olej i filtr ileju w 535'wymiana.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

olej i filtr ileju w 535'wymiana.

Post autor: jojo80 »

czytalem juz troche na TEMAT wymiany oleju i filtra oleju. ale gwoli scislosci pytam. co nastepuje '; na cieplym silniku spuszczam olej sruba od spodu silnika,taka duza chyba klucz 19. motor oczywiscie w pozycji jak najbardziej pion. z prawej strony odkrecam ta okraglą pokrywe,ma chyba 2 imbusy i tam mam filtr oleju czy tak? odkrecam i zamieniam na nowy. co z oringiem musze wymienic?
jaki oring tam jest bo wsklepie moto.gosc mi mowi ze oring mi dobieze,bo wiekszosc sprzedawanych filtrow jest bez oringa. czy ten oring jest jakis specjalny?
dalej.czekam az olej zcieknie calkiem,zakrecam srube spustową i po w kreceniu nowego filtra uzupelniam olej.
mam przebieg 49000km. kupilem olej taki jaki byl w moto. a mianowicie motul 5100 10w40.
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: olej i filtr ileju w 535'wymiana.

Post autor: kyller »

jojo80 pisze:czytalem juz troche na TEMAT wymiany oleju i filtra oleju. ale gwoli scislosci pytam. co nastepuje '; na cieplym silniku spuszczam olej sruba od spodu silnika,taka duza chyba klucz 19. motor oczywiscie w pozycji jak najbardziej pion. z prawej strony odkrecam ta okraglą pokrywe,ma chyba 2 imbusy i tam mam filtr oleju czy tak? odkrecam i zamieniam na nowy. co z oringiem musze wymienic?
jaki oring tam jest bo wsklepie moto.gosc mi mowi ze oring mi dobieze,bo wiekszosc sprzedawanych filtrow jest bez oringa. czy ten oring jest jakis specjalny?
dalej.czekam az olej zcieknie calkiem,zakrecam srube spustową i po w kreceniu nowego filtra uzupelniam olej.
mam przebieg 49000km. kupilem olej taki jaki byl w moto. a mianowicie motul 5100 10w40.
rada starego dziada
wyciagnij oil strainer (smok pompy) i wyczysc (caly olej wyleci tamtędy)
oring jest zwykły (moze byc zwykły)
jak bedziesz miał spuszczony olej zrzuc prawa pokrywe i wymien simmer w pokrywie (wiem wiem ten simmer to moje zboczenie)
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: olej i filtr ileju w 535'wymiana.

Post autor: jojo80 »

a podzuci ktos jakas fote gdzie to jest i jak to zdemontowac?
kyller, a ten simer to musze ta calą obudowe z prawej zciagac? czyta o ktorej pisalem na poczatku,tą malą obudowe gdzie jest filtr oleju/ podziekowka

[ Dodano: Sro Sie 26, 2009 10:24 pm ]
tak wiec olej juz zostal spuszczony,byl juz wypracowany,filtr oleju wyciagniety,ogladalem ten oring i stwierdzilem ze nic mu nie jest. kyller, pisal by go zmienic wiec tak zrobie ,zaloze nowy,a co?.
teraz dalej, chce wypolerowac pokrywy silnika,trzeba je zciagac niestety. oleju nie wlalem swiezego wiec czy moge odkrecac pokrywy bez zadnych problemow? czy sa jakies sprawy o ktorych lepiej zebym wiedzial? kto podpowie?
by jezdzic trzeba zyć...
ODPOWIEDZ