migacze

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Nowa
Status: Offline

migacze

Post autor: Nowa »

Witam, w mojej virago nie działają migacze,... bezpieczniki ok,... co z tym zrobić?
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: Adam »

Naprawić :mrgreen:
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: strazak »

ewentualnie wymienić żarówki
ADAM
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: Adam »

A tak serio to czeba wziąć przyżąda i po kolei sprawdzić gdzie prąd dochodzi a gdzie nie, najlepiej ze schemacikiem w ręce, będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: -waldi- »

albo uszkodzony sam przerywacz - podmienić z działającego
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
michal.szc
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: michal.szc »

podepne się pod temat... u mnie z kolei jest ''ciekawiej''. Winny akumulator albo regulator. Wygląda to tak: włączone światła mijania na postoju - kierunki działają, mijania w ruchu migaja ale krótko,albo wcale nie migają, chyba że wysprzęgle to działają. Z kolei jak mam włączone pozycyjne to nie ma problemu. Na bezpłatnym przeglądzie Yamahy wyszło, że mam za wysokie napięcie - coś koło 16V;) Mechanik obwinia aku (za mały poziom elektrolitu był, dolałem ale dalej to samo) albo regulator. Obu na raz rzeczy nie chce mi się wymieniać, aczkolwiek chyba będę musiał jedno wybrać.
Jak kupiłem Virago to miała 7600km przebiegu (wygląda na autentyk, może poza rdzą od wieku). Wykręciłem już ponad 500 km, z tego trasa 130 km i po tym jakby ciut lepiej działały, tzn. dalej wyłączają się same po kilku mignieciąch, ale przedtem w ogóle nie migały przy mijania, albo jak kilka razy wcisnałem przełącznik.
Aku czy regulator? Miał ktoś podobny przypadek?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: -waldi- »

zmierz napięcie na aku, przeczyść styki przy nim i przy przekaźniku od kierunkowskazów

odpala normalnie ? sprawdź ile elektrolitu jest w akumulatorze
michal.szc pisze:dalej wyłączają się same po kilku mignieciąch, ale przedtem w ogóle nie migały przy mijania, albo jak kilka razy wcisnałem przełącznik.
wczoraj miałem podobny objaw i winne były styki przy przekaźniku posprawdzaj złącza bo możliwe, że coś nie łaczy lub masy nie masz
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
michal.szc
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: michal.szc »

odpalać to odpala normalnie od jednego "strzału" nawet zimny szybko kręci, ale to jak jeżdżę codziennie, ostatnio po 2 tyg. stania był malutki problem, ale za drugim razem i przy dodaniu więcej gazu, bez problemu zakręcił. Przymierzałem się do wyciągnięcia aku, ale wygląda, że nie będzie to proste, bo przeszkadzają przewody paliwowe. Boję się za mocno ich nie odginać, żeby nic nie urwać. Czy może mają dużą tolerancję na wyginanie?:)
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1418
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: wąsaty7 »

Kolego michal.sz jak nie poradzisz sobie sam z kierunkami to łap za telefon,zobaczymy może coś wymyślimy.
Koleżanko Nowa w swoim profilu podajesz skromne informacje o sobie jak i o motocyklu jaki posiadasz.Wiemy ze to Yamaha XV535 ale jaki rocznik i wersja????[/b]
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Ordynator
Posty: 218
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 12:59
Motocykl: Virago 750 '96
Lokalizacja: Gryfino
Wiek: 43
Status: Offline

Re: migacze

Post autor: Ordynator »

Nowa pisze:Witam, w mojej virago nie działają migacze,... bezpieczniki ok,... co z tym zrobić?
Ale wcale nie działają, nic, nul, zero? Nawet czasem nic nie pobłyskuje?
ZF Kolektyw
ODPOWIEDZ