problem z kierunkowskazem

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
misiekk6
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 16:13
Motocykl: yamaha virago XV750 uk
Lokalizacja: kildalkey Irland
Wiek: 52
Status: Offline

problem z kierunkowskazem

Post autor: misiekk6 »

witam po wymianie żarówki w lewym przednim kierunkowskazie wszystko działa tak jak ,mam wyłączone światła jest ok .A jak załącze postojowe czy mijania ,lewy przedni kierunkowskaz świeci się cały czas .Kiedy włącze kierunkowskaz działa po wyłączeniu świeci ,w czym jest problem ;żarówkę dałem 2 włóknową taka była i w prawym też jest 2włóknowa .Czy są jakieś inne te żarówki.
Ostatnio zmieniony 01 sierpnia 2009, 15:05 przez misiekk6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
daro_2038
Posty: 107
Rejestracja: 26 listopada 2008, 21:42
Motocykl: virago 750 89r
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: daro_2038 »

wymień drugą. kier. przednie świecą się razem ze światłami ( jedno włókno ) drugie to kier.
pozd
misiekk6
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 16:13
Motocykl: yamaha virago XV750 uk
Lokalizacja: kildalkey Irland
Wiek: 52
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: misiekk6 »

wcześniej tak nie było ,nie świeciły się przy światłach ,ta żarówka stara ma 2włókna ale to jedno jest przedzielone przez środek pozdr
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2009, 21:05 przez misiekk6, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: -waldi- »

misiekk6 pisze:ta żarówka stara ma 2włukna ale to jedno jest przedzielone przez środek
czyli miała spalone włókno ?? masz kierunki z pokojówkami jak pisał daro_2038, odłącz w lampie niebieskie przewody ( cały niebieski z dwoma się łączy) i po problemie
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
misiekk6
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 16:13
Motocykl: yamaha virago XV750 uk
Lokalizacja: kildalkey Irland
Wiek: 52
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: misiekk6 »

Jak wygląda spalona to ja wiem miała 5 nóżek jakaś inna nie była spalona tylko ja chciałem wyczyścić styki bo były zaśniedziałe i przy wyjmowaniu oddzieliło się szkło od oprawki
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: alonso »

Hehe :mrgreen: (bez obrazy)
O ile wiem to w Gold Edition tak maja w standardzie.Kierunki świeca razem z mijania.
Jak Ci działaja kierunki normalnie czyli migaja jak włączasz ,to wszystko jest ok :wink: Nic nie rozłączaj :wink: Będziesz lepiej widoczny na drodze.
W dodatku jak doczytałem ,że masz 2 włoknowe to na pewno to :razz: Jedno jest do palenia sie a drugie do mrugania :razz:
Może w prawym tez masz przepalony jeden zwój dlatego tylko miga lub masz jedno włóknową.
soko
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: soko »

też mi zmartwienie :) ja bym chciał tak mieć "po hamerykańsku"
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: -waldi- »

alonso pisze:Jak Ci działaja kierunki normalnie czyli migaja jak włączasz ,to wszystko jest ok :wink: Nic nie rozłączaj :wink: Będziesz lepiej widoczny na drodze.
W dodatku jak doczytałem ,że masz 2 włoknowe to na pewno to :razz: Jedno jest do palenia sie a drugie do mrugania :razz:
tylko to jest nie zgodne z polskimi przepisami - jak trafi na napaleńca to masz mandat... ja tam wolałem wyłączyć :D
misiekk6 pisze:miała 5 nóżek
jakaś rzeczywiście dziwna żarówka
Ostatnio zmieniony 01 lipca 2009, 16:15 przez -waldi-, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: wąsaty7 »

Kolego MISIEKK6 wychodzi na to ze masz wersję US a nie UK jak podajesz.Wersja UK nie miała pozycji w kierunkach.A żarówka 5 nóżek faktycznie dziwna.
Powodzenia i pozdrawiam.
Wąsaty7
misiekk6
Posty: 15
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 16:13
Motocykl: yamaha virago XV750 uk
Lokalizacja: kildalkey Irland
Wiek: 52
Status: Offline

Re: problem z kierunkowskazem

Post autor: misiekk6 »

Dzięki wszystkim działa tak jak kiedyś kolega dostarczył mi taką żarówkę z Anglii .Jest po to żeby nie trzeba było odłączać kabelków od kierunków przednich jak świecą razem z światłami . W niektórych krajach jest to niedozwolone .

[ Dodano: Sob Sie 01, 2009 3:09 pm ]
za błędy sory dyslektykiem jestem ,może w swoim profilu każdy ma wpisać na co jest chory .podać wagę ,wzrost i ciśnienie każdego dnia kiedy będzie się logował żeby polonistą z forum ciśnienie nie skakało.
ODPOWIEDZ