problemik virago 535 94r

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Domo
Status: Offline

problemik virago 535 94r

Post autor: Domo »

Siemka wszystkim moj problem polega na tym ze motor nie chce palic na rozrusznik aku jest troche slaby i pewnie juz stary (niedawno ja kupilem) ale naladowalem go i krecila a motor nie bardzo chce ze mna wspolpracowac wyczilem ze nie dziala takie cus jak jest przelanczania z full na rezerwe kranik co jest pod bakiem rezerwy nie slychac zeby przelanczalo sie , a mam 2 viraszke i tam ewidentnie slychac ze cos sie przelancza czy to moze byc przez to ze nie pali ? na pycha pali ledwie ja popchne a tak nie da rady prosze o pomoc :)
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: alonso »

U mnie też nie słychać żeby rezerwa działała a działa :mrgreen:
A może paliwka masz mało ?
A tak poza tym to troche chaotycznie piszesz.Nie lubisz znaków interpunkcyjnych i dużych liter
To nie chat panie kolego :wink:
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: Straszaq »

To przełączanie to elektrozaworek w kraniku przełączający pomiędzy króćcami ssawnymi paliwa w baku...tzn króccem rezerwy i normalnego poboru. Co prawda często się to zapieka i nie działa ale jeśli zapewnisz odpowiedni poziom paliwa w baku (tzn powyżej poziomu rezerwy - coś mi świta, że to ok 3 litrów) to już nie ma znaczenia czy ci to "przełączanie działa czy nie". Ja bym sprawdził na początku świece i przełożył akumulator z tej drugiej Virażki, żeby wykluczyć na początku te sprawy. Zwróć uwagę czy po włączeniu stacyjki i czerwonego przełącznika na kierownicy słyszysz pompę paliwa (takie kilkukrotne cykanie). Przyczyn może być mnóstwo....zacznij od podstaw tj. zasilanie, świece i dopływ paliwa, może coś znajdziesz!
:rock:
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2464
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: Dono »

Jak na "pych" pali od strzału, a na rozruszniku nie, to proponuję sprawdzić aku - podłącz jakiś sprawny, ot choćby z drugiego motonga.
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Domo
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: Domo »

To tak po 1 :D Soorka za moją chaotyczność już będę się starał pisać uczciwie :D I tak to takie pykanie przy włączeniu na ON występuje więc pompka odpada, zrobię tak jak kolega mówi z drugiej viraszki wezmę akumulator i sprawdzę myślę, że nie ma sensu teraz na zimę kupować nowego na wiosnę dopiero a co do paliwa to napewno jest bo zalałem 10l :D ale ten kranik i tak trzeba zrobić a poza tym przy tym kraniku jak jest to do przekręcania taki zaworek to odziwo jak go przekręcę to się paliwko nie leje a znowu w drugiej viraszce tej jak tak zrobię to leje się taki mały strumyczek czy coś jest nie tak ???
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: Straszaq »

No fakt...przez ten chaos nie doczytałem że moto ci pali od kopa...w takim razie pozostaje podmienic akumulator i spradzić jak to będzie chodziło na innym aku. A jak nie to może coś masz nie tak z rozrusznikiem...poczytaj forum bo pewnie juz o tym pisali. Ja tego nie robilem to nie podpowiem.
A kranik akurat naprawiałem ale też nie wiem do końca o co ci chodzi...z tym strumyczkiem to wyciek na zewnatrz czy jak? Ogólnie mało korzysta się z tego kranika i po dluższym czasie jak to ruszysz to zaczynają się dziać różne rzeczy...pojawiają się wycieki na uszczelkach , kranik nie trzyma paliwa po zakręceniu lub wręcz nie puszcza. Przed naprawą kup komplet naprawczy do kranika (komplet uszczelek + membranka) bo przy rozkręceniu latwo uszkodzić uszczelki, a zwlaszcza membranke...jak już nie masz jej przerwanej. Wymontujesz to, przeczyścisz, wymienisz uszczelnienia i będzie git...nie jest to trudne do naprawy. Zreszta na forum juz o tym pisali i nawet są zdjęcia jak to wygląda po rozkręceniu.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: Blunio »

Straszaq pisze:kup komplet naprawczy do kranika (komplet uszczelek + membranka)
Warto przy okazji wiedzieć, że są dwa "wykonania" membranki pomiędzy kranikiem a elektromagnesem. Jedna jest większa, druga mniejsza. Lepsza jest ta większa, bo dodatkowo zabezpiecza przed dostawaniem się zanieczyszczeń i wody do elektromagnesu. Ale pasują chyba obydwie do każdego zaworu.
Pisał o tym i dał zdjęcie sławek_z w wątku:
viewtopic.php?p=51621#51621
Pozdrawiam B
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: ziółko1961 »

DOMO,dlaczego kupiłeś dwie 535-tki ?
Domo
Status: Offline

Re: problemik virago 535 94r

Post autor: Domo »

Dziękuje wszystkim za odp będę działał dzisiaj i o wynikach dam znac będzie wiadome co i jak :D a co do tego że kupiłem 2 to taka że jedna jest moja taka mniej wyposażona bo mi tam nie trzeba bajerów stylowo poprostu a 2 jest Tatuśka tylko że tamta ma sakwy oparcie cała w chromie itp wiadome tata lubi :D ale serwisować muszę sam obydwie bo tatusiek pracuje widome sprawy :) :D

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 7:01 pm ]
I tak powiem wracam właśnie z garażu zrobilem tak jak jeden kolega wspomniał żeby przepiać aku z 2 viraszki i tak zrobiłem odziwo gdy podpiołem zapaliło bez problemu :) a za rezerwę wezme sie na wiosne niech troszke cieplej będzie dziekuje ślicznie za pomoc jak coś wyjdzie będę pytał;] Jeszcze zdjęcia pasuje dodać ale to jak będzie na dniach ładniejsza pogoda to wyprowadzę i porobię :D Thx i pozdro :)
ODPOWIEDZ