Wysokie spalanie-zapach benzyny
-
osman1971
- Posty: 317
- Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
- Motocykl: Była 535 jest 750
- Lokalizacja: Chorzów
- Wiek: 54
- Status: Offline
Wysokie spalanie-zapach benzyny
Witam. Pod koniec poprzedniego juz sezonu, koledzy jadacy za mna wspominali ze cos czuc było benzyna. Dzis pierwszy wyjazd i podobnie, znowu cos było czuc... choc motocykl chodzi dobrze, odpala normalnie, ale zauwazylem, ze coraz wiecej paliwa bierze. Zawsze robilem przy spokojnej trasie ok 230km do rezerwy, dzis tylko 200. Czy jakas podpowiedz? Dodam, ze 3 lata temu byly robione gażniki, wymiana zaworkow, synchro itd.
- Andrzej S
- Posty: 5711
- Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
- Motocykl: GSF650S 2007r
- Lokalizacja: Przyszowice
- Wiek: 55
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Zacznij od podstaw.
Sprawdź olej, czy nie ma w nim benzyny.
Sprawdź świece, czy mieszanka nie za bogata.
Sprawdź filtr powietrza.
Na koniec jeśli sam nie tego mnie robiłeś sprawdź gaźniki u dobrego mechanika.
Sprawdź olej, czy nie ma w nim benzyny.
Sprawdź świece, czy mieszanka nie za bogata.
Sprawdź filtr powietrza.
Na koniec jeśli sam nie tego mnie robiłeś sprawdź gaźniki u dobrego mechanika.
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
- Jurewi
- Posty: 75
- Rejestracja: 05 października 2021, 07:45
- Motocykl: Yamaha 535 Virago'96
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Witam, u mnie swego czasu paliwo przelewało się przez odpływy w gaźnikach. zobacz łezkę po prawej stronie tam są końcówki przewodów (535). Winny był zaworek pływaka w gaźniku. Sprawdź poziom paliwa w gaźnikach.
-
osman1971
- Posty: 317
- Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
- Motocykl: Była 535 jest 750
- Lokalizacja: Chorzów
- Wiek: 54
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Paliwa w oleju nie mai nie bylo, wlasnie w sobote olej zmienialem. Swiece w miare dobry kolor, moze tylna ciut ciwmniejsza. Mysle czy to moze byc np plywak dziurawy i nie zamyka? Tak zapytam..czy jesliby zdjac samrmu gaźniki i je rozebrac, ( tylko dekiel, bez ruszania sruby mieszanki(wyczyscic i sprawdzic wlasnie plywak i zaworek to trzeba znowu po zalozeniu robic synchro?
- Andrzej S
- Posty: 5711
- Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
- Motocykl: GSF650S 2007r
- Lokalizacja: Przyszowice
- Wiek: 55
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Gdyby pływak był dziurawy i nie zamykał to paliwo by zalewało ten cylinder na którym by to było. Piszesz że świece kolor mają dobry więc to raczej coś innego.
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
- Top Gun
- Posty: 3393
- Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
- Motocykl: CRF 1000
- Lokalizacja: Wrocław
- Wiek: 62
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Gdyby pływak nie zamykał, to pod moto była by kałużaAndrzej S pisze: 09 marca 2026, 18:45 Gdyby pływak był dziurawy i nie zamykał to paliwo by zalewało ten cylinder na którym by to było. Piszesz że świece kolor mają dobry więc to raczej coś innego.
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
-
osman1971
- Posty: 317
- Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
- Motocykl: Była 535 jest 750
- Lokalizacja: Chorzów
- Wiek: 54
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
No wlasnie..poza tym motor chodzi i zapala idealnie, wiec? A moze mamy jakies omamy? Tylko jakos coraz mniej km robie na baku, jezdze sam, spokojna jazda 80-100 max i zrobilem 200km do zaswiecenia rezerwy. Wydaje mi sie, ze kiedys robilem ok 230-240km..
- Top Gun
- Posty: 3393
- Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
- Motocykl: CRF 1000
- Lokalizacja: Wrocław
- Wiek: 62
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Zacznijmy od faktów...osman1971 pisze: 10 marca 2026, 11:02 No wlasnie..poza tym motor chodzi i zapala idealnie, wiec? A moze mamy jakies omamy? Tylko jakos coraz mniej km robie na baku, jezdze sam, spokojna jazda 80-100 max i zrobilem 200km do zaswiecenia rezerwy. Wydaje mi sie, ze kiedys robilem ok 230-240km..
