problem z uruchomieniem 535

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
mirekmazurek
Status: Offline

problem z uruchomieniem 535

Post autor: mirekmazurek »

Witam mam problem z odpaleniem virago 535 ,rozrusznik kręci ,aku jest naladowany,świece nowe,iskra ok,trochę go podlewa ,używałem takiego preparatu do rozruchu jak ELEKTRO START ale nic stego,na pewno odpalił by na zaciąg ale warunki nie pozwalają,może paliwo jest do d... nie ruszał bym virażki do wiosny ale kupiec się trafił no i trzeba ja odpalić.proszę o pomoc!!!
michay
Posty: 37
Rejestracja: 02 listopada 2009, 18:17
Motocykl: Virago 535 92
Lokalizacja: Leszno
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: michay »

Miałem to samo, niby nowe świece, niby aku naładowany i nie paliła. Więc kupiłem kolejny komplet świec (NGK 27 pln 2szt.), jeszcze raz naładowałem aku i zapaliła, zimna bez ssania!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: -waldi- »

wykręć świece, przedmuchaj cylindry kręcąc bez świec rozrusznikiem, wkręć nowe świece i odpalaj bez ssania - masz zalany
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
mirekmazurek
Status: Offline

problem z uruchomieniem 535

Post autor: mirekmazurek »

witam, dzięki za rady, jutro próbuję

[ Dodano: Sob Sty 09, 2010 7:06 pm ]
Witam dzisiaj próbowałem odpalić virażkę i nic z tego,swiece założyłem nowe ,przedmuchałem cylindry,tylko próbowała zaskoczyć i co dalej mam robić? pozdrawiam
miro27
Status: Offline

Re: problem z uruchomieniem 535

Post autor: miro27 »

Pewniakiem akumulator, teraz jest mróz, olej gęsty, a jeżeli nie odpalałeś maszyny dłuższy czas , to aku. musi być naprawdę w 100% sprawny by rozrusznik wytworzył odpowiednie obroty silnika. podładuj aku. zmierz miernikiem napięcie powinno być w granicach 13V gdy jest poniżej 12,3V należy naładować akumulator, gdy ma poniżej 8V akumulator nie nadaje się do użytku.Nadmienię raz jeszcze że rozrusznik może kręcić a moto.nie odpali, ważną sprawą są odpowiednie obroty.Odpalaj na ssaniu, gazu dodajesz dopiero gdy słyszysz jak silnik chce zaskoczyć , gdy dasz za wcześnie zalejesz.
mirekmazurek
Status: Offline

problem virago535

Post autor: mirekmazurek »

Witam dzięki za radę pozdrawiam
ODPOWIEDZ