Chorwacja 2010r. - kto chętny

Ciekawe miejsca, propozycje wycieczek, co warto zobaczyc? Tematy związane z turystyką motocyklową
Virago28
Posty: 166
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:03
Motocykl: gotway Monster
Status: Offline

Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: Virago28 »

przymierzam się w 2010r. do wyjazdu do Chorwacji, jako że to piękny kraj i nie za daleko od Polski (około 600km od granicy do granicy).

Trasa: Polska-(ew. Czechy)-Słowacja-Węgry-Chorwacja,
Termin - około 16dni, raczej pierwsza niż druga połowa roku, dokładny termin wyjazdu do uzgodnienia, mogę się trochę dostosować
Spanie, wydatki - ekonomicznie, namiot i camping, zresztą tam będzie ciepło
Podróż - spokojnie, bezpiecznie, bez szaleństw i mandatów, do 100km/h. Zatrzymujemy się po drodze i zwiedzamy jeśli będzie co.
Dokładna trasa i atrakcje do uzgodnienia, generalnie chciałbym w 2-3 dni dojechać na miejsce i tam powłóczyć się z 8-10 dni zwiedzając wszystko co najważniejsze w tym kraju, po czym powrót.
Wymagania: sprawny technicznie motocykl dowolnej marki, assistance (jest b.tanie) i dobry humor :)

Tutaj macie przykładowe relacje z takiej wyprawy:
http://www.scigacz.pl/Chorwacja,na,moto ... ,2264.html
http://przewodnik.onet.pl/1229,1660,122 ... tykul.html

Są jacyś chętni na wspólną podróż? Myślałem o mniejszym zespole 2-3 osoby.
:chopper: :chopper: :chopper:

Kontakt:
GG: 8906929
mail: crom28@gmail.com
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2010, 22:22 przez Virago28, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kożuch
Posty: 3443
Rejestracja: 11 maja 2008, 17:11
Motocykl: Virago 750,VL 1500,CB1300,XV1900, FJR1300
Lokalizacja: Poznań Góra
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: Kożuch »

Byliśmy w zeszłym roku, relacje też możesz znaleść w dziale turystyka.
Najładniejsze widoki jakie zapadły mi w pamięci to jeziora Plitvickie, polecam. Pamiętaj, że na Węgrzech musisz winietę wykupić, można się pomylić bo jej się nigdzie nie nakleja.
Czekam na relację po wakacjacj :)
Obrazek
Virago28
Posty: 166
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:03
Motocykl: gotway Monster
Status: Offline

Re: Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: Virago28 »

aktualizacja :
wyjazd byłby na początku czerwca 2010r., wtedy jest już ciepło ale nie ma upałów, a jednocześnie jest taniej i łatwiej o nocleg. Przewodniki zalecają wybierać się właśnie wtedy.

Preferowane drogi oczywiście asfalt, żadnych szutrów, najlepiej drogi bezpłatne, o niewielkim natężeniu ruchu. Konkretna trasa zostanie zaplanowana, zgromadziłem już komplet przewodników po wszystkich krajach, ale będziemy elastyczni, nie gonimy za wszelką cenę, raczej zwiedzamy, jedziemy spokojnie. dzienne przebiegi to +/-300-500km, zależnie od tego co tam po drodze będzie do zobaczenia.

Noclegi ekonomiczne - camping i namiot. Nastawieni jesteśmy na spokojne podróżowanie z miejsca na miejsce, z zamiarem zobaczenia i zwiedzenia po drodze jak największej ilości atrakcji. Być może na 1 dzień wyskoczymy także do Wenecji.

Póki co skład 3-osobowy, jadą 2 pewne motory, być może 2 kolejne dołączą, zapraszam kolejnych chętnych.

Zachęcam do kontaktu na GG/mail.
Awatar użytkownika
gribkin
Posty: 344
Rejestracja: 19 lipca 2008, 13:38
Motocykl: Indian Scout
Lokalizacja: Czarnowo
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: gribkin »

Ja też w tym roku wybieram się na Chorwację ale urlop zaplanowany na początek lipca. Więc też czekam na relację.
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: Winnetou »

Virago28 pisze:Noclegi ekonomiczne - camping i namiot.
Hmm...nie zdziw sie,kiedy camping z motocyklem i namiotem bedzie drozszy od pokoju np.Pozdrawiam :twisted:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
handyda
Status: Offline

Re: Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: handyda »

[quote="Virago28"]aktualizacja :
wyjazd byłby na początku czerwca 2010r., wtedy jest już ciepło ale nie ma upałów, a jednocześnie jest taniej i łatwiej o nocleg.


Taniej jest to fakt, ale nawet w sezonie nie ma problemów z noclegami

Preferowane drogi oczywiście asfalt, żadnych szutrów, najlepiej drogi bezpłatne, o niewielkim natężeniu ruchu.

Polecam starą drogę nr1 z Karlovaca, przez jeziora Plitvickie, Knin, wylot nad morze w okolicach Sibenika, a potem dalej na południe Jadranką. Widoki - bossskie.
Z fajnych dróg z dreszczykiem polecam odcinek Sucuraj-Jelsa na wyspie Hvar albo wjazd na górę sv.Jure. Można się trochę spocić z wrażenia :mrgreen:

Noclegi ekonomiczne - camping i namiot.

Jak już wspomniał kolega piętro wyżej camping nie zawsze wychodzi taniej. Jeśli już koniecznie musi być namiot wybierajcie mniejsze, prywatne campingi, a nie molochy nastawione na niemieckiego kamperowca. Niestety te małe campingi najczęściej są kawałek od morza (choć zdarzają się wyjątki), a nie ma nic lepszego niż wyczołgać się z namiotu rankiem i od razu zobaczyć przepiękny Jadran

Być może na 1 dzień wyskoczymy także do Wenecji.

Jeśli zakładacie jazdę głównie po Istrii, to wyskok do Wenecji jest możliwy. Jeśli planujecie jednak zwiedzenie Dalamcji to już raczej będzie ciężko. No chyba, że w drodze powrotnej. Jak dla mn ie prawdziwy klimat Chorwacji poznaje się w Dalmacji, ale ja jestem już skrzywiona w tej materii :mrgreen:

Jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Lego
Status: Offline

Re: Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: Lego »

Super sprawa...tez mi sie marzy taki wypad :rock: A marzenia sa po to aby je realizowac :)
Virago28
Posty: 166
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:03
Motocykl: gotway Monster
Status: Offline

Re: Chorwacja 2010r. - kto chętny

Post autor: Virago28 »

aktualizacja:

na razie mamy na wyjazd chętnych 4 motocyklistów.

powstał już także szczegółowy plan trasy wyjazdu z uwzględnieniem noclegów i licznych atrakcji turystycznych. Trasa przewiduje: 2 dni w Czechach, po 1 dniu Słowacja i Węgry, 9 dni w chorwacji, 1 dzień Wenecja i szybki powrót w 2 dni.

więcej szczegółów na GG.
ODPOWIEDZ