Zbiornik paliwa w Virago 535 ma 13,5 litra...
Ma wystarczyć na około 250 km...
Do rezerwy Zrobiłeś 200 km...
Na rezerwie pewnie jeszcze 40 -50 km da się zrobić...
Spalanie wychodzi około 5 litrów/100km...
Czyli spalanie nie jest tragiczne...
Że paliwem czuć
Nie kombinuj...Śmigaj
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
- Andrzej S
- Posty: 5711
- Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
- Motocykl: GSF650S 2007r
- Lokalizacja: Przyszowice
- Wiek: 55
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Robert ja świeżo po remoncie gaźników robiłem na 535 250-270km do rezerwy, tylko po ostrej jeździe zaświecała się w okolicy 200km...
Teraz nasuwa mi się pytanie do autora tematu czy te 3 lata temu wymienił wszystko czy tylko zaworki i synchro zrobił? Membrany tez nie są wieczne, jeżeli były założone nowe niewiadomego pochodzenia lub nie wymienione w ogóle to może trzeba jednak jeszcze raz te gaźniki dobrze przejrzeć ?
Teraz nasuwa mi się pytanie do autora tematu czy te 3 lata temu wymienił wszystko czy tylko zaworki i synchro zrobił? Membrany tez nie są wieczne, jeżeli były założone nowe niewiadomego pochodzenia lub nie wymienione w ogóle to może trzeba jednak jeszcze raz te gaźniki dobrze przejrzeć ?
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
- PanG
- Posty: 814
- Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
- Motocykl: Twoja Stara 350
- Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
- Wiek: 18
- Kontakt:
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Spokojnie. Mój royal od wejścia E10 też zaczął spalać 2,9 zamiast 2,7/100, lecz zapach spaliny był jakiś inny, jakby bardziej korzenny... Wtedy schudłem 7kg i wsztystko wróciło do normy.
Ty możesz schudnąć więcej, bo ten twój gruz to przecie gaźnik
Ty możesz schudnąć więcej, bo ten twój gruz to przecie gaźnik
-
osman1971
- Posty: 317
- Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
- Motocykl: Była 535 jest 750
- Lokalizacja: Chorzów
- Wiek: 54
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Chyba zapomnialem napisac, ze chodzi o xv 750. Takze moze ktos kto ma napisze jak u niego to wychodzi
- Top Gun
- Posty: 3393
- Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
- Motocykl: CRF 1000
- Lokalizacja: Wrocław
- Wiek: 62
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Pali normalnie
ponad 5/100 
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
-
osman1971
- Posty: 317
- Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
- Motocykl: Była 535 jest 750
- Lokalizacja: Chorzów
- Wiek: 54
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
No wiec zrobione kolejne 400km z plecakiem i solo..i wychodzi na to ze spalanie jest solo ok 5.1litra we dwoje 5.4litra czyli chyba ok? Moze poprostu po zimie musialo sie przepalic, rozruszac
- Andrzej S
- Posty: 5711
- Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
- Motocykl: GSF650S 2007r
- Lokalizacja: Przyszowice
- Wiek: 55
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
Pewnie virażka potrzebowała dobrego przewietrzeniaosman1971 pisze: 18 marca 2026, 11:09 No wiec zrobione kolejne 400km z plecakiem i solo..i wychodzi na to ze spalanie jest solo ok 5.1litra we dwoje 5.4litra czyli chyba ok? Moze poprostu po zimie musialo sie przepalic, rozruszac![]()
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
- Top Gun
- Posty: 3393
- Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
- Motocykl: CRF 1000
- Lokalizacja: Wrocław
- Wiek: 62
- Status: Offline
Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny
No i kulAndrzej S pisze: 18 marca 2026, 20:15Pewnie virażka potrzebowała dobrego przewietrzeniaosman1971 pisze: 18 marca 2026, 11:09 No wiec zrobione kolejne 400km z plecakiem i solo..i wychodzi na to ze spalanie jest solo ok 5.1litra we dwoje 5.4litra czyli chyba ok? Moze poprostu po zimie musialo sie przepalic, rozruszac![]()
![]()
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,