Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
terus
Status: Offline

Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: terus »

Hej, sezon się zaczął a mi Virazka 535 94r. nie chciala dzisiaj odpalic... chociaż jeszcze tydzień temu troche na niej jeździłem :cry: Czytałem prawie wszystkie te tematy typu "odpalanie motoru po zimie" jednak nie wiem za co i jak się zabrać... Akumulator naładowałem działa normalnie rozrusznik kręci no ale nie odpala. Wiem, że trzeba sprawdzić świece ale jak to zrobić :D Pewnie jest to proste ale jestem początkujący i nie wiem gdzie w ogóle to szukać, jakby był jakiś poradnik prosiłbym o wstawienie.

Motorek odpalałem 2 tygodnie temu z pełni naładowanym akumulatorem i działał bardzo dobrze, chodził około 30min i jeździłem nim dobre 15min. W trakcie jazdy nie było problemów normalnie rwał jak powinien.
Tydzień temu również go przepalałem jednak było troszkę gorzej tak po 15min zaczął nabierać bardzo wolnych obrotów gdy przy gazowałem i puściłem gaz, sam gasł... W trakcie jazdy nie miał takiego już zrywu jakby mu zabrało troche mocy.
Dziś mi w ogóle nie odpalił próbowałem na popych pare razy też nic... Strzeliło mu może 2 razy coś z rury i cisza.

Paliwa jeszcze jest sporo, na około 100km...

Jakby ktoś mógł jakoś pomóc podać link co i jak wykręcić oraz w którym miejscu przeczyścić to byłbym bardzo wdzięczny bo nigdy nie bawiłem się w mechanika...
Przemysl
Posty: 332
Rejestracja: 06 sierpnia 2009, 19:27
Motocykl: Yamaha virago 250
Lokalizacja: okolice Tarnowa
Wiek: 32
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: Przemysl »

wykręcasz świece (obydwie) i czyścisz je szczotką drucianą , sprawdzasz przerwę , nie wiem jak w 535 ale w mojej 250 wynosi ona 0,6-0,7 mm. kolor elektrody powinien być kawowy. Kiedy tankowałeś ostatnio? może poprostu ... zwietrzane paliwo ?

Skoro długo kręciłeś go to pewnie świece są zalane czyli mokre , wytrzyj je szmatą.
Jak nie pomoże to sensownym rozwiązaniem jest kupno nowych świec. Być może odpalałeś motocykl w ujemnych temperaturach i świece masz do wywalenia?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: -waldi- »

Przemysl pisze:i czyścisz je szczotką drucianą
nie wolno świec czyścić szczotką drucianą bo metalizujesz izolator i przebicie gwarantowane... lepiej papierkiem ściernym i wypalić
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
martn1979
Posty: 89
Rejestracja: 29 marca 2009, 14:02
Motocykl: Viracha
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: martn1979 »

1. pewnie swiece 2. to sprawdzic bedzie mozna regulator napiecia
terus
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: terus »

dobra dobra :D ale gdzie szukać te świece bo pierwszy raz próbuje coś w motorze naprawić :D
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: jojo80 »

najlepiej serwisówka! zciagnij sobie jest na forum. przedni gar ma po lewej swiece a tylni po prawej str. siedząc na moto. sa one schowane za tymi chromowanymi osłonami. odkrecasz imbusem osłone. itd.
by jezdzic trzeba zyć...
Hirem
Posty: 132
Rejestracja: 25 listopada 2007, 13:36
Motocykl: była Virago 535 94 r.
Lokalizacja: Leszno/koło Błonia
Wiek: 56
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: Hirem »

Z góry cylindrów odkręć chromowane elementy ,każdy mocowany na dwie śrubki ampulowe. Z przedniego cylindra zdejmij lewy, z tylnego prawy i już jesteś przy świecach. :bravo:
Nieważne dokąd, ważne jak .......!
terus
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: terus »

dobra dzięki jutro będę kombinował :grin:
Awatar użytkownika
martn1979
Posty: 89
Rejestracja: 29 marca 2009, 14:02
Motocykl: Viracha
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: martn1979 »

dasz rade to same podstawy

[ Dodano: Czw Mar 18, 2010 8:39 pm ]
powodzenia
MAJK
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: MAJK »

jak nigdy nie grzebałeś w żadnym moto, to mała uwaga ode mnie - nie przesadź z dokręcaniem świec żebyś nie skosił gwintów , zakreć "z czuciem "
terus
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: terus »

dzięki za rady motorek odpalił!!! świece były kompletnie zalane przeczyściłem je przepaliłem troche zapalniczką i motor odpalił za pierwszym razem :grin:

