Zimowe chromowanie maszynek

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Arek
Status: Offline

Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Arek »

z powodu zimowej pory niejeden z nas postanowił zadbać o swój sprzęt
ja postanowiłem nałożyć nowe chromy lecz jeszcze niewiem jakiej galwanizerni to zadanie zlecić i ile za tą usluge przyjdzie mi zapłacić.
Czy znacie jakieś zakłady godne polecenia (nieukrywam że zalerzy mi na jakości) i jak kształtują się ceny takowej uslugi?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: ayo007 »

Robiłem chromy w firmie w Zorach, wniosek mam taki, jak sobie sam nie przygotujesz powierzchni (wypucujesz, oczyscisz, wyszlifujesz rdzę), to nikt sie tym nie bedzie przejmował, i efekt bedzie taki sobie..z tego co wiem to terminy maja na luty, więc roboty mają sporo i im nie zalezy..koszty sa podawane na podstawie ogledzin zewnetrznych częsci i podawane na miejscu, z tego co wiem to inne warsztaty chcą zdjęć przedmiotów do chromowania i na ich podstawie dokonują wyceny...aha, i najwazniejsze, mało jest galwanizerni co robią chromy na aluminium, z reguły wszyscy chromują stal, wiec jesli masz jakieś pokrywy silnika, dekle itp to
mozesz mieć z tym problem,..ale moze ktoś z kolegów sie wypowie na ten temat jeszcze..pozdrawiam!
Virago 1100,na razie starczy..:)
Arek
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Arek »

Mam na oku już jeden warsztat w zgierzu
jak tylko sie zdecyduje to zamieszcze zdiecia przed i po
Awatar użytkownika
zyga
Posty: 120
Rejestracja: 06 grudnia 2007, 13:31
Motocykl: kawasaki ltd 454
Lokalizacja: Mogilany
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: zyga »

ja znalazłem w krakowie tłumik to ok 130zł kolanko 90 zł firma " :chopper: sameb"
Awatar użytkownika
MORDA
Posty: 1180
Rejestracja: 04 września 2007, 12:21
Motocykl: xv 750 i DL 650
Lokalizacja: Góra
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: MORDA »

Mozesz podac wiecej konkretów
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: ayo007 »

zygajan pisze:ja znalazłem w krakowie tłumik to ok 130zł kolanko 90 zł firma " :chopper: sameb"
..jestem ciekaw jak zrobią tłumik, nikt sie tego nie chce podjąć ze względu na wewnetrzne osady, mnie kazano tłumik rozciąć, wyczyscic , dac pochromować a potem pospawać na nowo! :mrgreen: :mrgreen:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
zyga
Posty: 120
Rejestracja: 06 grudnia 2007, 13:31
Motocykl: kawasaki ltd 454
Lokalizacja: Mogilany
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: zyga »

ja też mam go rozebrać ale mi tył spoko wychodzi bo nie jest zwężony usówają starą powłokę mosiądzują i chrom przynajmniej tak przez telefon mówią ja chyba w lutym się wybierę albo wcześniej jak będzie kaska tel.609573753
http://moto.allegro.pl/item267063036_ch ... alne_.html
MRóWA
Posty: 1692
Rejestracja: 05 stycznia 2008, 13:19
Motocykl: długonoga1100
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: MRóWA »

Hejka ja też mam problem z deklami na silnik bieda jest je pochromować jakby kto miał namiary na chromowanie na terenie BęDZINA DąBROWY GóRNICZEJ SOSNOWCA KATOWIC CZELADZI BYTOMIA to plizz o kontakt :!:
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: ayo007 »

..na Ślasku chyba nie ma warsztatu co nakłada chrom na aluminium, wiem o jakims zakladzie w Zgorzelcu, ale namiarów nie znam trza by na Google luknąć..wiem, ze mozna tez wysyłkowo załatwic sprawe..
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
lenio
Posty: 587
Rejestracja: 24 grudnia 2007, 07:48
Motocykl: ViragoXV125, ViragoXV1100
Lokalizacja: Kikół
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: lenio »

Ja mam kierownice do roboty. Myślę, że w tym przypadku mniejszy koszt będzie kupić nową. Jakość chromu zależy głównie od przygotowania powierzchni pod galwan.
Gang Dzikich Wieprzy.
Arek
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Arek »

witam
ja wybrałem galwanizerie w zgierzu
według moich danych jest to najlepsza firma w wojewuctwie
cena ksztaltuje sie na poziomie 1 zł za cm2
wedlug mnie drogo lecz mieli najlepsze referencje i ich usługi z tego co sie dowiedziałem są na bardzo dodrym poziomie

Narazie rozebralem motocykl
http://picasaweb.google.pl/lh/viewPhoto ... 7224533874
i na prube oddalem im elementy owiewki http://picasaweb.google.pl/lh/viewPhoto ... 8848989010
http://picasaweb.google.pl/lh/viewPhoto ... 6596899650 oraz podnużki http://picasaweb.google.pl/lh/viewPhoto ... 0775949202

Termin oczekiwania ok 1mc wstepnie wyceniono mnie na 300zł wraz z przygotowaniem powieszchni pod chrom

Zobaczymy czy sie sprawdzą
Jak tylko odbiore czesci to dam znak i zamieszcze foty :rock:
Jak coś spitolą za taką cene to bedą mieli pojechane :boks: po całej lini
narazie choruje z powodu glodu motocyklowego
bo jak tu jezdzić :cry:
http://picasaweb.google.pl/arek535/Przy ... iaDoOdnowy
diablik.ez
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: diablik.ez »

