Strona 1 z 1
Wyszukiwarka świec iskrowych żarowych
: 24 marca 2024, 16:43
autor: Marek.
Natknął się ktoś z was z czymś takim ja wyszukiwarka świec po parametrach.
Chodzi mi o np. zamienniki świec, przykładowo pomiędzy iskrą, NGK, Bosch
Wiem, że te dane można znaleźć na stronach producentów ale chodzi mi o coś bardziej zbiorowego, gdzie będzie więcej producentów.
Podobnie jak powyżej ale tyczące się świec żarowych.
Dla jasności, chodzi mi o wyszukiwarki po parametrach lub ewentualnie po nazwie modelu świecy, bo wyszukiwarki po modelu pojazdu to nie to.
Ktoś coś?
Re: Wyszukiwarka świec iskrowych żarowych
: 24 marca 2024, 22:31
autor: leszekk
Wydawało mi się że jakiś czas temu Iskra miała opublikowane jakieś tabelki
Re: Wyszukiwarka świec iskrowych żarowych
: 19 maja 2024, 15:55
autor: Marek.
leszekk pisze: 24 marca 2024, 22:31
Wydawało mi się że jakiś czas temu Iskra miała opublikowane jakieś tabelki
Wiem, widziałem... liczyłem na jakiś "kombajn" typu: parametr 1, parametr 2 i wyszukiwarka szuka odpowiednika w produktach większości znanych marek.
Na smartfonach są ponoć na wszystko apki, więc liczyłem, że i na to też

Re: Wyszukiwarka świec iskrowych żarowych
: 19 maja 2024, 21:45
autor: leszekk
Pewnie nie byłoby problemu z taką aplikacją gdyby były dostępne wszystkie dane od producentów. Zapewne okazałoby się, że pojawiają się nazwy producentów o których w życiu nie słyszałeś, których nazw nie potrafisz wymówić a na dodatek, że koszt wysyłki pary świec przekraczają wartość Twojego motocykla.
Myślę, że zupełnie niepotrzebnie szukasz czegoś, co masz pod ręką. NGK, Denso, Beru, Bosch, Iskra, Champion - to są marki, poza które po prostu nie ma większego sensu wychodzić bo sieć dystrybucji jest doskonała i większość typowych produktów dostaniesz kurierem pod drzwi na jutro.
Mówimy o wydatkach rzędu 20 złotych za dwie świece (dlatego warto kupić dwa komplety żeby przesyłka była darmowa albo pójść w trójelektrodowe Iskry - za dwie wyjdzie 45 zł)
Re: Wyszukiwarka świec iskrowych żarowych
: 20 maja 2024, 15:26
autor: Marek.
leszekk pisze: 19 maja 2024, 21:45
Pewnie nie byłoby problemu z taką aplikacją gdyby były dostępne wszystkie dane od producentów. Zapewne okazałoby się, że pojawiają się nazwy producentów o których w życiu nie słyszałeś, których nazw nie potrafisz wymówić a na dodatek, że koszt wysyłki pary świec przekraczają wartość Twojego motocykla.
Myślę, że zupełnie niepotrzebnie szukasz czegoś, co masz pod ręką. NGK, Denso, Beru, Bosch, Iskra, Champion - to są marki, poza które po prostu nie ma większego sensu wychodzić bo sieć dystrybucji jest doskonała i większość typowych produktów dostaniesz kurierem pod drzwi na jutro.
Mówimy o wydatkach rzędu 20 złotych za dwie świece (dlatego warto kupić dwa komplety żeby przesyłka była darmowa albo pójść w trójelektrodowe Iskry - za dwie wyjdzie 45 zł)
Dziś już po temacie, znajomy szukał świecy do jakiegoś szczerupa...
Z tymi dobrymi markami jest taki problem, że można je kupić znacznie taniej

np. właśnie NGK...bo sa najczęściej podrabiane... i można sie na takie NGK z aliexpress natknąć nawet w motozbytach (czy jak się te sklepy nazywają) i czasami lepiej jest kupić mniej markową iskrę niż chinskie "Beru". Przy większych zakupach pan chinczyk nadrukuje co będziesz chciał
Trójelektrodowe miałem w 125 virago i nie wiem w czym by miały byc lepsze, skoro prąd i tak zawsze "wybierze" najkrótsza drogę, czyli jedną elektrodę z tych trzech. Są jakieś testy tychże świec, potwierdzające ich "lepszość" czy to raczej ciekawostka?
PS.
Szukając apki do świeć, znalazłem parę aplikacji do sprawdzania oryginalności olei silnikowych.
PPS
A jak bym mieszkał w NY w stanach, to jest nawet apka która sprawdza gdzie jest zrobiona przed chwilą kupa...

Poważnie!!!
Jest mapa kanalizacji całego miasta...

Re: Wyszukiwarka świec iskrowych żarowych
: 21 maja 2024, 03:50
autor: leszekk
Lepszość trójelektrodowej jest taka, że gdy wypali się jedną, dająca najlepszą drogę dla iskry, pozostają dwie inne, które też dadzą iskrę o wystarczającej energii.
Sam używałem przez chyba trzy sezony i byłem zachwycony - łatwiejszy rozruch, mniejsze zapotrzebowanie na użycie ssania, w efekcie oszczędność paliwa. Różnica w cenie, wynosząca wówczas około 5-7 zł zwróciła się najdalej po drugim tankowaniu.
Tak, że naprawdę warto.