Pomogę Jak rozłożyć i z złożyć silnik xv 535

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
manio
Status: Offline

Pomogę Jak rozłożyć i z złożyć silnik xv 535

Post autor: manio »

Witam wszystkich posiadaczy 535,ostatnio rozbierałem swój silnik dwa razy sam jedyny problem jaki miałem to ustawienie rozrządu(fachowcy zaśpiewali nie mało) więc trzeba samemu.I tak też zrobiłem nie ma nic prostrzego uwierzcie mi.Chciałbym się podzielić wiedzą jeśli ktoś ma kłopoty z poskładaniem silnika do 535.Zmieniałem panewki na korbowodzie i na wale.Proszę pisać postaram się pomóc Mariusz
Awatar użytkownika
masztak
Posty: 706
Rejestracja: 10 maja 2008, 19:53
Motocykl: Yamaha Virago, FZS600 Fazer
Lokalizacja: Dobrzyń nad Wisłą
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Pomogę Jak rozłożyć i z złożyć silnik xv 535

Post autor: masztak »

Super wielkie dzięi za oferowanie tak przydatnej pomocy, bardzo miło kolego żę chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami.
Jeżeli będe coś potrzebował to zgłoszę się do Ciebie.
Wielki szacuneczek za chęci i szerokości życzę
crazy
Status: Offline

Re: Pomogę Jak rozłożyć i z złożyć silnik xv 535

Post autor: crazy »

Super, super. Oby więcej takich, ja też jak będę potrzebował pomocy to podbiję do ciebie. Narazie mam problem z gaźnikiem
pozdrawiam :bravo:
Berek
Status: Offline

Re: Pomogę Jak rozłożyć i z złożyć silnik xv 535

Post autor: Berek »

ehhhh szkoda że nie zrobiłeś dokumentacji fotograficznej.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Pomogę Jak rozłożyć i z złożyć silnik xv 535

Post autor: elrychu »

manio a ja mam pytanie dotyczące objawów jakie występowały w silniku z panewkami, które były do wymiany. Super było jakbyś dał radę coś o tym napisać.
Jakie dźwięki dochodziły z silnika? Czy akustycznie dało się zdiagnozować że poszły panewki? Czy odbijało się to jakoś na osiągach, kulturze pracy?
Fajnie było by wiedzieć jak słychać uszkodzone panewki na wale lub korbowodzie.
manio
Status: Offline

Re: Pomogę Jak rozłożyć i z złożyć silnik xv 535

Post autor: manio »

Jeśli chodzi o dokumentację to mam trochę zdjęć.
Jeśli chodzi o dzwięki jakie dochodzą z silnika przy panewce korbowodowej to wyraźne stuki dochodzące z góry silnika głowica,cylinder.Na zimnym silniku słabsze lub wogóle nie ma natomiast jak się nagrzeje to są bardzo głośne chociaż przy pewnych obrotach też cichną ,jednak jeszcze raz to podkreślam cały czas dochodzą z góry silnika.
ODPOWIEDZ