Plany Rumunia

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Klaudor
Posty: 10
Rejestracja: 07 lipca 2021, 09:27
Motocykl: virr
Status: Offline

Plany Rumunia

Post autor: Klaudor »

Planujemy podróz do Rumunii. W grę wchodzi wiadomo trasa najbardziej przepiękna i oblegana jak Trasfogarska i Transalpina. Plany są na następne lato lipiec dokładnie .Jakieś wskazówki ,podpowiedzi !!! Co najważniejsze zabrać ze sobą jedziemy na dwóch motocyklach.Może podpowiedź jakie koszta, jak z wyżywieniem ,noclegiem i czy namiot to podstawa na taką wyprawę???
ori
Posty: 10
Rejestracja: 24 maja 2022, 13:18
Motocykl: virr
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: ori »

Ja spałem głównie na polach namiotowych (szukane na bieżąco), dwa razy kwaterach - dla jednej osoby wycodzilo ok. 100 PLN za noc.co warto zobaczyć poza dwoma standardowymi trasami - wąwóz bicaz (robi wrazenie), przełęcz Prislop, kopalnia soli Salina Turda(mocno komercyjnie, ale rozmach robi wrażenie), obczajcie sobie kilka miejsc must have (Internet jest tego pełen) i delektujcie się tym co pomiędzy miejscami docelowymi. Byłem w tym roku pierwszy raz, prawie straciłem prawko ale było warto Zamków nie zwiedzałem więc się nie wypowiem.
Ogólnie polecam wziąć ze sobą kilka częsci zamiennych, szczegółnie jeśłi podejrzewacie, ze mogą być potrzebne Jak np https://readytoride.com.pl/Gabkowy-filt ... 4028-p3928? .
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2023, 10:05 przez ori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: leszekk »

Namiot to ostateczność. Oczywiście można, jeśli ktoś lubi. Zasadniczo w większości cywilizowanych krajów biwakowanie w przypadkowych miejscach jest zabronione, często grożą za to wysokie kary. Biwakowanie na zorganizowanych polach biwakowych/campingach ma sens, ale ... czasami nie jest atrakcyjne cenowo. Namiot, materac czy karimata, inny sprzęt biwakowy mocno obciążają motocykl. Przed podjęciem decyzji jak planować wyprawę sugeruję zajrzeć na booking.com albo inny portal z rezerwacją miejsc noclegowych i zastanowić się czy lepiej spać w łóżku w pensjonacie/hoteliku czy pod krzakiem.
Ja, podróżując samochodem i mając dość miejsca na wszelkie akcesoria kempingowe, wybrałem nocleg dla trzech osób za circa 140 zł w okolicach transalpiny i uważam, że było warto.
Co przygotować na wyjazd - precyzyjny plan co obejrzeć, którędy jechać. Nawigacja to podstawa ale wydrukowane mapy czasem ułatwiają orientację w przestrzeni
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Jasiostasio2015
Posty: 1
Rejestracja: 19 stycznia 2023, 19:05
Motocykl: romet
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: Jasiostasio2015 »

Najlepsze plaże Rumunii to te, które znajdują się na wybrzeżu Morza Czarnego. Najbardziej znaną plażą jest Mamaia, która jest popularnym celem zarówno turystów, jak i mieszkańców. Rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego usiane jest pięknymi, ustronnymi plażami. Na tym wybrzeżu znajdują się jedne z najlepszych plaż w kraju. Najbardziej znaną plażą jest Mamaia, która ma długą plażę z białym piaskiem, która rozciąga się na siedem kilometrów. Oj polecam pięknie tam jest!

Pozdro!
https://dekorove.pl
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: barg »

Co do atrakcji zgadzam się z ori. Zwłaszcza
delektujcie się tym co pomiędzy miejscami docelowymi.
Jeśli chodzi o nocowanie to akurat w Rumunii Leszku, można na dziko do woli, tylko w górach uważać na zwierzynę. Co kto woli ale kamrealne rumuńskie kempingi mają swój klimat a przy ognisku można spędzić czas z fajnymi ludźmi. W okolicy 7C polecam camping De Oudue Wilg. Kwatery są dostępne wszędzie i nie robiłbym rezerwacji wcześniej bo nie wiadomo kiedy i gdzie wylądujecie. Chyba, że preferujecie autostrady i ścisły plan wycieczki. Mnie rumuńska kuchnia nie porwała więc lokalnych specjałów nie polecę. Sklapy i ceny jak w naszym kraju bary i restauracje też.


Jasiostasio2015 jak się nie ma nic ciekawego do powiedzenia to chatbot wydaje się być ciekawym pomysłem na reklamę ale zaśmiecanie czyjegoś podwórka, zwłaszcza dla hajsu jest słabe.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2989
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: Top Gun »

1. Red Lake Camsite to wspaniałe miejsce na nocleg nie opodal wąwozu Bicaz..
2. Camping w Bran - do zamku 5 minut z buta. Na zwiedzanie zamku proponuję wybrać się rano...O 10 już tłumy są.
3. Transalpina - polecam spanie n samym szczycie. Gdzie? Jadąc zobaczysz...Wieczorem i rano, widoki niezapomniane.

4. Camping w Sapanta (Wesoły cmentarz) - proponuję omijać. Właściciel jakiś dziwny. Nie wpuszcza motocyklistów, tylko proponuję miejsce na parkingu.

Moim zdanie w podróży motocyklowej, namiot to podstawa :D
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: skipbulba »

mozna pod namiotem ale nie ma problemu z noclegami. w 2022 płaciłem najtaniej 45 ziko, najdrozej 150 ziko. namiotu nie uzyłem, bo... nie chciało mi sie :) co zabrac? to samo co jadac w bieszczady :) rumunia to normalny cywilizowany kraj UE






















;0
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2989
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: Top Gun »

Kawałek trasy z noclegami na campingach:
https://www.google.com/maps/dir/Travel+ ... 283836!3e0
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Ragnar
Posty: 1384
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 21:30
Motocykl: Suzuki VL 1500
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Plany Rumunia

Post autor: Ragnar »

Jest dużo moteli, z noclegiem nie ma problemu. Ceny bardzo podobne do naszych. Tak przynajmniej było kilka lat temu. Ja nie lubię planowania, pełen spontan. Miałem tylko zapisane punkty, które chcę odwiedzić, a jak do nich dojechać, czy prosto, xzy pozwiedzać okolice i dopiero dotrzeć, to już zwykle przy porannej kawie z wójkiem google sobie ustalałem. Zaczynaliśmy od przejścia granicznego Satu Mare. Pier2szy najbliżej był Wesoły Cmentarz, potem Wąwóz Bicaz. Następnie pojechaliśmy do wólkanów błotnych i wracając obiechaliśmy trasy Transfogaraska i Transalpina. Po drodze jeszcze była kopalnia soli i Zamek Drakuli. Tego ostatniego nie polecam, przereklamowane okropnie to coś. Następnie zamiast wracać, wylądowaliśmy przy granicy z Serbią zwiedzając po drodze. Dopiero wtedy obraliśmy kierunek na Satu Mare. Dwa tygodnie tak jeździliśmy po Rumunii nocując w motelach. Piękne przeżycie, muszę to kiedyś powtórzyć. LWG
ODPOWIEDZ