Posty: 598
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 16:53
Motocykl: Yamaha 1100 Virago
Lokalizacja: Opole
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: Strażak »

grile na kierunkach i na tylnej miałem już zainstalowane, sprawdziłem w nocy nie przeszkadza w niczym widać porządnie, w dzień również oczywiście przypieprzyć się można do wszystkiego.
Nie jedź szybciej niż twój Anioł Stróż umie latać

Jawa 350 => XJ 700S MAXIM 1990 r. => XV 750 VIRAGO 1987 r. =>> już jest XV 1100 1993 r.

http://www.ma-ro.com.pl
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: ZWIERZAK »

Z grillami na kierunki z tyłu byłbym ostrożny (podobnie ze stopem) bo tam srał pies jak prawy będzie słabo widoczny ale jak ci ktoś lewego nie zauważy i przypieprzy w ciebie to będzie nie wesoło. Może nie pogarszają one widoczności w dużym stopniu ale w jakimś na pewno a w słoneczne dni to nawet dobry kierunek czasem ciężko zauważyć.
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: rzeznia_numer_5 »

elvizz pisze:grile na kierunki widziałem na allegro po 25zł za sztuke (100zł) sam o tym myślałem
a co do daszków to chyba lepiej bedzie jak sam sobie to zrobisz z cienkiej kwasówki lub coś takiego.
Chyba masz rację. Spróbuje zrobić te "daszki" z "kwasiaka" :)
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: Feldek »

Już kiedyś na ten temat się wypowiadałem, że nie polecam grilla ani na stopa ani ani kierunki. Miałem i naprawdę widoczność świateł była dużo słabsza! Zrób sobie daszki, ale dla własnego bezpieczeńśtwa grille odpuśc...
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Feldek pisze:Już kiedyś na ten temat się wypowiadałem, że nie polecam grilla ani na stopa ani ani kierunki. Miałem i naprawdę widoczność świateł była dużo słabsza! Zrób sobie daszki, ale dla własnego bezpieczeńśtwa grille odpuśc...
Jeżdżę z grillami już drugi tydzień, miasto plus traska na zlot do Wrześni i nikt mnie nie strąbił więc chyba widzą ;) Wręcz przeciwnie opieprzają mnie bo zapominam wyłaczać :oops: Kupiłem konkretnie te: http://moto.allegro.pl/item389497486_su ... skazy.html
Awatar użytkownika
Cypis
Posty: 340
Rejestracja: 08 czerwca 2008, 11:02
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 49
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: Cypis »

wiesz jak to jest - widzą, jak patrzą, a jak się okaże, że (TFU!!) ktoś Ci w zad wjedzie i powie, ze nie widział, to obawiam się, ze policja przynza mu rację - wiesz jak to jest - motorzysta to zawsze TEN zły
Cycki - im większe za młodu, tym dłuższe na starość.
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: rzeznia_numer_5 »

tak na marginesie to daszki są chyba gorsze. Jeżeli ktos jedzie blisko za motorem autem dostawczym, busem, vanem o cięzarowym nie wspominając czyli siedzi dośc wysoko to nie widzi kierunków.
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: grile i daszki kierunkowskazów

Post autor: Feldek »

rzeznia_numer_5 pisze:tak na marginesie to daszki są chyba gorsze. Jeżeli ktos jedzie blisko za motorem autem dostawczym, busem, vanem o cięzarowym nie wspominając czyli siedzi dośc wysoko to nie widzi kierunków
Słuszna uwaga, przyznam że o tym nie pomyślałem!
Ale i tak ja swojego zdania na ten temat nie zmienię. Życzyć jednie mogę - sobie róweniż hehe samych patrzących kierowców za sobą i przed sobą ( no dobra z boku też niech patrzą :wink: )
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
ODPOWIEDZ