Klakson

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
sin88
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 23:11
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Piekło
Wiek: 36
Status: Offline

Klakson

Post autor: sin88 »

Witam, koleków (i koleżanki)


Virażke mam stosunkowo od niedawna ale użażam że mój klason jest dużo za cichy. Przy zerowych predkościach jeszcze mnie słychać ale jak jade 90 to nie wieże, że ktoś może to usłyszeć, także zastanawiam się nad wymianą. Czy ktoś z was może wymianiał klakson? Czy rzeczywiście jest tak, że z wiekiem jego żywot dobiega końca? Może, ktoś z was kupował ten klaksonik z alledrogo?

http://allegro.pl/item638717615_sygnal_ ... hadow.html
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Klakson

Post autor: leszekk »

Nie wiem jak Twój klakson ale ten na obrazku z tyłu ma taka małą śrubkę do regulacji dźwięku. Może najpierw sprawdź czy u Ciebie byłoby czym pokręcić.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Damian
Status: Offline

Re: Klakson

Post autor: Damian »

sin88, sprawdz przede wszystkim, czy działają Ci dwie syreny, czy jedna. U mnie tez chciałęm wszystko wymienić, zanim okazało się że jedna nie działa ;) Po drugie - tak jak pisze- leszekk- z drugiej strony masz śrubę do regulacji głośności. U mnie po 20 latach się zapiekła i pojwił sięproblem. Teraz nie wątpię w to czy ktoś mnie słyszy ;)
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Klakson

Post autor: micek1968 »

Sory za odświerzanie staroci ale nie chciałem tworzyć nowego wątku więc znalazłem ten :)
Coś zaczyna mi szwankować jeden klakson... Było już kręcone śrubką ale pomogło na bardzo krótko i znów nie działa... Myślę o wymianie na nowe... Czy polecicie jakieś konkretne czy szukać na Allegro? Jakie macie u siebie (nieoryginalne)?

Coś takiego się nada http://allegro.pl/item1012740313_klakso ... ndard.html czy lepszy będzie http://allegro.pl/item989234099_klakson ... ienie.html
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
Taternik
Posty: 1236
Rejestracja: 25 września 2008, 22:21
Motocykl: Yamaha XV 750 1994
Lokalizacja: Krzyż Wielkopolski
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Klakson

Post autor: Taternik »

Tych z drugiego linku nie kupuj.Kolega kupił i jeden z nich od razu nie działał a drugi zepsuł się po tygodniu.Zamontuj sobie fanfary:
viewtopic.php?t=8640&highlight=fanfary
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Klakson

Post autor: micek1968 »

fanfary z kompresorem mam zamontowane w Matizie... :) trąbia rzeczywiście porządnie... ty myślałem o czymś zamiast oryginalnych klaksonów ale bez kombinowania z montowaniem kompresora itd... po prostu wymontować stare.. zamontować nowe i koniec...
spróbuje może jeszcze pogrzebać przy tym starym a na bajzlu za dwa tygodnie w Łodzi coś znajdę ciekawego...
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
ODPOWIEDZ