Virago xv125 problem z ssaniem

Tematy związane z gażnikami
Mulio
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 09:26
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: Mulio »

Witam wszystkich forumowiczów. Zmagam się już od dłuższego czasu z odpalaniem na ssaniu mojego Virago. A mianowicie jak silnik jest zimny włączam ssanie odpalam silnik i zaskakuje na 3-4 sekundy po czym gaśnie. Trzeba odczekać żeby znowu załapał. Zmniejszenie ssania do połowy też nic nie daje, po odpaleniu chwile pochodzi i gaśnie. Bez ssania nie odpala wcale chyba że z odkręconą manetką gazu. Dodam że, jak już jest rozgrzany to pracuje dobrze odpala od razu, nie dusi się, ciągnie do 110km/h świece też bez okopcenia. Czyszczenie, regulacja gaźnika i pływaka nic nie dały. Może ktoś się spotkał z takim przypadkiem. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Pozdrawiam Marek
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: ZWIERZAK »

Pytanie teraz czy gasnie bo ma za mało paliwa czy go zalewa, ciężko ocenić bez motocykla.
Zobacz czy dzwignia od ssania pracuje prawidłowo i w pełnym zakresie, może się ssanie nie otwiera do końca?
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Mulio
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 09:26
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: Mulio »

Dźwignię ssania sprawdzałem na samym początku i wymieniłem nawet oring - działa w pełnym zakresie prawidłowo. Jak sprawdzić czy go zalewa czy brakuje paliwa? Sama inspekcja świecy po zgaśnięciu powinna coś pokazać? Z drugiej strony przy jeździe z pełnym obciążeniem nie brakuje paliwa w gaźniku.
Mulio
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 09:26
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: Mulio »

Po sprawdzeniu świece są suche.
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: ZWIERZAK »

Można by więc wnioskować ze brakuje paliwa, ale czemu tylko na ssaniu?
A tak z innej strony, luzy zaworowe sprawdzałeś?
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
Mulio
Posty: 7
Rejestracja: 30 sierpnia 2022, 09:26
Motocykl: Yamaha Virago 125
Status: Offline

Re: Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: Mulio »

Dziękuję za pomoc. Usterka naprawiona. Sam wyczyściłem jeszcze raz gaźnik oraz wymieniłem króciec który po dokładnych oględzinach miał ślady pękania. Myślę, że lewe powietrze powodowało słabsze zasysanie paliwa przez dysze ssania, jak już zwiększał obroty. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 883
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Online

Re: Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: Piter7011 »

Mulio pisze: 25 marca 2023, 21:34 Dziękuję za pomoc. Usterka naprawiona. Sam wyczyściłem jeszcze raz gaźnik oraz wymieniłem króciec który po dokładnych oględzinach miał ślady pękania. Myślę, że lewe powietrze powodowało słabsze zasysanie paliwa przez dysze ssania, jak już zwiększał obroty. Pozdrawiam
I tak powinno działać forum, bez głupich komentarzy, a jak ktoś ma wiedzę w danym temacie to pomaga i tyle .
Awatar użytkownika
ZWIERZAK
Posty: 1028
Rejestracja: 04 listopada 2007, 13:57
Motocykl: VIRAGO 750 83'
Lokalizacja: Lachowice
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Virago xv125 problem z ssaniem

Post autor: ZWIERZAK »

Fajnie ze udało się naprawić :bravo:
"Ludzie nie latają, bo nie wierzą, że potrafią. Gdyby nie pokazano im kiedyś, że mogą pływać, do dziś wszyscy by się topili po wrzuceniu do wody"-William Wharton "Ptasiek"
ODPOWIEDZ