Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
zboral
Status: Offline

Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: zboral »

Czesc!
Gdzie mozna wycentrowac tylne kolko? (w Uhma Bike do konca sierpnia nie ma mechanika, ktory to potrafi).
Awatar użytkownika
wierzba
Posty: 473
Rejestracja: 21 maja 2008, 07:25
Motocykl: było 535 teraz 1100
Lokalizacja: Józefosław
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: wierzba »

Popytaj w serwisach rowerowych, często mają namiary na fachowców starszej daty którzy naprawdę znają się na rzeczy.
Uhma Bike to dość drogie miejsce i nie cieszące się najlepszą sławą.

wierzba
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: iwan »

Tomasz Dziubiński. Bardzo dobry i doświadczony w centrowaniu kół motocyklowych. Mieszka na ul Szerokiej (od Marsa w Chełmżyńską a potem w lewo w Stelmachów) Tel 502828304 (nie wiem, czy aktualny)

zboral, po co założyłeś 2 identyczne tematy, tutaj i w dziale OGUMIENIE?
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2009, 17:29 przez iwan, łącznie zmieniany 1 raz.
Wombat
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: Wombat »

Polecam Pana Tomasza Dziubińskiego. Telefon mam ten sam a adres: ul. Szeroka 47.
Najpierw jednak musisz zdjąć oponę (np. Puławska 229) i zawieźć "gołe" koło. Pan Tomasz poprosi Cię wcześniej o "naoliwienie" szprych (nypli).
Pozdrawiam...
zboral
Status: Offline

dzieki!

Post autor: zboral »

Zadzwonilem i dowiedzialem sie tez, ze robia takie rzeczy w serwisie motocyklowym na ulicy Bema 65.
Moge tam odstawic caly motor, sami zdejma kolo i wycentruja, co mi najbardziej odpowiada.

Ale czy korzystal ktos z Was z tego serwisu? Macie jakies zdanie na temat ich pracy, zwlaszcza jesli chodzi o centrowanie kol?
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: Schwartzu »

iwan pisze: Tel 502828304 (nie wiem, czy aktualny)
Dziś w serwisie na Puławskiej dostałem właśnie ten numer, ale bez nazwiska, więc wnioskuję, że numer aktualny, a gościu to Tomasz Dziubiński.

Znacie jeszcze jakieś miejsca gdzie można wycentrować koło?
Jakie są ceny za taką usługę?
Czy do centrowania trzeba zdejmować z felgi oponę?
Czy po centrowanie konieczne jest znowu wyważanie opony ?
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: strazak »

Schwartzu pisze:Czy do centrowania trzeba zdejmować z felgi oponę?
- raczej tak
Schwartzu pisze:Czy po centrowanie konieczne jest znowu wyważanie opony ?
- dobry fachowiec na pewno to zrobi
ADAM
Awatar użytkownika
iwan
Posty: 742
Rejestracja: 21 lutego 2008, 10:00
Motocykl: V-Strom
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: iwan »

Schwartzu pisze:Znacie jeszcze jakieś miejsca gdzie można wycentrować koło?
Wnioskuję z posta że chcesz koło oddać do centrowania (czy się mylę?), ale nie rozumiem, po co ci jeszcze inne miejsca. Dzwoniłeś pod otrzymany numer? Aktualny? Jeżeli tak, to nie wiem, czego jeszcze szukasz. Zdejmujesz koło, z koła oponę i wieziesz do centrowania. Ja do gościa jechałem ze Skierniewic i uprzejmie obsłużył mnie od ręki, kiedy dowiedział się, że musiałbym po odbiór robić kilometry jeszcze raz. Całość trwała 1,5 godziny i wszystko mogłem sobie poobserwować. Zapłaciłem 50 zł, a w drodze powrotnej dodatkowo 50 (mandat :mrgreen: ) Masz człowieka pod ręką, który zna się na rzeczy, to jedź do niego i nie kombinuj.
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: Schwartzu »

