miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
nieprosty
Status: Offline

miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: nieprosty »

Czy ktoś z Was używał może czegoś takiego: http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=17519
lub
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=19178

Często podczas podróży w upalne dni zastanawiam się, jak tam temperatura silnika. Znalazłem takie coś na necie (linki powyżej) i zastanawiam się czy to coś warte? Czy chociaż teoretycznie przybliży mi temperaturę silnika. Jeśli ktoś używał czegoś takiego lub widział u kogoś bardzo proszę o opinie.
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: rembrandtin »

Ja coś takiego mam. Co byś chciał o tym wiedzieć? Pokazuje temperaturę ot i wszystko.
nieprosty
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: nieprosty »

W zasadzie to więcej wiedzieć nie chcę! hehehe
A tak poważnie, czy można na tym polegać? Czy faktycznie widać różnicę temp. w zależności od pogody i pracy silnika itp. Czy tez jak wskoczy raz 110 to choćbym stał w korku w 40 stopniowym upale, to wskazówka się nie ruszy...
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: kyller »

ja bym tego nie kupil
nawet jesli pokazuje dobra temperature to IMHO odczyt w czasie jazdy jest delikatnie mówiąc kija warty
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: rembrandtin »

ja tego nie kupowalem, moja jędza juz to miala. jesli chodzi o wskazania to nie jest tak ze jakas temp wskoczy i tak juz jest tylko faktycznie wskazuje wzrosty i spadki temp (przynajmniej moj wskaznik) ale odczyt nie jest zbyt wygodny i mozna zerknac tylko na prostym pustym odcinku lub na postoju.
nieprosty
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: nieprosty »

o takie opinie właśnie mi chodziło. Dziękuję Panowie, zakup takiego ustrojstwa - do przemyślenia. Pozdrawiam
woyo
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: woyo »

ja,tak,no jest to bajer,w czym pomocny,ano np.przy odpalaniu,jak moto stoi dłużej zerkam na temperaturkę,jak widzę nieco ponad 20,to nie używam ssania przy rozruchu,może to duperela,ale tak z moich obserwacji... :roll:
p.s.
poza,tym nie wymyśliłem innych zastosowań tego ,,dinxa,,...
nieprosty
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: nieprosty »

o faktycznie! Przy odpalaniu może się przydać. Dzięki.
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: rysiek535 »

A wie może ktos do jakich temperatur nagrzewa się cylinder czy powyżej 120 stopni?
Planuje odczytywać temperature na wskaźniku elektronicznym i nie jestem pewien czy lepiej mierzyć olej czy np cylinder?

Zakres czujnika mam do 120 stopni.
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: GLIWICKI »

rysiek535 pisze:A wie może ktos do jakich temperatur nagrzewa się cylinder czy powyżej 120 stopni?
Planuje odczytywać temperature na wskaźniku elektronicznym i nie jestem pewien czy lepiej mierzyć olej czy np cylinder?

Zakres czujnika mam do 120 stopni.
A co Ci da pomiar temperatury cylindra?
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: rysiek535 »

Bedę wiedział ile ma stopni celcjusza i tyle. :mrgreen:
Chodzi mi tylko o zakres temperatur na cylindrze.
Jak wyjadę na wiosnę to sobie zmierze pirometrem ale chciałem mieć jakieś realne założenia
do programu.
Jak ktoś się zna i może mi podpowiedzieć czy lepiej wiedzieć o temperaturze oleju czy cylindra i ile moze być MAX stopni na cylindrze to bede wdzięczny :rock:
W silnikach chłodzonych cieczą temperatura jest potrzebna do sterowania wtryskiem i żeby nie zagotować wody, a w motorku na powietrze (oczywiście bez wtrysku paliwa) to nie wiem poco (dlatego nie ma na wyposażeniu) ale nie zaszkodzi wiedzieć.
Reszta odpowiedzi na nic mi się nie przyda :wink:
Bienias
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: Bienias »

A jakie maksymalne temperatury zanotowaliście np. w korku przy 30 stopniach na zewnątrz. Pytam z ciekawości?
Zastanawiam się nad zakupem tego gadżetu. Rzeczywiscie przy odpalaniu ten gadżett może być pomocny - bardzo słuszna uwaga
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: kris2k »

