Regulacja gaźnika

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Pawel007
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwietnia 2025, 21:28
Motocykl: Virago 250
Status: Offline

Regulacja gaźnika

Post autor: Pawel007 »

Witajcie,
Pojawiający się temat jak bumerang a mianowicie regulacja gaźnika w Virago 250. Mam w moto następujące objawy. Gażnik był czyszczony bo nie dało się uruchomić motoru. Teraz silnik dobrze zapala, świece po 5-10 minutach pracy czarne, większość czasu silnik pracował na delikatnym ssaniu, po nagrzaniu silnika mogłem wyłączyć ssanie aby silnik nie zgasł. Po lekkim dodawaniu gazu, bez ssania silnik gasnie, a po dodaniu delikatnego ssania i przekręceniu manetki silnik ładnie wkreca sie na obroty, ma moc. Objawy są takie same na starych i nowych świecach oraz 2 różnych modułach. Przy mocno rozgrzanym silniku nie gaśnie bez ssania ale ciężkawo wkręca się z niskich obrotów, przy wyzszych obrotach jest OK. Czy te objawy świadczą, że mam bogatą mieszankę na jałowych (czarne świece) i ubogą podczas pracy, może ktoś coś doradzić? Mam jeszcze pytanie do fajek na świecach, mają one rezystancję po 10 kilo omów. Próbował ktoś i sprawdzał na innej, mniejszej oporności przewodów wysokiego napięcia, poprawiłoby to jakość iskry?
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 814
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 18
Kontakt:
Status: Offline

Re: Regulacja gaźnika

Post autor: PanG »

Ty sam jesteś "jakość iskry".

Do powitali poszeeet! Jak się przedstawisz będziemy pomagać.
Mechanik Białystok --> https://www.facebook.com/jestmotor

PanG not dead 💪
ODPOWIEDZ