Wysokie spalanie-zapach benzyny

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
osman1971
Posty: 317
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 54
Status: Offline

Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: osman1971 »

Witam. Pod koniec poprzedniego juz sezonu, koledzy jadacy za mna wspominali ze cos czuc było benzyna. Dzis pierwszy wyjazd i podobnie, znowu cos było czuc... choc motocykl chodzi dobrze, odpala normalnie, ale zauwazylem, ze coraz wiecej paliwa bierze. Zawsze robilem przy spokojnej trasie ok 230km do rezerwy, dzis tylko 200. Czy jakas podpowiedz? Dodam, ze 3 lata temu byly robione gażniki, wymiana zaworkow, synchro itd.
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5711
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Andrzej S »

Zacznij od podstaw.
Sprawdź olej, czy nie ma w nim benzyny.
Sprawdź świece, czy mieszanka nie za bogata.
Sprawdź filtr powietrza.
Na koniec jeśli sam nie tego mnie robiłeś sprawdź gaźniki u dobrego mechanika.
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
Jurewi
Posty: 75
Rejestracja: 05 października 2021, 07:45
Motocykl: Yamaha 535 Virago'96
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Jurewi »

Witam, u mnie swego czasu paliwo przelewało się przez odpływy w gaźnikach. zobacz łezkę po prawej stronie tam są końcówki przewodów (535). Winny był zaworek pływaka w gaźniku. Sprawdź poziom paliwa w gaźnikach.
osman1971
Posty: 317
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: osman1971 »

Paliwa w oleju nie mai nie bylo, wlasnie w sobote olej zmienialem. Swiece w miare dobry kolor, moze tylna ciut ciwmniejsza. Mysle czy to moze byc np plywak dziurawy i nie zamyka? Tak zapytam..czy jesliby zdjac samrmu gaźniki i je rozebrac, ( tylko dekiel, bez ruszania sruby mieszanki(wyczyscic i sprawdzic wlasnie plywak i zaworek to trzeba znowu po zalozeniu robic synchro?
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5711
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Andrzej S »

Gdyby pływak był dziurawy i nie zamykał to paliwo by zalewało ten cylinder na którym by to było. Piszesz że świece kolor mają dobry więc to raczej coś innego.
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 3393
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Top Gun »

Andrzej S pisze: 09 marca 2026, 18:45 Gdyby pływak był dziurawy i nie zamykał to paliwo by zalewało ten cylinder na którym by to było. Piszesz że świece kolor mają dobry więc to raczej coś innego.
Gdyby pływak nie zamykał, to pod moto była by kałuża :)
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
osman1971
Posty: 317
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: osman1971 »

No wlasnie..poza tym motor chodzi i zapala idealnie, wiec? A moze mamy jakies omamy? Tylko jakos coraz mniej km robie na baku, jezdze sam, spokojna jazda 80-100 max i zrobilem 200km do zaswiecenia rezerwy. Wydaje mi sie, ze kiedys robilem ok 230-240km..
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 3393
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Top Gun »

osman1971 pisze: 10 marca 2026, 11:02 No wlasnie..poza tym motor chodzi i zapala idealnie, wiec? A moze mamy jakies omamy? Tylko jakos coraz mniej km robie na baku, jezdze sam, spokojna jazda 80-100 max i zrobilem 200km do zaswiecenia rezerwy. Wydaje mi sie, ze kiedys robilem ok 230-240km..
Zacznijmy od faktów...
Zbiornik paliwa w Virago 535 ma 13,5 litra...
Ma wystarczyć na około 250 km...
Do rezerwy Zrobiłeś 200 km...
Na rezerwie pewnie jeszcze 40 -50 km da się zrobić...
Spalanie wychodzi około 5 litrów/100km...
Czyli spalanie nie jest tragiczne...

Że paliwem czuć :D Daj jej po garach i przestanie :D Kiedyś tak przepalałem (Chodecz) jedną Shadow,kę...Jak ogień poszedł z rury , to przestało śmierdzieć i zaczęła jechać :lol:

Nie kombinuj...Śmigaj :D :D
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5711
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Andrzej S »

Robert ja świeżo po remoncie gaźników robiłem na 535 250-270km do rezerwy, tylko po ostrej jeździe zaświecała się w okolicy 200km...
Teraz nasuwa mi się pytanie do autora tematu czy te 3 lata temu wymienił wszystko czy tylko zaworki i synchro zrobił? Membrany tez nie są wieczne, jeżeli były założone nowe niewiadomego pochodzenia lub nie wymienione w ogóle to może trzeba jednak jeszcze raz te gaźniki dobrze przejrzeć ?
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
PanG
Posty: 814
Rejestracja: 10 marca 2019, 09:59
Motocykl: Twoja Stara 350
Lokalizacja: Galaktyka Kurwix
Wiek: 18
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: PanG »

Spokojnie. Mój royal od wejścia E10 też zaczął spalać 2,9 zamiast 2,7/100, lecz zapach spaliny był jakiś inny, jakby bardziej korzenny... Wtedy schudłem 7kg i wsztystko wróciło do normy.

Ty możesz schudnąć więcej, bo ten twój gruz to przecie gaźnik 🙂
Mechanik Białystok --> https://www.facebook.com/jestmotor

PanG not dead 💪
osman1971
Posty: 317
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: osman1971 »

Chyba zapomnialem napisac, ze chodzi o xv 750. Takze moze ktos kto ma napisze jak u niego to wychodzi
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 3393
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Top Gun »

Pali normalnie :D ponad 5/100 :D
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
osman1971
Posty: 317
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: osman1971 »

No wiec zrobione kolejne 400km z plecakiem i solo..i wychodzi na to ze spalanie jest solo ok 5.1litra we dwoje 5.4litra czyli chyba ok? Moze poprostu po zimie musialo sie przepalic, rozruszac😉
Awatar użytkownika
Andrzej S
Posty: 5711
Rejestracja: 30 września 2010, 21:43
Motocykl: GSF650S 2007r
Lokalizacja: Przyszowice
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Andrzej S »

osman1971 pisze: 18 marca 2026, 11:09 No wiec zrobione kolejne 400km z plecakiem i solo..i wychodzi na to ze spalanie jest solo ok 5.1litra we dwoje 5.4litra czyli chyba ok? Moze poprostu po zimie musialo sie przepalic, rozruszac😉
Pewnie virażka potrzebowała dobrego przewietrzenia :wink:
Więc chodź pomaluj mi świat na żółto i na niebiesko...
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 3393
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Wysokie spalanie-zapach benzyny

Post autor: Top Gun »

Andrzej S pisze: 18 marca 2026, 20:15
osman1971 pisze: 18 marca 2026, 11:09 No wiec zrobione kolejne 400km z plecakiem i solo..i wychodzi na to ze spalanie jest solo ok 5.1litra we dwoje 5.4litra czyli chyba ok? Moze poprostu po zimie musialo sie przepalic, rozruszac😉
Pewnie virażka potrzebowała dobrego przewietrzenia :wink:
No i kul :D
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
ODPOWIEDZ