Tak, chcę oddać. Przynajmniej podczas wymiany "delikatnie" mi zasugerowano, że koło potrzebuje tego.
iwan pisze:Jeżeli tak, to nie wiem, czego jeszcze szukasz
Zazwyczaj jak coś chcę zrobić, to patrze jakie są możliwości i wybieram to co wydaje mi się najlepsze.
iwan pisze:jedź do niego i nie kombinuj
Właśnie dlatego, że wcześniej nie kombinowałem, to teraz się okazuje, że wrzuciłem kasę w błoto. Wk**iłem się, bo za wymianę opony zapłaciłem jedno, a teraz ta opona i tak będzie zdejmowana... Może i moja wina - zupełnie zapomniałem że mam koło szprychowane :twisted: , w którym czasem trzeba sprawdzić naciąg szprych etc. ALE jak oddawałem koło do wymiany w "sprawdzonym" serwisie (tak, chodzi mi o ten na Puławskiej), to łaskawie zostałem poinformowany o konieczności centrowania już po wymianie opony (nie dało się ocenić wcześniej ???). A teraz za założenie opony i wyważenie przyjdzie bulić znowu?

No i wolę jechać na moto, żeby mi na miejscu wszystko wykonali, bo u siebie nie mam odpowiednich narzędzi / stojaka. Własnego samochodu też nie mam, więc musiałbym pożyczyć....

Ehhh co za świat :mrgreen:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
AiK
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: AiK »

Witam

to ja też się podepnę pod temat - tylko że zapytam o jakieś namiary w okolicach Poznania

wczoraj jechałem puszką a żona na moto przede mną i tak mi się zdawało że jej tylne koło bije... przechyliliśmy potem moto na stopce tak żeby tylne koło się uniosło i wyszło na to że bije po 1cm na boki... nie czuć tego jak się jedzie, ale głupio to wygląda i pewnie też nie ma za dobrego wpływu na całą resztę... po przeczytaniu postów o samodzielnym centrowaniu koła od razu sobie odpuszczam robienie tego domowymi sposobami...
Awatar użytkownika
olenka
Posty: 55
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 14:56
Motocykl: Honda Shadow vt 750
Lokalizacja: ząbki
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: olenka »

W Warszawie centrują koła w Abirze na ul. Szczotkarskiej 43a. Telefon do nich : 22 6654037.
Motór nie umiera nigdy :).
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: Schwartzu »

olenka pisze:W Warszawie centrują koła w Abirze na ul. Szczotkarskiej 43a. Telefon do nich : 22 6654037.
A czy dobrze to robią? Byłem tam zagadać z gościem. Nawet całkiem z sensem mu to gadanie wychodziło, więc chyba orientuje się co i jak...

Jedno kółko kosztuje u niego 150zł.
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
olenka
Posty: 55
Rejestracja: 24 czerwca 2010, 14:56
Motocykl: Honda Shadow vt 750
Lokalizacja: ząbki
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: olenka »

Schwartzu, od paru osób słyszałam same pochwały :). Sama się wybieram w przyszłym tygodniu. Jak już będę po, dam znać :). Poza tym to nie ma specjalnie wyboru. Coś tam jeszcze słyszałam o gościu, który centruje koła gdzieś w pobliżu Marsa.Specjalizuje się w rowerach, ale i motocyklowe też robi. Tylko nie wiem, czy nie trzeba mu przywieźć już zdjętych kól. Jak dla mnie odpada, wolę żeby fachowiec się pomęczył ;-).Jak znajdę namiar, wrzucę na forum .
Motór nie umiera nigdy :).
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: Schwartzu »

olenka pisze:Coś tam jeszcze słyszałam o gościu, który centruje koła gdzieś w pobliżu Marsa.
No to ten wyżej wspomniany imć Dziubiński. I faktycznie chce aby dostarczyć mu samą felgę ze szprychami bez opony - i najlepiej z ośką.

