Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Witam! Virażka to mój pierwszy większy motor. Chciałem skompletować strój, był już taki temat ale niestety nie mogę na ten cel przeznaczyć tyle ile poprzednik. Mam tylko jakiś tam kask, ale powiedzmy że nie mam nic i zaczynam od zera. Może moglibyście mi doradzić jaki kask kupić, kurtkę, buty i co jeszcze? Co muszę kupić od razu a z czym mogę poczekać do następnego sezonu aż zarobie jakąś kasę? Dodam tylko, że przez ten rok nie planuje dłuższych wyjazdów - jedynie jazda wkoło komina:) Aha jeszcze jedno! Strój ma być bezpieczny! Nie musi być za to ładny i szpanerski:) Zależy mi na bezpieczeństwie a nie na lansie:)

P.S. Czekam na tanie rozwiązania, ale żeby na cenie nie cierpiało bezpieczeństwo:)
Z jakiego materiału powinien być kask? ABS? Włókno szklane?

[ Dodano: Czw Cze 11, 2009 10:12 am ]
Co myślicie o tych trzech:
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=25708
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=20971
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=10990
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: chicken »

Jeżeli chodzi o kask to musisz podjechać do jakiegoś sklemu zobaczyć i przymierzyć. Natomiast jak chcesz mało wydać na kurtkę, spodnie to poszukaj użuwanych.
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

To oczywiste że muszę przymierzyć:) ale jaki materiał będzie najlepszy, na co muszę zwrócić uwagę?
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Pixa »

No to powiem ci jaki ja mam stroj - mysle, ze zestaw byl tani a jakosciowo ok :)

Kask: kupilem firmy Genlser (niemiecka, raczej malo znana, WWW) Kask ma atest. Wyglada tak: FOTA; FOTA 2
Cena: ~200 zl

Kurtka: polskiej firmy Feliks, model Xtreme (KURTKA). Dobrze wykonana, sporo wywietrznikow, wypinana podpinka. Cena: 380 zł (ale maja tez tansze modele)

Spodnie - wszylem sobie protektory na kolana i biodro/uda. Koszt: spodnie + 60 zl.

Rekawiczki - kup jakiekolwiek skorzane, niekoniecznie motocyklowe.
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Ładny zestaw:) A ta kurtka gdzie ma ochraniacze oprócz łokci? I z czego one są? Masz może foto tych spodni z protektorami?

[ Dodano: Czw Cze 11, 2009 11:04 am ]

Ok już doczytałem:)
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Pixa »

Kurtka ma tez wiecej wywietrznikow niz jest napisane na www - 6 a nie 4. (rekawyx2, okolice piersix2, i na plecachx2.)

Fotki spodni nie mam - wszywasz sobie wewnetrzne kieszenie na protektory a potem je wkladasz. Protektory kupilem za 60 zl za 4 sztuki.
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Tak tylko myślę czy sprzedam kurtkę dobrze jak z niej wyrosnę:) Mam 16 lat więc szybko rosnę. Może lepiej kupić trochę większą żeby mieć na 2, może 3 sezony?

[ Dodano: Czw Cze 11, 2009 11:13 am ]
Pozostaje jeszcze kwestia butów:) Wysokie kowbojki jakoś mi nie leżą:)
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Pixa »

Mysle, ze nie sprzedasz jej dobrze. Ja ostatnio ramoneske sprzedalem za 70 zl :D Co do kupna za duzej - hmm, ja bym nie kupil, ale to zalezy od ciebie. Pozbywasz sie protektorow na lokcie bo sie beda krecic wokol reki w za duzej.

[ Dodano: Czw Cze 11, 2009 11:20 am ]
Co do butow - powinno sie jezdzic w jakichs za kostke, ale ja smigam w adidasach.
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Masz może jakieś zdjęcie w tej kurtce na chopperze? Zastanawiam się jak to wygląda, czy dobrze bym się prezentował:)

[ Dodano: Czw Cze 11, 2009 11:23 am ]
Jadę się pomodlić:) A przez ten czas niech się też inni wypowiedzą:)
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Pixa »

