problem z wyjęciem tłumika

Dodatki i przeróbki do Virago
bartlak85
Status: Offline

problem z wyjęciem tłumika

Post autor: bartlak85 »

Witam! mam problem z wybebeszeniem wydechów :( chodzi o to ze postępowałem według opisów na tym forum (temat: Tuning - wybebeszanie wydechów) i stoje w miejscu poniewaz nie potrafie wyjac tlumika po uprzednim rozwierceniu tłumików. wedlug instrukcji powinien on sie dac latwo wyjac kombinerkami. U mnie tak nie jest..wlozylem w to duzo sily razem z kolega i ani drgnie..tak jakby cos go w srodku trzymalo. Moja Yamaszka jest z rocznika 87 i pewne rzeczy tak jak np regulator napiecia umieszczony jest gdzie indziej niz w rocznikach 90 i wyzej. Takze moze i mocowanie tlumikow jest inne...prosze o pomoc bo naprawde nie wiem jak zdjac te tlumiki i co tam je w srodku trzyma. Mam nadzieje ze obejdzie sie ze zdejmowaniem wydechów :(
akcja535
Status: Offline

Re: problem z wyjęciem tłumika

Post autor: akcja535 »

Po rozwierceniu tlumikow ich srodki trzymaja sie tylko w czyms takim jak tulejka w srodku tlumika i nie sa w inny sposub przymocowane ,wiec wez te kombinerki lub cos solidniejszego i ciagnac krec w gore i w dul tylko z zyciem! musza wyjsc pozdro!
Piotrek
Status: Offline

Re: problem z wyjęciem tłumika

Post autor: Piotrek »

Na rysunku na czerwono zaznaczyłem to co musisz usunąć. Moja diagnoza jest taka, że wierciłeś za daleko od krawędzi wydechu (wwierciłeś się tak, jak pokazują żółte linie), a powinieneś był wwiercić się tak, jak pokazują linie niebieskie. Otwory muszą być rozmieszczone praktycznie na obwodzie wydechu, bo inaczej dzieje się coś takiego jak u ciebie: niby wszystko powiercone, a wyciągnąć się nie da.
Obrazek
I jeszcze jeden obrazek, tym razem widok od tyłu
Obrazek
Na niebiesko prawidłowe rozmieszczenie otworów, na czerwono (prawdopodobnie) rozmieszczenie otworów u ciebie. Te wkłady rzeczywiście powinny wychodzić bardzo lekko. Na pewno nie potrzeba dwóch osób, żeby je powyciągać. Reasumując: spróbuj powiercić bliżej krawędzi, powinno pomóc :wink:
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: problem z wyjęciem tłumika

Post autor: pisior »

ja wbiłem pierw do srodka a potem wyjelem jak z masła trzymają sie tylko na trzech zgrzewach(tylko głęboko nie wbijaj)najlepiej użyj rury o minimalnie mniejszej srednicy zcina wszystkie trzy zgrzewy potem na przegląd można je założyći bez problemu przejdzie :rock:a niech ci ktośmoto przytrzyma bo ja musiałem dodatkowo klamki zmienić :frustrated:
Awatar użytkownika
WEGOTA
Posty: 103
Rejestracja: 30 stycznia 2009, 14:15
Motocykl: VIRAGO XV 750 (1998 USA)
Lokalizacja: MAZURY
Wiek: 52
Status: Offline

Re: problem z wyjęciem tłumika

Post autor: WEGOTA »

Hejka wszystkim! Ja mam jeszcze oryginalne wydechy z tymi cienkimi końcówkami, nie ukrywam że wizualnie mi to pasuje ale ......... no właśnie bas jest a jakoby go nie było. Wymyśliłem żeby nie psuć wyglądu /nie obcinać tych końcówek/ nawiercę po trzy otwory ósemeczką na każdą rurę od frontu (czyli na pierścieniu który niweluje różnicę średnicy pomiędzy tymi cienkimi a faktyczną puszką) . Co Wy na to ??/ :roll:
No i poczytałem dokładnie uwagi na forum, zrobiłem po 5 dziur na rurę i .......... jest naprawdę super. Zadawala mnie w zupełności. Dzwięk silnika został lekkko zdominowany przez wydech i oto chodziło. Ani za dużo ani za mało do miasta i w trasę. Sprawdziłem jest OK. :bravo:
Awatar użytkownika
halny
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:31
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: orawa (małopolskie)
Wiek: 35
Status: Offline

Re: problem z wyjęciem tłumika

Post autor: halny »

a gdzie dokladnie zrobiles te dziury? bo tez mam te koncowki i mi szkoda obcinac;)
mało sie zarabia zyje sie jak Hrabia
ODPOWIEDZ