Dekielki zaworów

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
uwierz
Posty: 15
Rejestracja: 23 lutego 2020, 12:30
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Dekielki zaworów

Post autor: uwierz »

Witam. W mojej virago 1100 94' malowany był cały silnik i dzisiaj zobaczyłem że na dekielku od zaworów pod obdrapaną farbą jest chrom więc odkrecilem w obu cylindrach dekielki od zaworów wydechowych i zmyłem farbe a pod spodem ukazał się piękny chrom. Chciałem zabrać się za dekielki od ssacych lecz ciężko było podejść kluczem wiec zacząłem czyścić na moto i tu ku mojemu zdziwieniu chromu już nie było a goły metal i nie wiem co zrobić czy czyścić dalej czy zostawić. Może ktoś powie jak jest w oryginale??
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
konradStarachowice
Posty: 114
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 19:13
Motocykl: XV Virago 1100 1992
Lokalizacja: Starachowice
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: konradStarachowice »

U mnie dekielki od zaworów wydechowych i ssawnych są chromowane.
Same dekielki zawsze możesz odkręcić. Dobry klucz imbusowy i ogień. To nie jest nie wiadomo jak mocno dokręcone. Zawsze same dekielki możesz oddać do chromowania. Tylko się spiesz bo wiosna za pasem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: Feniks »

Oryginalne są chromowane, ja miałem kiepski chrom więc wypiaskowałem delikatnie i proszkowo pomalowałem.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
uwierz
Posty: 15
Rejestracja: 23 lutego 2020, 12:30
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: uwierz »

To dziwi mnie, że jedne mam chromowane a drugie nie. Może jakos uda mi się go odkręcić bez podnoszenia baku to go wypoleruje papierem wodnym i pastą i myślę, że efekt będzie zadowalający.
Awatar użytkownika
konradStarachowice
Posty: 114
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 19:13
Motocykl: XV Virago 1100 1992
Lokalizacja: Starachowice
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: konradStarachowice »

Efekt będzie ok o ile jest to aluminium a nie jakiś inny stop czy blacha. Najpierw sprawdź. Co do odkrecenia- bak trzyma się na jednej śrubie. Odkręcasz i unosisz go trochę, więcej będą ograniczaly przewody paliwowe. Ale lepiej więcej czasu poświęcić na rozkręcenie niż obrobić łeb śrubie. Takie jest moje zdanie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


uwierz
Posty: 15
Rejestracja: 23 lutego 2020, 12:30
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: uwierz »

A wie ktoś może czy w pokrywie sprzęgła ten okrągły cienki pierścień jest aluminiowy czy może plastikowy? Bo jego również ktoś pomalowal i nie podoba mi się. Czy może można go wypolerować? Wiem że nie da się go wyjąć ale okleił bym dekiel do okoła i wypolerowal sam pierścień
Obrazek
Awatar użytkownika
konradStarachowice
Posty: 114
Rejestracja: 02 grudnia 2017, 19:13
Motocykl: XV Virago 1100 1992
Lokalizacja: Starachowice
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: konradStarachowice »

U mnie po obu stronach tak wyglądają. Też są malowane. Nie wiem jak w oryginale
Załączniki
Screenshot_20200226_214221_com.android.gallery3d.jpg
uwierz
Posty: 15
Rejestracja: 23 lutego 2020, 12:30
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: uwierz »

U mnie lewy wygląda tak samo jak u ciebie ale prawy ktoś pomalowal na złoto i nie daje mi to spać😛
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: Feniks »

Popatrz w goglu na Virago w wersji Gold. Nie jestem pewien ale one chyba w oryginale miały ten pierscień złoty.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Awatar użytkownika
BARTEZ_TK
Posty: 450
Rejestracja: 17 listopada 2019, 07:59
Motocykl: VIRAGO 1100
Lokalizacja: KIELCE
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: BARTEZ_TK »

Feniks pisze: 27 lutego 2020, 12:58 Popatrz w goglu na Virago w wersji Gold. Nie jestem pewien ale one chyba w oryginale miały ten pierscień złoty.
U mnie w wersi gold jest zloty (metalizowany) bo wychodzą na niego purchle
:menel: Pić pi#÷%×lić nie żałować bida musi pofolgować :kolejka:
Przepraszamy za błędy :!: ortograficzne

https://youtu.be/EdmZYu9Lths
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: alonso »

Tak ci sprzedawca powiedział,że był malowany silnik? Takich to brałbym za ryj i do piachu!!! Kupują padlinę z Holandii stojącą pod chmurką 10 lat z zeżartymi chromami.Wlewają olej odpalają ,malują chromy srebrzanką ,a ty potem odkrywasz Kurwa DX albo wersje amerykańską.....
uwierz
Posty: 15
Rejestracja: 23 lutego 2020, 12:30
Motocykl: XV 1100
Status: Offline

Re: Dekielki zaworów

Post autor: uwierz »

Silnik wiem że był malowany bo motocykl od kolegi ojca i widziałem go przed malowaniem i wyglądał całkiem ok ale co zrobić taki kaprys. A malował znajomy mi lakiernik i mówił że nie kazano mu zdejmować dekielków od zaworów więc pomalował całość. Dekiel od sprzęgła chyba zostawię jak jest a diekielek od zaworu wypolerowałem i wygląda fajnie. Zostało wymienić śruby w pokrywach i moto lalka😛
Obrazek
ODPOWIEDZ