Nie mam, ale na stronie producenta sa zdjecia z ubranymi ludzmi :-)
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: kyller »

uwagi starego dziada
1.kask nie kupuj tanich europejskich, jesli europejskie to dorgie z moich doswiadczen wynika ze tanie europejskie sa gorsze od tanich dalekowschodnnich -nie chce mi sie pisac dlaczego ale ja wiecej takiego błedu nie zrobie pogadaj z uzytkownikami który kasj jest cichy, ineczej kas zachowuje sie przy szybie inaczej bez szyby niektórymi za bardzo telepie, z tanich niezły jest LIWAT
2.rekawiczki zedne byle jakie czy tam zwykłe, jak sie robi mokro to rece wychładzaja sie najszybciej rekawiczki z dlugim mankietem poszukaj w moto akcesoriach powinny byc do 100 albo od razu sobie kup halvarssona na rekawiczkach nie ma sensu oszcedzac, na upały możesz sobei kupic bezpalcówki za 25 złotych
3.spodnie motobazar = 120 -150 złotych mozna kupic skóry z protektorami a za 50-80 bez (krój jeansów czego nie polecam) , IMHO spodnie sa wzniejsze od kurtki acha spodnie musza być dłuuugie dłuzsze niz normalnie
4.kurtka.tutaj trudniej na motobazarach uzywane kurtki sa ciut drogawe , musisz poszukac kup skórę i wzyj kieszeni na protektory na łokcie , reszta wg uznania
jak kupisz ramoneske to od razu zainwesuj w "sliniaczek" za 40 złotych
5.buciory. wedgług zyczenia znacznie powyzej kostki maja byc wodoszczelne -moje nei sa :-( -od razu idz do szewca i okuj sobie podeszwy polecam bundeswery sznurowane, albo obuwie hutnicze z protektora ok 200 zl

ogólnie - skóry sa wielkokrotnego do wyglebienia , cordura sie po prostu drze
upały - jak chcesz jezdzic bez skóry to sobie kup komplet ochraniczy na rolki za 70 zyli w jakims decathlonie czy cus

6.zorganizuj sobie okulary przeciwsłoneczne ale białe (no kurna nie wiem jak to napisac) do jazdy w deszczu w nocy szyba kasku jest za daleko i starsznei rozprasza z reguły jezdzi sie z podneisiona i wtedy strasznie napierdala po oczach
moja kolejność waznosci-jakosciowosci
rekawiczki->spodnie/buty->kurtka ->kask

to by bylo tyle co pamietam
Myki44
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Myki44 »

Witajcie

[quote="kyller"]uwagi starego dziada

to co ja mam napisać ? :oops:

Zanim cokolwiek z ubrania na Virago kupisz, pamiętaj ile kosztuje Twoje życie ! Dla każdego z nas jest bezcenne, dlatego jeśli zastanawiasz się nad różnicą w cenie 50 - 100 PLN to wciśnij klamkę sprzęgła, przemyśl jeszcze raz sprawę. Polecam skórę, glebiłem kilka razy już i jak pisał kyller i skóra przeżyła i ja, zgadzam się, że portki są ważne, musimy pamiętać i dbać o kolana nasze ... jeśli chodzi o kask to zmierz sobie średnicę "głowy" powyżej brwi i zobacz ile centymetrów odpowiada Twojemu rozmiarowi kasku. Kask za lużny to gorsze niż jazda bez kasku ...

Ja jeżdzę ubrany w

Kask Nolana ( jak nasze ukochane miśki ) z blendą antysłoneczną i wietrzeniem, do tego okulary, których mocowanie musi wystarczać na 100km jazdy, bo troszkę już za blisko mam do bliży ...
żółwik
kurtka skórzana
portki skórzane z ochroniaczami na biodra, kość ogonową i kolana ( a ponieważ mięsień piwny posiadam to i szelek używam )
buty kowbojki do kolan wzmocnione metalem od dołu i lewy dziób na wajchę biegów
rękawiczki skórzane koniecznie z rzepem na rękawy kurtki - poczytaj sobie co się dzieje, jak pszczółka czy osa podczas jazdy wpadnie Ci w rękaw ...

a na upały najlepszym chłodzeniem jest jazda, po prostu nie możesz się zatrzymywać, zanim nie osiągniesz celu podróży

kłaniam się
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Na bezpieczeństwie jak najbardziej nie można oszczędzać! Ale co mam zrobić mając tylko 800zł? Może uda się od kosztów zakupów odliczyć kask, który być może dostanę w prezencie:)
Myki44
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Myki44 »

