help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Tematy związane z gażnikami
prezesrobert
Status: Offline

help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: prezesrobert »

kupiłem 535 zblokowana jedzie 110 max jak to ściągnąć proszę o pomoc
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: Marcin »

Może warto wymienić na początek świece. Normalna procedura w takich przypadkach. Nie jesteś pierwszy. Trzeba było kupić ode mnie. Nie miałbyś takich problemów :mrgreen:
Obrazek
wiesiek.m
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: wiesiek.m »

jak na pocatek to ci wystary :twisted:
miro27
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: miro27 »

napisz jakie oznaczenie ma silnik bo ,, 535,, blokowali na 20KW. i na 25KW.
Awatar użytkownika
crucial
Posty: 99
Rejestracja: 24 października 2008, 18:41
Motocykl: XV535/VFR750 :)
Lokalizacja: Poddębice/Łódź
Wiek: 33
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: crucial »

Ale nawet wersja 20kW jak ma wszystko dobrze wyregulowane leci ok 130
Drwal
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: Drwal »

Też myślałem że moja jest zdławiona, ale okazało się, że memrany są w bardzo kiepskim stanie i przez to jedzie max 110.
Drapik
Posty: 74
Rejestracja: 07 września 2007, 15:40
Motocykl: Było 535 jest 750
Wiek: 40
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: Drapik »

miałem to samo i winne były membrany , a dokładniej ich luz w mocowaniu do tego plastiku na środku
michael
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: michael »

to ja też mam problem coś około tego tematu. w tamtym sezonie po wkręceniu nowych świec motocykl (535) jeździł ok, na koniec sezonu trochę przerywało, teraz tak strasznie przerywa, że jedzie 90-95km/h max, potem już tylko wali ogniem z rur. stawiać na świece? jutro wymienię to powiem czy to coś dało, ale jakie jeszcze mogą być przyczyny takiego dławienia się i przerywania powyżej pewnych obrotów (tak do 1/3 manetki nic nie przerywa i idzie jak trzeba)? akumulator nowy, poziom paliwa ok (na tylnym troszkę za wysoki, przedni idealnie), synchronizacja też ok. świece mają ok. 1000km przejechane, standardowe ngk bpr7es, trochę szybko żeby świece umarły :/
Awatar użytkownika
maciek535
Posty: 452
Rejestracja: 24 września 2008, 17:42
Motocykl: V Strom 650
Lokalizacja: Londyn-Krakow
Wiek: 54
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: maciek535 »

Mi swiece padly po 600 km , kichal prychal itp. Po wymianie chodzi tak jak powinien.
michael
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: michael »

jaka może być tego przyczyna? bo jednak komplet wg książki te 5000km powinien wytrzymać. padły komuś tak szybko irydowe czy platynowe? bo jak mam co 1000km kupować te standardowe, to wolę zainwestować w lepsze i mieć spokój
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: EDDIE »

Czy tylko po osiągach można poznać czy 535 jest zdławiona, czy jest inny, prosty sposób??
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
michael
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: michael »

najpewniej po oznaczeniu silnika. musisz zobaczyć od jakiego oznaczenia zaczyna się numer seryjny- 2YL to najmocniejsza wersja 46KM
Focus
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: Focus »

No i wyszło że mam najsłabszą wersję (3BR) :cry: Ale co tam... może kiedyś zmienię na mocniejszą...
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1406
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: Feldek »

Ja przez cały ubiegły sezon w zasadzie nie przekroczyłem 110km/h bo i po co? Do takiego motocykla wystarczy przecież taka prędkość. Przecież chyba dla osiągów nikt virago nie kupuje...?!
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
michael
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: michael »

przy wyprzedzaniu jednak przydaję się ten zapas, chodź fakt, że przy jeździe to 110-120km/h robi się męczące w końcu (przydaje się kask integralny jednak)
Awatar użytkownika
Krys25
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:42
Motocykl: Virago xv535 '97
Lokalizacja: Kurzętnik
Wiek: 42
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: Krys25 »

Ja też mam dławioną 535, oznaczenie 2YL ale max 110 leci, w sumie prędkośc max którą jade to około 90-100km/h, ale ostatnio wyprzedzałem TIRa i bardzo odczułem brak mocy w nim :cry: W środę robię przegląd więc nie ruszam moto, membrany sprawdziłem, są ogólnie całe, nie spękane, nie dziurawe itp, świece "kawa z mlekiem" więc też raczej ok, nie kicha, nie strzela, tylko te osiągi. Po przeglądzie (chce pojechać na moto) sprawdzę króćce, najbardziej porawdopodobne jest właśnie zmiejszenie ich otworu. Jeśli są tam wstawione kryzy (takie tulejki redukcyjne) to postaram się je wyciągnąc, jeśli maja mniejszą średnice to albo powiększe mechanicznie (rozwierce, wyszlifuje etc) albo wymienie na nowe. Po wszystkim opisze wszystko i wstawie zdjęcia
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: Flower »

2YL to najmocniejsza wersja? Gdzie mogę o tym poczytać? Czy to znaczy, że moje 535 ma 46 KM? Sory, ale akurat tak zauważyłem w tym temacie i pomyślałem, że spytam. Nie wiem ile mam mocy, bo moje 535 ma w dowodzie jeszcze stan z przed odblokowywania...

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
crucial
Posty: 99
Rejestracja: 24 października 2008, 18:41
Motocykl: XV535/VFR750 :)
Lokalizacja: Poddębice/Łódź
Wiek: 33
Status: Offline

Re: help Panowie kupiłem 535 i jest zblokowana jedzie 110 max

Post autor: crucial »

Moja wersja 2YL pochodzi z Niemiec i w briefie ma 27PS i vmax 131km/h i tak jest w realu.
Jednak motorek spala około 6/100 przy normalnej jeździe, co jest wartością porównywalną, a nawet lekko wyższą niż 46 konna maszyna kumpla. Więc trochę poszperałem i w moim tłumaczeniu jest tak: "...zredukowana moc gniazd redukowanych średnica wewnątrz 15,5 mm w rurach wydechowych"
Odnośnie tego mam kilka pytań:
1. czy wybebeszenie wydechów spowoduje odblokowanie?
2. czy motocykl przez to, że jest zblokowany w wydechu będzie palił tyle samo co przed zblokowaniem, skoro gaźniki będą podawały taką samą ilość paliwa
3. jakie jest ryzyko, że odblokowanie spowoduje jakieś szkody dla motoru?
ODPOWIEDZ