Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Dodatki i przeróbki do Virago
marcincin85
Status: Offline

Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: marcincin85 »

Witam,

Jestem nowa osobą na tym forum. Przeszukałem to forum i niestety nie znalazłem nic co by mnie satysfakcjonowało.

Chciałbym zrobić teściowi na gwiazdkę Gmole z podnóżkami, bo mam taką możliwość a cena 550zł jest jak dla mnie z kosmosu! bo to prawie całe moje stażowe, które dostaje po miesiącu za......nia w pracy.

I tutaj prośba do osób które mają te gmole o zwymiarowanie ich.

Pewnie się teraz zapytacie to dlaczego nie wezmę motocykla na warsztat i nie zrobię tego metodą prób i błędów kształtując formę z drutu, itd.

No gdybym miał taka możliwość to na pewno bym tak zrobił, ale ja mieszkam we W-ku a motocykl stoi 100km ode mnie więc ni jak tego nie pogodzę tym bardziej że to ma być prezent na święta - czyli tajemnica najwyższej rangi!

Dla pewności wstawiam foto interesujących mnie gmoli.
i''m''g''4''0''.''i''m''a''g''e''s''h''a''c''k''.''u''s''/''i''/''g''m''o''l''e''y''v''.''j''p''g''/''

A tutaj inne foto tego modelu gmoli z interesującymi mnie wymiarami
i''m''g''3''8''.''i''m''a''g''e''s''h''a''c''k''.''u''s''/''i''/''g''m''o''l''e''y''v''2''.''j''p''g''/''

Aby zobaczyć fotki proszę skopiować link i wkleić w przeglądarkę oraz usunąć '' bo niestety ale nie mogę jeszcze wklejać linków.
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: Konrad13 »

Gmoli nie mam i w zwymiarowaniu niestety nie pomogę, ale podaję linki bez cudzysłowów, coby inne osoby nie musiały się bawić w "obieranie" linków

http://img40.imageshack.us/i/gmoleyv.jpg/
http://img38.imageshack.us/i/gmoleyv2.jpg/
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: Arktos »

Hej ziomek ja takiego gmola nie mam ale jest w naszej mieścinie Virówka Tomka z takim gmolem więc dzwoń do niego gość jest OK powinniście się dogadać.Tomek niestety nie zapodał numeru tel.ja go mam zapytam go czy mogę i jutro Ci napisze na PW :rock:
PS. Gmol ma taki co Ci się podoba.Mi zresztą też.
marcincin85 pisze:Chciałbym zrobić teściowi na gwiazdkę Gmole z podnóżkami
Mi by się też przydał taki zięć :mrgreen:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: Marcin »

Te gmole może i ładnie wyglądają ale te podnóżki, a raczej gumki na rurce są bardzo niepraktyczne. By było wygodniej musisz dokręcić jeszcze spacerówki.
Obrazek
marcincin85
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: marcincin85 »

Konradf13 dzięki za przerobienie moich linków na poprawne.
Arktos dzięki za info, teraz czekam na PW, a później będę się dogadywał co i jak z Tomkiem.

Jeżeli mi wyjdą tak jak oryginał a by Ci się podobały to byśmy się dogadali a może dla Ciebie też bym takie zrobił.

Marcin skoro tak mówisz to zastanowię się na poszerzeniem gmola ale żeby zachować jednocześnie proporcję w stosunku do motocykla.
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: Arktos »

Marcin mam złą wiadomość Tomek sprzedał Virówkę i nie ma już jej we Włocławku. Jak byś chciał robić zwykły gmol taki co Bartek sprzedaje za chyba 380zl to służę ci pomocą.
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
marcincin85
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: marcincin85 »

No to trochę się sprawa skomplikowała. ;/ Hmm podejrzewam że teść wolał by tamte chociaż nie wiem do końca. Hmm Artur a ty o ile dobrze widzę masz 750 a Teść ma 535 więc Twoje będą większe. Teraz zastanawiam się na spacerówkami z przedłużeniem cięgien.
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: bruno-rz »

Ja ma takie gmole i jeśli chcesz jeszcze wymiary ta "łikendzie" mogę zwymiarować.

