Male Pytanko (o barwę oleju)

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Herberto
Status: Offline

Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: Herberto »

Witam Wszystkich ! Przepraszam ze zaśmiecam forum, ale w moim Virago zauwarzylem jedna rzecz, bowiem ostatnio wymienilem olej w silniku, jak wlewalem byl czerwony , doslownie po przejechaniu kilomtera zrobil sie czarny caly, czy to jest normalne?? Za odpowiedzi dziekuje :D
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2007, 22:36 przez Herberto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: ayo007 »

.. no coś Ty kolego, czarny olej to tylko diesle mają albo motory z całkowicie spalonymi okładzinami tarcz sprzęgłowych, wylej to świństwo jesli faktycznie jest tak jak piszesz i zalej nowym, bo olej ma być czyściutki ..
Virago 1100,na razie starczy..:)
ARCHER
Posty: 1181
Rejestracja: 08 października 2007, 10:10
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Browary Książęce
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: ARCHER »

ayo007 pisze:.. no coś Ty kolego, czarny olej to tylko diesle mają albo motory z całkowicie spalonymi okładzinami tarcz sprzęgłowych, wylej to świństwo jesli faktycznie jest tak jak piszesz i zalej nowym, bo olej ma być czyściutki ..
Ayo007 Prośba , wpakuj to jakoś do WARSZTATU, przyda się taka uwaga na temat barwy oleju. Dzięki
Pzdr.
jari
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: jari »

Herberto zlałeś cały olej ? Wymieniłeś przy tym filtr oleju ? Ile masz przejechane ?
Herberto
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: Herberto »

Oczywiscie wlalem 1.5 L oleju tyle co trzeba , wymienilem filtr oleju także formy K&N, przed wlaniem oleju mialem 2960 km teraz mam 2977km, wylalem caly stary olej, i wlalem nowy,oczwyiscie jak wlalem go to byl caly czerwony i po przejechaniu 1 km lub moze troche wiecej i na tym wskazniku na dole widze ze jest czarny . Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: Kaczor-Motorock »

a jaki wlaleś olej, mineralny czy syntetyk??? Wiesz jaki był przed wymianą???
Herberto
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: Herberto »

wlasnie niewiem jak i byl wczesniej , zalalem
Castrol Power 1 GPS 10W40 półsyntetyk
jari
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: jari »

Kolor oleju jest tylko poto żeby rozróżniać producentów Castrol ma czerwony i nie pomylisz go z rzadnym innym Taki wymysł producenta - bardzo słusznie bo kupując z beczki od pana Władzia mam pewność że to Castrol a nie jakiś ....Lotos ;) To że zmienił Ci się kolor oleju to baardzo dobrze Jakbyś rozebrał cały silnik i każda część wymył i wyczyścił to wtedy też straciłby kolor (może nie tak szybko) JAk mój brat ostatnio zmieniał olej w XJ 900 Diversion olej zmienił kolor po minucie pracy silnika
Więc nie przejmuj się i czekaj do wiosny ... a może jutro jeszcze parę kilometrów ... :)
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: MOTOVIR »

Mi kiedyś mechanik co (prawda samochodowy) powiedział, że im lepszy olej tym szybciej ciemnieje, gdyż zmywa natychmiast niepotrzebne pozostałości spalania (nagary). W przypadku gdy wcześniej był zalany olej gorszej jakości nowy olej natychmiast zaczyna rozpuszczać istniejący w silniku nagar no i siłą rzeczy robi się "brudny".Myślę że jak pojeździsz trochę na dobrym oleju ta zjawisko szybkiego ciemnienia oleju zacznie zanikać
pozdrawiam MOTOVIR
Lego
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: Lego »

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Mianowicie...czy to ze olej wymywa nagar z silnika to jest tak do konca dobrze? Czy nie dojdzie w skrajnym przypadku do rozszczelnienia :?: :shock:
MOTOVIR
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: MOTOVIR »

Lego pisze:Mnie zastanawia tylko jedna rzecz. Mianowicie...czy to ze olej wymywa nagar z silnika to jest tak do konca dobrze? Czy nie dojdzie w skrajnym przypadku do rozszczelnienia :?: :shock:
Z tego co wiem to silnik nie jest uszczelniony nagarem :roll:
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Male Pytanko (o barwę oleju)

Post autor: ayo007 »

.. nagar gromadzi sie w szczelinach miedzypierścieniowych na skutek przedmuchów wynikłych z zużycia pierścieni, gładzi cylindrowych, jesli silnik od poczatku jest zalewany syntetykiem jest w bardzo dobrym stanie nie ma mozliwosci gromadzenia sie nagaru, bo jest on systematycznie usuwany, i proces zużycia pierscieni i gładzi cylindrowych jest o wiele mniejszy..
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