Obrazek
mała fotka :D


Jedynie co mnie tylko gnębi to czasem jak jade na wysokich obrotach przed zmianą biegu Virazka troszke zrywa tzn. traci delikatnie moc a potem szarpie jakby coś było zatkane. Miałem jakies 6 litrów starego paliwa więc dolałem pod korek świeże.

Więc coś z tymi świecami dalej nie tak i kupić nowe? czy może coś z paliwem? albo jeszcze inaczej :smile:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: -waldi- »

świece wymień - koszt niewielki

jak nie pomoże to sprawdź czy paliwo wystarczająco leci do gaźników
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
terus
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: terus »

z tym paliwem to jak sprawdzić? :) sorki, że takie pytania zadaje ale ściągnąłem te instrukcje lecz tam jest tak napisane skrótem, że nie wiem jak się do tego zabrać co rozkręcić i gdzie szukać... z tymi świecami fajnie mi napisaliście że jedna z przodu po lewej a druga z prawej strony i bardzo za to dziękuję, bo chyba bym sam tego nie znalazł tym bardziej, iż nie mogłem tego wykręcić. Prosiłbym również o taki mały tutorial z tym sprawdzaniem paliwa lecącego do gaźników :P
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: Blunio »

terus pisze:paliwa lecącego do gaźników
Gaźniki to prosta sprawa :mrgreen: Muszą być czyste, dysze drożne, membrany nie popękane i jeszcze dobrze ustawiony poziom paliwa. Wskazane jeszcze, aby oba pracowały w tym samym rytmie, więc czasem proszą się o zsynchronizowanie :mrgreen:
Na początek proponuję sprawdź poziom paliwa. Czynność nie ingerująca w gaźniki, koszt to ok. kilkadziesiąt cm przeźroczystego przewodu plastykowego, narzędzie potrzebne to wkrętak krzyżowy. Jak się to robi opisywaliśmy dokładnie.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
terus
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: terus »

Na początek proponuję sprawdź poziom paliwa. Czynność nie ingerująca w gaźniki, koszt to ok. kilkadziesiąt cm przeźroczystego przewodu plastykowego, narzędzie potrzebne to wkrętak krzyżowy. Jak się to robi opisywaliśmy dokładnie.
mógłbyś podać link z tym opisem bo coś nie mogę znaleźć :wink:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: Blunio »

terus pisze:mógłbyś podać link z tym opisem
Słabo szukasz. Patrz na przykład TUTAJ
black1315 napisał/a:
gdzie mam włożyć wężyk
Jezuuuu - szukać się nie chce ?
No więc jeszcze raz ... na dole pod pokrywami widocznymi na zdjęciu są czarne plastykowe króćce zagięte pod kątem 90 stopni. To na nie nasuwasz "wężyk"* - ja "wężyki" wziąłem od zużytego zestawu od kroplówki. Po nałożeniu "wężyków" trzeba je trzymać w górze, albo czymś przywiązać, bo zaraz potem śrubokrętem krzyżakowym po drugiej stronie gaźników trzeba odblokować dopływ paliwa do "wężyków" odkręcając 1-3 obrotó śruby blokujące dopływ paliwa. Gdyby "wężyki" zwisały swobodnie, po prostu byś spuścił paliwo z komór pływakowych gaźnika.
I jeszcze w paru innych miejscach znajdziesz :frustrated: :bikersmile:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
terus
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem Virago 535 94r.

Post autor: terus »

wymieniłem świece i wszystko gra ;) na szczęście nie muszę nic się bawić motor jedzie jak zły :P jeszcze tylko tylną oponke musze wymienić i zrobić jakieś stelaże pod sakwy... dzięki za rady :)
ODPOWIEDZ