tarcze sprzęgłowe NHC - czy warto kupić ??

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
Drapik
Posty: 74
Rejestracja: 07 września 2007, 15:40
Motocykl: Było 535 jest 750
Wiek: 40
Status: Offline

tarcze sprzęgłowe NHC - czy warto kupić ??

Post autor: Drapik »

Witam. czeka mnie wymiana tarcz sprzęgłowych w mojej maszynie i znalazłem na allegro tarcze firmy NHC w bardzo korzystnej cenie . Nie wiem tylko jak z ich jakością. Czy ma ktoś może jakieś doświadczenie z tarczami tej firmy?? Z góry dzięki za pomoc.
Piotrek
Status: Offline

Re: tarcze sprzęgłowe NHC - czy warto kupić ??

Post autor: Piotrek »

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo sam przymierzam się do wymiany tarcz, a NHC mają kuszącą cenę. Może od września ktoś zamontował takie tarcze i zdążył wstępnie przetestować?
Awatar użytkownika
Adam P
Posty: 74
Rejestracja: 21 września 2008, 08:23
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750
Lokalizacja: Malbork
Wiek: 58
Kontakt:
Status: Offline

Re: tarcze sprzęgłowe NHC - czy warto kupić ??

Post autor: Adam P »

Witam
tu (link poniżej) pisałem że mam założone tarcze NHC

viewtopic.php?p=137227#137227

W sumie to przejechałem na nich dopiero coś około 150km, i nie mam jeszcze wyrobionego zdania. Wydają się być OK.

Natomiast zauważyłem kilka rzeczy:
- po długim postoju - jak to bywa w zimę - tarcze się sklejają - ciężko je rozkleić - ale to chyba normalka (silnik zalany olejem mineralnym Castrol 20W-40)
- w miarę jak silnik się nagrzewa w czasie normalnej pracy - to luz na klamce sprzęgła nieznacznie się powiększa - w związku z tym na zimnym silniku ustawiłem luz na klamce praktycznie na zero. I po nagrzaniu silnika mam do 2mm luzu na klamce.
- biegi wchodzą idealnie i w górę i w dół - stosuję wstępne naprężenie dźwigni do zmiany w górę i przegazówkę do redukcji. Tak że zmiana biegów odbywa się w miarę cicho, znalezienie zera nie stwarza żadnych problemów.
- sprzęgło nie ślizga się i nie ciągnie - jest tak jak być powinno.

Pozdrawiam
Adam

Ps.
Serdeczne pozdrowienia dla Lublińca
ODPOWIEDZ