problem na małych obrotach

Tematy związane z gażnikami
Sergiej
Status: Offline

problem na małych obrotach

Post autor: Sergiej »

Witam koleżanki i kolegów.
Przejrzałem ten post dokładnie i niestety nie znalazłem odpowiedzi na męczący moją lalcie problem. Po odpaleniu motoru jeden gar nie pali (sprawdziłem wyciągając fajki). Rzecz jasna motor przy ruszaniu jest tak słaby, że muszę dosyć mocno podkręcić manetkę gazu żeby ruszył- w przeciwnym przypadku gaśnie. Na małych obrotach jak sobie jadę strzela z rury jak z lufy armatniej. Również przy redukcji biegów gdy chcę się zatrzymać na 2. biegu już gaśnie.
Ten motor mam od niedawna: jest to mój pierwszy sezon, a facet od którego kupowałem mówił, że motor stał jakieś 2 lata nie ruszany. Co o tym myślicie?
Moto Yamaha Virago 535 93 rocznik
michael
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: michael »

Punkt pierwszy: wsadź nowe świece. Jak nie pomoże to pomyślimy
Sergiej
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: Sergiej »

Ze świecami też już kombinowałem: nic to nie dało :cry:
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: tyfuz »

A jaka iskra jest na świecach? Tych nowych? Bo jesli słaba lub nie ma to może być coś z elektryką - ja ostatnio miałem bardzo podobnie. Warto też sprawdzić przy okazji czy dochodzi paliwo do niedziałającego cylindra.

Jak się to wykluczy to można chyba spokojnie zalecić regulacje i synchronizacje gaźników.

Mam racje? :razz:

viewtopic.php?t=2960
viewtopic.php?t=1377
Ostatnio zmieniony 11 maja 2009, 10:07 przez tyfuz, łącznie zmieniany 1 raz.
michael
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: michael »

odpal motor, niech pochodzi, zgaś i wykręć te świece z niedziałającego gara i zobacz, czy jest mokra, jak jest to już nieźle. odpal po ciemku i patrz, czy gdzieś na przewodach wn nie skacze iskra, może mają przebicie.
Sergiej
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: Sergiej »

Świece są suche i okopcone w kolorze kawy z mlekiem. Iskry nigdzie nie zauważyłem na kablach.
michael
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: michael »

to jak obydwie są w takim kolorze, to by znaczyło, że jednak obydwa gary chodzą(na jednym chodzącym druga świeca byłaby cała mokra). to teraz należy zrobić kontrolę gaźników (na początek poziom paliwa, bardzo możliwe, że masz też dużo syfu w jednym z gaźników) i dla spokoju ducha zrobić przegląd elektryki, czyli zmierzyć opór cewek zapłonowych i idąc dalej sprawdzać połączenia elektryczne (nie wiem, który masz rocznik, ale jak nie młody to spryskaj wszystkie konektory elektrosolem, bo w końcu i tak zaśniedzieją gdzieś styki) i na koniec zmierz ładowanie, jak jest ok to nie ma co dalej ruszać, tylko możesz prysnąć tym elektrosolem. Jeśli nie ustąpi to, to prawdopodobnie trzeba wyjąć gaźniki, wyczyścić je, ustawić śruby zgodnie z serwisówką, włożyć, zsynchronizować i powinno działać jak należy. Filtr paliwa też może być odrobinę przytkany np, to przedmuchać go warto. Pisz jak coś uda się ustalić.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: -waldi- »

Sergiej pisze:Świece są suche i okopcone w kolorze kawy z mlekiem. Iskry nigdzie nie zauważyłem na kablach.
gaźniki masz kolego do przeglądnięcia i regulacji i z zapłonem masz OK
Sergiej
Status: Offline

Re: problem na małych obrotach

Post autor: Sergiej »

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za pomoc. W najbliższym czasie zacznę ostro pochłaniać wiedzę na temat budowy iregulacji gaźników w wolny weekend próbuję zmierzyć się z problemem. Jakbym czegoś nie wiedział to nieśmiało poproszę o pomoc.
ODPOWIEDZ