Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
mimo80
Status: Offline

Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: mimo80 »

Cześć

Dziś podjąłem próbę odpalenia mojej Lalki - i oczywiście akumlator do ładowani.
Ale na to przygotowany już byłem - jutro nowe świece, przez noc ładowanie aku.

Problem jest inny.
Jak z miesiąc temu chciałem odpalić moto to miałem problem ze sprzęgłem.
Po prostu daje na bieg, naciskam manetkę od sprzęgła - a motor dalej nie mogę popchnąć
-tak jakby nie rozłączał sprzęgła - dziwne bo ostatnim razem wszystko było ok.

Jutro dalsza część

Dajcie znać czy mieliście podobny problem kiedyś.

Pozdrawiam i życzę długiego sezonu!!!
Mimo

PS: Motoserce 10 kwietnia Wrocław
Może się spotkamy
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: jojo80 »

tarcze sie posklejały,spoko. zapalisz moto,wcisnij klamke sprzegła i wpuszczaj na obroty silnik powoli,rozkleja sie napewno.tylko najlepiej rozgrzej troche silnik.
by jezdzic trzeba zyć...
Awatar użytkownika
Schwartzu
Posty: 1805
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 21:03
Motocykl: XV535'99, BMWR1100RT
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: Schwartzu »

Sytuacja u mnie podobna (moto przez całą zimę stało nieruszane).

Wychodząc z założenia że tarcze są sklejone, jeszcze przed pierwszym uruchomieniem silnika zacząłem od próby przepchnięcia moto na zapiętym biegu i z wciśniętym sprzęgłem - ani rusz, normalnie jakby posmarowane superglue.

No dobra, myślę sobie odpalę silnik, pochodzi trochę, nagrzeje się i powtórzę ten manewr - również na wyłączonym silniku, ale już rozgrzany. Znowu doupa blada. WTF?

Czy możliwe żeby aż tak mocno się skleiły? Odpuszczą w końcu, czy problem może leżeć gdzie indziej?

[ Dodano: Czw Mar 24, 2011 3:37 pm ]
:pomocy:
"Without Contraries is no progression. Attraction and Repulsion, reason and Energy, Love and Hate, are necessary to Human existence."
W. Blake
daro197
Posty: 11
Rejestracja: 01 lutego 2011, 09:57
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: daro197 »

Schwartzu pisze:przepchnięcia moto na zapiętym biegu i z wciśniętym sprzęgłem - ani rusz, normalnie jakby posmarowane superglue.
Mam to samo. Choć w tym sezonie było już jeżdżone to na biegu i wciśniętym sprzęgle nie da się przepchnąć motocykla. Oczywiście na wyłączonym silniku. Czy to jest kwestia regulacji czy problem ze sprzęgłem?
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: alonso »

To ,że se silnik chodzi to od tego tarcze się same nie odkleją.Trzeba siąść na moto i troche popompować sprzęgło dopóki odpalony motor na biegu i wciśniętym sprzęgle nie jedzie sam do przodu :)
Awatar użytkownika
Adam P
Posty: 74
Rejestracja: 21 września 2008, 08:23
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750
Lokalizacja: Malbork
Wiek: 58
Kontakt:
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: Adam P »

Witam.
W mojej objaw sklejonego sprzęgła występuje już po kilku dniach (około 5-7 dni) niejeżdżenia.

U mnie kiedyś wyglądało to tak: tarcze sklejone - odpalałem motor, wciskałem klamkę sprzęgła i dosyć duża przegazówka kilka razy z wciśniętym i puszczonym sprzęgłem, jak obroty spadły to wciskam jeszcze raz sprzęgło i zapinam 1bieg - lekkie szarpnięcie i już wszystko OK.

Teraz mam lepiej bo mam centralkę :mrgreen: , stawiam moto na centralce, odpalam silnik może być nawet zimny, włączam bieg, puszczam sprzęgło - tylne koło obraca się w powietrzu, wciskam sprzęgło i hamuję nożnym hamulcem koło, jak silnik przygasa to lekko dodaję gazu aż do chwili rozklejenia tarcz - w sumie bezboleśnie bez gazowania.

Pozdrawiam
Adam
daro197
Posty: 11
Rejestracja: 01 lutego 2011, 09:57
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: daro197 »

A czy możecie przepchnąć motocykl z wyłączonym silnikiem, włączonym biegiem i wciśniętą klamką sprzęgła? Bo u mnie jest tak jakby tarcze sprzęgła nie odpuszczały.
Awatar użytkownika
Adam P
Posty: 74
Rejestracja: 21 września 2008, 08:23
Motocykl: Kawasaki Zephyr 750
Lokalizacja: Malbork
Wiek: 58
Kontakt:
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: Adam P »

daro197 pisze:A czy możecie przepchnąć motocykl z wyłączonym silnikiem, włączonym biegiem i wciśniętą klamką sprzęgła? Bo u mnie jest tak jakby tarcze sprzęgła nie odpuszczały.
U mnie nidyrydy, trzyma jak zamurowane, ale nasze maszynki tak mają - to nie jest jakaś specjalna wada. Ten typ tak ma i już.
olav
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: olav »

Warto w zimę podczas postoju moto od czsu do czasu ponaciskać klamki i hamulec nożny.
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Po zimie - problem sprzęgło nie rozłączą

Post autor: alonso »

olav pisze:Warto w zimę podczas postoju moto od czsu do czasu ponaciskać klamki i hamulec nożny.
Przedni też. W lutym mi się zapiekły.Zrobiłem tylko 6 km do pracy.Jak stanąłem to był tarczościsk i pojechane :mrgreen:
ODPOWIEDZ