Niestety Marcin ma rację, fajnie wyglądają ale na przyszły sezon chyba zamontuje spacerówki.
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: Arktos »

marcincin85 pisze:Teraz zastanawiam się na spacerówkami z przedłużeniem cięgien.
To jest dobry pomysł.Jak teść jest wysoki to bardzo zwiększy komfort jazdy.Na Allegro jest człowiek co takie przedłużone spacerówki sprzedaje za 580zl drogo jak cholera ale wykonanie super.Wszystko z kwasówki, myślałem o nich przed kupnem gmola ale nie miałem tyle mamony :mrgreen:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
marcincin85
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: marcincin85 »

bruno-rz jeśli mógłbys to prosiłbym o zwymiarowanie tych gmoli a takrze długości blach mocujących gmol do ramy motocykla.

A co sądzicie o tym aby ten seryjny gmol trochę poszerzyc, bo domyślam się że jest za wąski i stad ta niewygodna pozycja.

Tylko że mój teść nie jest za wysoki bo ma na oko 175. więc może dla niego ten standardowy by był wystarczający.

W takim razie bruno licze na Twoją pomoc, a jak będę miał wymiary to lecę po kwasówkę i biorę się do roboty.

Myśle że calowa rura wystarczy, czy może lepiej 1,5"? No bo ściankę to na pewno grubą żeby byłą mocna w razie upadku.
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: bruno-rz »

Tak jak pisałem wymiary podam na "łikendzie" bo Virka przeszła w stan letargu... :mrgreen:

Ja mam 176 cm zwrostu, i jak trzymam nogi na tych gmolach to kolana mam strasznie wysoko. Dlatego myślę o dodatkowych spacerówkach aby nogi uciekły na boki.
Ja bym nie poszerzał gmoli bo moto starci zwinność w mieście - stanie się szersze.
Spacerówki można złożyć i po kłopocie a gmolem możesz ładnie wyznaczać krawędzie na puszkach :twisted:
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: Konrad13 »

Witam,

Ja również mam pytanie odnośnie zwymiarowania gmoli, czy ktoś może ma takie gmole?

http://www.allegro.pl/item857704534_gmo ... irago.html

Jeśli tak to prosiłbym o zmierzenie ich całkowitej szerokości <-----> bo chciałbym przypasować je do motocykla zobaczyć mniej więcej dokąd będą sięgać.

Będę wdzięczny, z góry dziękuję.
marcincin85
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: marcincin85 »

Hmm szkoda, że Bruno nie dał rady zwymiarować tych gmoli. No chyba że ja nie tak zrozumiałem tą jego wypowiedz. Ale w dalszym ciągu czekam na czyjąś pomoc.
Awatar użytkownika
bruno-rz
Posty: 427
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, 22:44
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: bruno-rz »

marcincin85 bardzo Cię przepraszam, ale wynikły pewne nieprzewidywane okoliczności i byłem chwilowo nieobecny.
Kiedyś Ci to wynagrodze :nazdrowie:

Wymierzyłem gmole, ale zamontowane na moto.
Nie wiem czy sa to dokładne wymiary, bo lepiej złapał bym wymiar jak by były ściągnięte.
Mam nadzieję że to Ci jakoś pomoże.


Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
marcincin85
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: marcincin85 »

ok rozumiem, ale mimo wszystko dzięki za pomoc i zwymiarowanie gmola. teraz w wolnej chwili wezmę się za robotę a wyniki mojej pracy pokaże po finale.
bruno masz u mnie :nazdrowie:
lysybald
Posty: 557
Rejestracja: 10 września 2007, 19:41
Motocykl: czarny
Lokalizacja: Pruszków
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: lysybald »

Zrobienie takiego gmola nie jest sprawą prostą, tym bardziej nie mając motocykla w zasięgu reki.
Oczywiście, cena polerowanej kwasówki jest fajna, lecz wkład pracy i końcowy efekt to dwie rożne sprawy.
Poruszaliście temat wysuniętych podnóżków...jeśli chodzi o tego sprzedawcę LINK nie nastawiajcie się zbytnio na super rzeczy, cechuje je raczej przeciętność.
marcincin85
Status: Offline

Re: Szukam kogoś kto ma GMOLE Z PODNÓŻKAMI od Bartka z IŁŻA

Post autor: marcincin85 »

hmm zgadzam się z Tobą w 100%, sam teraz jestem na etapie wykonywania projektu - modelu 3D. Ale jak dopracuję projekt to już połowa sukcesu. Bo wiadomo materiał ten nie należy do tanich a na poprawki nie mogę sobie pozwolić. Natomiast jeżeli chodzi o polerowanie to czego byśmy nie polerowali to potrzebuje czasu i pracy aby uzyskać lustro. Ale efekt końcowy i uśmiech na twarzy jest najlepszą zapłata za włożony trud. Jak wykonam gmole to na pewno pokażę jak mi to wyszło.
ODPOWIEDZ