Przekaźnik rozrusznika XV 1000

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
waldix
Status: Offline

Przekaźnik rozrusznika XV 1000

Post autor: waldix »

Witam

Ostatnio mam malutki problem z przekaźnikiem rozrusznika. Nie chce mi się zabardzo pruć odrazu motoru i mam w związku z tym dwa pytania:
1. gdzie on się znajuduje?
2. czy jest rozbieralny?
Damian
Status: Offline

Re: Przekaźnik rozrusznika XV 1000

Post autor: Damian »

Pytanie czy masz wersję z przekaźkiniem rozrusznika usytuowaną bezpośrednio nad rozrusznikiem czy nie...

Jeśli nie, to szukaj przekaźnika pod siedzeniem. Dochodza do niego dwa kable- jeden idzie od rozrusznika, a drugi od klemy akumulatora.

Przekaźnik z definicji nie jest rozbieralny, ale to tylko z definicji ;) Musisz odciąć końcówkę aby dostać sie do środka.

Acha- jeśli nie jesteś pewien czy to on jest zepsuty, śrubokrętem lub innym narzędziem połącz dwa styki. Jeśli rozrusznik zacznie kręcić to przekaźnik jest padnięty.

Powodzenia :)
waldix
Status: Offline

Re: Przekaźnik rozrusznika XV 1000

Post autor: waldix »

Ostatnio nie zajmowałem się tym przekaźnikiem, bo moto odpalało bez problemu (oczywiście do czasu). Ale do rzeczy. To na bank przekaźnik (umiejscowiony nad rozrusznikiem), rozebrałem rozrusznik i wyczyściłem komutator (bo był trochę zarąbany). Oczywiście w dalszym ciągu czasami nie zaskakuje ale jak już zaskoczy to kręci dwa razy lepiej niż przed czyszczeniem. Jeszcze tylko rozbiorę przekaźnik i będzie po robocie.
ODPOWIEDZ