[ Dodano: Wto Maj 17, 2011 9:09 am ]
A na Szczotkarskiej, pan również zdejmuje/zakłada opony i je wyważa, więc wszystko na miejscu - ale też trzeba mu dostarczyć samo koło, tzn bez motocykla. :)
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
Awatar użytkownika
jakulec
Posty: 25
Rejestracja: 24 listopada 2010, 19:28
Motocykl: XV535/WSK125/M50
Lokalizacja: Dawniej NO, obecnie WB/WA
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: jakulec »

Tak sobie myślę, że dla chłopaków od Pawła vel. dr Kotleta z PJP Motocykle to byłaby niewielka sprawa dostać motocykl, zrobić i oddać motocykl w stanie odmiennym (nie wiem, czy to dobrze zabrzmiało).
Korzystam z usług Pawła i - jak dotąd - jestem więcej niż zadowolony.
Linka dla chętnych niestety nie mogę podać (za mało postów), ale da się wygóglać. Z Bliznego do Warszawy jest 20min spacerem, nawet w kombizonie i w upał.
Szerokości,
Jakulec
XV535 / WSK M06 B-3 / Honda Prelude BB3 F20Z1 / Suzuki Boulevard M50
Gorsza wersja Midasa: czego się nie dotknę, w g** się zamienia.
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: Cpt. Nemo »

Schwartzu pisze:
olenka pisze:W Warszawie centrują koła w Abirze na ul. Szczotkarskiej 43a. Telefon do nich : 22 6654037.
A czy dobrze to robią? Byłem tam zagadać z gościem. Nawet całkiem z sensem mu to gadanie wychodziło, więc chyba orientuje się co i jak...

Jedno kółko kosztuje u niego 150zł.
Mysle ze robi to bardzo dobrze, sam jest motocyklista wiec i podejscie do moto ma sentymentalne :)
Mi robil bardzo wczesna wiosna i jak do tej pory zlego slowa powiedziec nie moge, same superlatywy. Przede wszystkim robota zrobiona dobrze i terminowo. Kola wywazone idealnie, przy poprawianiu wgniecenia obreczy i centrowaniu nie urwal Pan mechanik ani jednej szprychy, a kołko ma te dwadziescia pare lat. Moge polecic z czystym sumieniem.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Alicjana
Posty: 664
Rejestracja: 06 stycznia 2012, 00:47
Motocykl: XV535, BMW GS650
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów
Status: Offline

Re: Centrowanie kola - gdzie w warszawie i okolicy?

Post autor: Alicjana »

Tydzień temu przeprowadziliśmy akcję centrowania koła przedniego.

Abira na Szczotkarskiej 43a : pewnie pracują tam fachowcy, ale podejścia do klienta nie mają.
Należy przynieść samo koło , a centrowaniem zajmują się tylko w soboty, bo to dużo pracy.

Skontaktowaliśmy się z panem Tomaszem Dziubińskim ul. Szeroka 47. Też zażyczył sobie samego koła, dodatkowo bez opony. Sytuacja wydawała się bez wyjścia. Ale pan Tomasz lubi zrobić klientowi dobrze. Pomyślał chwilę, wykonał jeden telefon i zaproponował następujące rozwiązanie :
- Podjechać motocyklem na ul. Marsa 46 do MOTOMARS, tam będą już na nas czekać.
- Zostawić motocykl, gdzie nastąpi zdjęcie koła i opony.
- Pan Tomasz podjedzie i weźmie koło z ośką.
- Następnego dnia po uprzednim kontakcie telefonicznym z p. Dziubińskim przyjechać do MOTOMARS po odbiór motocykla z wycentrowanym kołem.Niestety, płacić trzeba każdemu z osobna ... Stówka za centrowanie i pięć dyszek za zdjęcie opony.

Jak ustaliliśmy tak zrobiliśmy. Virka teraz śmiga, koło nie podskakuje, a ja radość z jazdy czuję.
Gdzie diabeł nie może tam babę na moto pośle
ODPOWIEDZ