Pali się bezpiecznik 10 A po wciśnięciu przedniego hamulca

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
pingwa
Status: Offline

Pali się bezpiecznik 10 A po wciśnięciu przedniego hamulca

Post autor: pingwa »

Witam !
Nie jest dobrze z moją lalą. Kilka razy miałem przypadek że ni z tego ni z owego maszyna stawala na srodku skrzyżowania i cisza. Swiatł świecą a rozrusznik nie działa. Okazało się że przepalił się bezpiecznik 10 A który znajduje sie pod dekielkiem na kierownicy. Po kilku próbach zlokalizowałem czynność która powoduje przepalenie. Jest to szybkie użycie przedniego hamulca / przy delikatnym naciskaniu nic sie nie dzieje/. Niestety nie potrafię zlokalizować bezpośredniej przyczyny takiego stanu rzeczy tzn nie wiem co powoduje że naciśnięcie hamulca pali bezpiecznik. Szukałem po przewodach zwarcia ale nie za bardzo znam sie na elektyryce i nie wiem gdzie szukać.
Troche mnie to wkurza bo sezon tuż, tuż. Jeżeli ktoś z Was spotkał się z podobną przypadłościa to proszę o pomoc !
Awatar użytkownika
koron1
Posty: 436
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 12:11
Motocykl: virago 535 '93
Lokalizacja: Krosno
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Pali się bezpiecznik 10 A po wciśnięciu przedniego hamulca

Post autor: koron1 »

Jeśli przy naciskaniu hamulca to przyglądnij się czujnikowi stopu.
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Pali się bezpiecznik 10 A po wciśnięciu przedniego hamulca

Post autor: Robert von Berlin »

Szukaj zwory, co do masy lgnie.
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Pali się bezpiecznik 10 A po wciśnięciu przedniego hamulca

Post autor: radar64 »

Niedawno ktoś opisywał problem palenia bezpieczników przez czujnik stopu przedniego hamulca.Dobierał sprężynkę czujnika,i te które stosował były za "wiotkie".Przy naciskaniu wyginała się w bok i zwierała bodajże do masy.Przyjrzyj się czujnikowi czy aby czasem z tą sprężynką nie dzieje się coś dziwnego.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