kontrolka ładowania

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
mały1968
Posty: 12
Rejestracja: 21 listopada 2008, 19:39
Motocykl: virago 1100
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 56
Status: Offline

kontrolka ładowania

Post autor: mały1968 »

Czy jest możliwość zamontowania kontrolki ładowania w 250 tce. :chopper:
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: elrychu »

najprostszym rozwiązaniem było by założenie takiego wskaźnika ładowania co montowało się kiedyś w maluchach lub innych autach (w maluchach montowało się to w niejsce tych prostokątów na przełączniki w desce rozdzielczej). Wskaźnik ten pokazywał napięcie <,> i = 12V.
coś takiego:
http://moto.allegro.pl/item484302794_ws ... _nowy.html
ale ja pamiętam że były takie diodowe. Miałem taki w Jawie zmontowany z jakiegoś zestawu do samodzielnego montażu.

[ Dodano: Nie Lis 23, 2008 11:53 pm ]
http://moto.allegro.pl/item490274646_dy ... ul_fv.html
rabw
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: rabw »

mały1968 pisze:Czy jest możliwość zamontowania kontrolki ładowania w 250 tce. :chopper:
Nie wiem jak u Ciebie, ale w mojej jest zaślepione jedno miejsce pasujące jak ulał na kontrolkę :grin: (tuż obok innych kontrolek) Myślę, że bez problemu można by tam wstawić jedno z urządzonek zaproponowanych przez elrychu.
Takie wskaźniki to nic innego jak monitory napięcia na akumulatorze. Napięcie trochę wyższe niż 12V - ładowanie jest OK. Napięcie niższe - ładowanie jest niewystarczające albo go nie ma.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: elrychu »

dostałem w tym tygodniu ten wskaźnik ładowania:
http://moto.allegro.pl/item490274646_dy ... ul_fv.html
ze wstępnych oględzin układ zmieści się w miejsce pustego miejsca przy kontrolkach, trzeba tylko przekrzywić diodę o 90 stopni. Muszę jeszcze sprawdzić gdzie najbliżej po przekręceniu kluczyka jest 12V.
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: wolbi »

elrychu: jak zamontujesz to daj znac czy zmiescila ci sie ta dioda i gdzie to wszystko zamontowales.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: elrychu »

dioda z układzikiem się zmieściła, trzeba było jedynie nóżki diody zagiąć w taki pytajnik i wyszczerbić trochę plastiku wewnątrz kontrolek, tak więc w miarę fajnie się wszystko zmieściło. W sobotę może będę miał chyba trochę czasu żeby podejść do garażu ze schematem i miernikiem żeby wybrać najbliższe miejsce zasilania.
BoPos
Posty: 389
Rejestracja: 04 maja 2008, 08:02
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: BoPos »

mały1968 pisze:Czy jest możliwość zamontowania kontrolki ładowania w 250 tce.
Po co Ci to?
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: elrychu »

Wskaźnik napięcia ładowania mam już podłączony. Podłączyłem go w lampie - masę do masy z oświetlenia a napięcie do kabla co idzie do włącznika klaksonu (różowy). Minusem takiego podłączenia jest to że jak włączy się klakson to wskaźnik przestaje świecić ale plusem to że w czasie normalnej jazdy nic na tym kabelku innego bezpośrednio nie wisi.

Nie do końca jestem zadowolony z tego jak działa ale chyba się do tego przyzwyczaję.
Chodzi o to że moja Virago ma napięcie ładowania (bez świateł) na wolnych ok 14,2V a na wyższych spada do ok 13,8. Na wolnych świeci więc fajnie na zielono a na wyższych na zielonawo-żółtawo-pomarańczowo. Ze światłami na wolnych też świeci na czerwono-pomarańczowo a na wyższych na zielonawo-żółtawo-pomarańczowo.
Ładowanie mam chyba ok bo nie mam problemów z akumulatorem a tak w ogóle to z tego co pamiętam to w Waszych Virażkach napięcie ładowania też oscyluje koło 13,6-13,8V, więc trzeba by było zrobić wskaźnik do tych napięć.

Jak próbowałem wskaźnik w aucie to przy odpalonym silniku wskaźnik zawsze świecił na zielono ale też napięcia ładowania w aucie mam zawsze 14,4V.
Endriu39
Status: Offline

kontrolka w szybkościomierzu?Jakwyłączyć światła?

Post autor: Endriu39 »

Kupiłem 750 Virago ,pierwszym problemem to nie wiem gdzie się wygasza światła podczas pracy?
2.od czego jest kontrolka w szybkościomierzu (czerwona z napisem Fuel )?
3.Jak zablokować kierownicę? :pomocy:
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: elrychu »

oj Endriu39, nie ładnie tak się pakować w czyiś temat z postem ni jak związanym z tematem.
Jeszcze należało by zajrzeć do powitalni i się grzecznie ze wszystkimi przywitać.

Co do świateł to może masz tą wersję Virago, gdzie nie da się wyłączyć świateł - po przekręceniu kluczyka świecą cały czas. Kontrolka Fuel to od paliwa czyli rezerwa. Kierownice blokuje się w ten sposób że należy skręcić kierownicą do końca w prawo, włożyć kluczyk w blokadę, przekręcić i wsunąć blokadę do środka
daniel1978
Posty: 9
Rejestracja: 23 listopada 2008, 17:30
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: katowice
Wiek: 45
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: daniel1978 »

Też zakupiłem tą kontrolkę i u mnie świeci identycznie jak u kolegi,mierzyłem ładowanie woltomierzem i jest ok ,tylko że ja pociągnołem kabelek pod siedzenie i dolutowałem do czerwonego z żółtym paskiem który idzie do skrzynki bezpieczników.
Endriu39
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: Endriu39 »

ELrychu! Chciałem Ci podziękować i przeprosić że tak się władowałem ale ja wogóle nie umię się tu poruszać .Jeszcze raz przepraszam i dziękuje.
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: kontrolka ładowania

Post autor: elrychu »

Spoko Endriu, parę dni i wciągniesz w to forum że hej, będziesz się tu poruszał jak stary wyjadacz! Tu można się naprawdę dużo rzeczy dowiedzieć!
ODPOWIEDZ