Ktoś tutaj na forum opisywał swoją przygodę z takim wskaźnikiem temperatury. W skrócie to szybka z pleksi mu się przytopiła, zapaliła, od tego zajęły się jakieś kable. Ogólnie niezłej bidy narobił ten termometr, dobrze że zauważył bo by mu się moto spaliło. Jak znajdę linka to wkleje.
Awatar użytkownika
paelek86
Posty: 172
Rejestracja: 27 czerwca 2008, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 535 Virago
Lokalizacja: Wolsztyn/Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: paelek86 »

kris2k pisze:Ktoś tutaj na forum opisywał swoją przygodę z takim wskaźnikiem temperatury. W skrócie to szybka z pleksi mu się przytopiła, zapaliła, od tego zajęły się jakieś kable. Ogólnie niezłej bidy narobił ten termometr, dobrze że zauważył bo by mu się moto spaliło. Jak znajdę linka to wkleje.
- potwierdzam, też o tym czytałem. Wniosek - niepotrzebny gadżet i to niebezpieczny.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: kris2k »

Znalazłem - tutaj LINK
Awatar użytkownika
AndrzejR
Posty: 214
Rejestracja: 24 maja 2010, 21:29
Motocykl: HD 883XLH
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: AndrzejR »

Mam u siebie w Intruzie takie coś. Z działania jestem zadowolony, aczkolwiek gdybym nie miał tego w moto, to sam bym sobie nie kupił za te pieniądze :) Zresztą... jakbyście doczytali tamten temat do końca...
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: rysiek535 »

AndrzejR pisze:Zresztą... jakbyście doczytali tamten temat do końca...
No właśnie proponuje przeczytać ostatni post w tamtym temacie.

Niefortunny zbieg okoliczności i tyle - prawdę mówiąc niewiele potrzeba żeby się coś aż tak mogło popieprzy...... co nie?

Jak by poniektórych posłuchać to dziwne czemu nie jeżdżą na rowerze - silnik to też niepotrzebny do przemieszczania się badziew - i nie za bardzo ekologiczny, do tego paliwo coraz droższe - przesiadajmy się na ROWERY :mrgreen:

Wrócę na chwilkę do mojego NIEPOTRZEBNEGO MI DO NICZEGO :mrgreen: czujnika temp cylindra.
Przy temp zewn. ok 15 - 20 stopni na 1 cylindrze po rozgrzaniu temp . utrzymuję się od 75 do 85 stopni Celsjusza - taka ciekawostka :grin:
Zobaczymy co będzie jak przyjdą upały.

Szerokości :rock: z i bez gadżetów.

P.S. podrwienia dla GAZECIARZY - u mnie elektrownia na moto a w zanadrzu mam jeszcze co najmniej jeden niepotrzebny do niczego gadżet :mrgreen:
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: kris2k »

Rysiek, ja nie napisałem nic na temat gadżetów i upiększaniu naszych lal. Zwróciłem tylko uwagę na to coby dobrze się przyjrzeć co się kupuje. Niestety coraz więcej chińskiego badziewia miernej jakości zalewa nasz rynek i niektóre rzeczy mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Ja do swojej lali też dokupuję różne gadżety i na różne sposoby staram się ją upiększyć. Jednak zawsze kupując cokolwiek najpierw sprawdzam jak to na żywo wygląda i wystrzegam się kupowania czegokolwiek z allegro nie widząc danej rzeczy na oczy i nie mając jej wcześniej w rękach.
A co do gadzetów to na tym właśnie rzecz polega aby każdy robił tak jak jemu się podoba, coby jego lalunia była jedyna i niepowtarzalna. Dlatego daleki jestem od jakiejkolwiek krytyki czejegoś gustu. Moja też się nie każdemu musi podobać, najważniejsze że podoba się mnie.
Peace :rock:
rysiek535
Posty: 1437
Rejestracja: 10 maja 2009, 11:40
Motocykl: Virago XV 535 DX
Lokalizacja: Polska
Status: Offline

Re: miernik temperatury oleju do 535 - ktoś używał?

Post autor: rysiek535 »

Spoko ja się nie czepiam broń boże, każdy zobi jak i co chce - demokracja nastała.

A co do gadżetów to ja głównie robię sobie sam od podstaw, jedynie metale i chromy muszę dokupować. Najwięcej frajdy mam z konstruowania a z używaniem ich to różnie. Niektórych funkcji wcale nie używam :mrgreen: ale są i wiszą sobie. :rock:

Ważne aby pomyśleć zawczasu że by coś się nie przetarło, rozszczelniło, odkręciło..... jak się uważa to gadżety nie powinny być niebezpieczne.
ODPOWIEDZ