Z tego co na szybko znalazłem :

149 rękawiczki
189 żólwik
450 kurtka
325 spodnie
650 kask
99 buty
1862 razem

Jak kask masz za darmochę to zostaje 1212, znaczy się musisz 450 PLN zarobić, rusz głową , pomyśl i zapracuj, a to co Virago Ci da w zamian jest BEZCENNE
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Jakoś może to zarobie w warsztacie:) Ale wypłata dopiero po wakacjach:)
Husky
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Husky »

... wersja ekonomiczna:
kurtka używana 350pln
kurtka nowa 470 pln
buty nowe 125 pln
rękawice nowe 125 pln
Moim pierwszym kaskiem było givi za 350 pln i bardzo sobie chwaliłem... ale Naxa masz w dobrej kasie
Naxa

spodnie dokupisz, nie uważam żeby były ważniejsze od kurtki - zaraz będą dywagacje na ten temat :rock: ... może coś wypatrzysz na allegro z używek albo w szmateksie...
Naxa

Bez kasku masz 720 pln :rock:
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Ładny zestaw tylko kurtka nie ten krój:) Ja myślę o zwykłej skórze, nie o ścigaczowej:)
michael
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: michael »

Jeśli masz na myśli ramoneskę to nie kupuj czegoś takiego, bo to kurtka do lansu, a nie jazdy. Taki Tschul będzie lepszy, bo będzie dobrze opinać ciało, nie będzie wiatr hulał pod spodem i ma protektory. Nie ma garba ani kolorowych napisów "Valentino Rossi", więc nie rzuca się w oczy ;)
Husky
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Husky »

ParamonoV pisze: Ja myślę o zwykłej skórze, nie o ścigaczowej:)
... to teraz się trochę rozmywasz z tematem... miało być bezpiecznie :???: więc się określ.
A podobną kurtkę ma mój plecaczek i super pasuje na virażkę - wzór 835 cena taka sama, jest też na fotkach na tej aukcji - dlatego Ci polecam bo sprawdzona i za nie dużą kasę jak na markową skórę, a dostajesz porządne protektory, podpinkę i dobrej jakości grubą skórę...

... twoja decyzja.
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Jak najbardziej bezpiecznie ma być! Padły przecież wypowiedzi że w skórze można zaliczyć nawet parę gleb i wyjść z tego cało:)
Awatar użytkownika
inco
Posty: 1021
Rejestracja: 08 kwietnia 2008, 18:32
Motocykl: Virago 750 94r
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: inco »

ParamonoV pisze:Jak najbardziej bezpiecznie ma być! Padły przecież wypowiedzi że w skórze można zaliczyć nawet parę gleb i wyjść z tego cało:)
Najbezpieczniejsza skóra na motocykl to kurta skórzana motocyklowa.
Ważne by mieć zapięcie pod szyją co większość skór niema,
Zwykła ramoneska bez protektorów to zwykly lans (oczywiście bezpieczny lans - bo lansowac się np można w samym krótkim rękawku)
# Automatyczna blokada tekstu
# Jeżeli to widzisz zgłoś komentarz do Moderatora lub Administracji.
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Husky pisze:wzór 835
ładna i bezpieczna:) Teraz pozostaje pytanie czy znajdę taką w swojej okolicy:)
Husky
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Husky »

ParamonoV pisze:
Husky pisze:wzór 835
ładna i bezpieczna:) Teraz pozostaje pytanie czy znajdę taką w swojej okolicy:)
Ja kupowałem u tego gościa przez neta, poza allegro i nie płaciłem wtedy za wysyłkę.
Niech Ci poda dokładne wymiary i sobie pomierzysz. Wtedy pamiętam że nie było problemu z wymianą lub ze zwrotem...
ParamonoV
Posty: 353
Rejestracja: 07 czerwca 2009, 18:06
Motocykl: Yamaha XV 125 Virago
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 29
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: ParamonoV »

Ehhh niestety muszę odłożyć zakupy poza kaskiem:( Dostałem telefon, że stypendium otrzymam dopiero w październiku, a nie jak to było ustalone na koniec roku szkolnego:(
Husky
Status: Offline

Re: Strój - bezpieczniej niż szpanersko

Post autor: Husky »

Tu masz fajnego nolana - tylko zapytaj o rozmiar

alle nolan
ODPOWIEDZ