Czy opłaca się samemu czyścić dane elementy przed chromowaniem. Kiedy oddawałem swoje do chromowania gościu pomierzył policzył i krzyknął 700 złociszy. Aż mi się włosy do góry podniosły, termin od dwóch do trzech mieś. Po trzech dniach dzwoni telefon i słyszę żeby przyjechać po odbiór towaru. I rzeczywiście wszystkie moje detale błyszczą nowiutkim chromem. Cenę ludzik opuścił do 400 zł. a dlatego iż wszystko miał wyczyszczone wprost wypucowane przeze mnie. Jego zadaniem było tylko samo położenie chromu-nie miał co czyścić. I jak tu się nie opłaca włożyć trochę własnej pracy.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: ayo007 »

.. to samo napisałem parę postów wyzej, dodatkowo ma się pewność, ze chromy będę ładnie położone bez zadnych wyprysków, czy śniedzi.. :chopper:
Virago 1100,na razie starczy..:)
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: MuSStaFFa »

witam
ja wybrałem galwanizerie w zgierzu
a gdzie dokladniej .. daj namiary.. bo chce sobie blotnik przedni zrobic..... pozdro....
Bogdan
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Bogdan »

Ja jestem już po chromach.Bagażnik boczna stópka,osłona pod stacyjką i pare innych drobnych części.Mam znajomego w zakładach lotniczych w kazdym razie to mie kosztowało 40pln.
demid
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: demid »

to jakbys mogl to wrzuc pare fotek jak to wyszlo... a zwlaszcza oslony bo tez sie nad chromowaniem zastanawiam...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
pestek
Posty: 2023
Rejestracja: 04 września 2007, 12:19
Motocykl: XV535 '95
Lokalizacja: Warszawa (Ursus)
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: pestek »

Bogdan pisze:Ja jestem już po chromach.Bagażnik boczna stópka...
nie zetrze Ci sie ten chrom po kilku rozłożeniach?
Zanim napiszesz pierwszą wiadomość przeczytaj REGULAMIN (kliknij tu)
_______________________________
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: ayo007 »

Bogdan pisze:Ja jestem już po chromach.Bagażnik boczna stópka,osłona pod stacyjką i pare innych drobnych części.Mam znajomego w zakładach lotniczych w kazdym razie to mie kosztowało 40pln.
.. jesli dobrze zrobione, to cena jest interesująca.. :motorcycle:
Virago 1100,na razie starczy..:)
Arek
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Arek »

wkoncu odebralem części z galwanizerni

powiem ze nie jestem zadowolony :cry: chrom w niektórych miejscach nie pokrył tak jak trzeba pokazaly sie nierówności i wrzery.

Najgorsze to że pogubili mi cześci od orginalnej owiewki :???: .

1 z 5 zgubionych części udalo mi sie odzyskać po 4 wizytach i zarzartych rozmowach z szefem.
Próbowalem odzyskac reszte a ze byłem upierdliwy to w rezultacie powiedziano mi ze takich części w ogóle nie przyjmowano-mimo tego ze byly na liście części które przyjęto :!:

No i jeszcze chcieli wiecej kasy niż sie umawialem,ale na koniec po targach wzieli 300zł

Jest to jeden z najgorszych zakladów z jakimi miałem do czynienia - właściciel wyjątkowo niekulturalny a praca wykonana na odwal sie.

nie polecam tego zakladu nikomu-niedość ze chromy są do poprawienia to stracilem 4 elementy i mase nerwów :mad:
Ostatnio zmieniony 11 marca 2008, 12:21 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: strazak »

Arek pisze:nie polecam tego zakladu nikomu
a jak jeszcze powiesz jaki to zakład i gdzie sie mieści to będzie już wszystko jasne .
ADAM
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: jaroz »

a czy do chromowania kółek trzeba je rozbierać na poszczególne detale: obrecz, szprychy, ... ?
Awatar użytkownika
wwwolti
Posty: 1672
Rejestracja: 17 października 2007, 15:02
Motocykl: był i będzie
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: wwwolti »

jaroz pisze:a czy do chromowania kółek trzeba je rozbierać na poszczególne detale: obrecz, szprychy, ... ?
oczywiście - inaczej chrom poskleja ruchome elementy (łączenie szprychy-felga), które w czasie jazdy w wyniku naprężeń jakie między nimi występują spowodują pękanie chromu na tych połączeniach, odpryski...
pozdr
Wojtek
Arek
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Arek »

Zakład którego powinniśmy omijać szerokim lukiem mieści sie w Zgierzu na ul kolorowej
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: ayo007 »

..podsumowując, chromowanie jest takie drogie dlatego, bo większość czasu zajmuje przygotowanie elementu pod chrom, a wydaje sie, ze niektóre warsztaty nastawiając się na maksymalny zysk tą czynność wykonuje niedbale i efekty są własnie jak opisane powyżej.. :-(
Virago 1100,na razie starczy..:)
Arek
Status: Offline

Re: Zimowe chromowanie maszynek

Post autor: Arek »

już nie chodzi o te chromy tylko o zagubione elemęty do których nikt sie nie chce przyznać :!:

Bardzo niepowarzni ludzie
ODPOWIEDZ