Gaśnie silnik. Pomocy.

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
xyriusz
Status: Offline

Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: xyriusz »

Mam wielką prośbę a mianowicie nie wiem co sie dzieje z moja wirazka. Odpalam i silnik pracuje rowno naciskam sprzeglo wrzucam jedynke dodaje gazu i gasnie. jak dodam duzo wiecej gazu to ruszy. Pozniej zmiana biegu i znowu gasnie. zatrzymuje sie uruchamiam silnik i rowno pracuje na postoju. Na sprzegle tez nie ciagnie. Wie ktos co to moze byc?
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: elrychu »

Może jak wpiszesz skąd jesteś, to ktoś z kolegów podjedzie i pomoże.....
Awatar użytkownika
manat
Posty: 165
Rejestracja: 07 września 2007, 15:58
Motocykl: VIRAGO XV 535
Lokalizacja: Stęszew
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: manat »

Zakładam, że przed ruszeniem chowasz stopke na ktorej stawiasz motonga, to należy sprawdzić czujnik przy stopce . Możliwe że coś w nim nie kontaktuje.
drad
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: drad »

Ja miałem taki bajer:
daje gazu a moto rozpędza się jakbym ciągną autobus za sobą...

Obejżałem wszystko co było do obejżenia i zupełnym przypadkiem zauważyłem że w trakcie przekrecania manetki linka nie podąża równomiernie za nią.

Powód
wymieniałem manetki (na jakieś tanie) i ta od gazu się lekko ślizgała.

pzdr
Awatar użytkownika
PeeM
Posty: 30
Rejestracja: 06 grudnia 2009, 13:08
Motocykl: Była XV535 '91 , jest VT1100 C3 AERO
Lokalizacja: Gostynin
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: PeeM »

Witam
Miałem podobny przypadek, zaraz po zakupie moto. Okazało się że pompka paliwa podawała za mało paliwa. Przyczyna: niski poziom paliwa w zbiorniku, a elektrozawór rezerwy który jest przy nim umieszczony nie działał (czego nie wiedziałem). Dodatkowym objawem było szybkie działanie-terkotanie pompki paliwa w trakcie pracy silnika. Warto sprawdzić pompę paliwa i filtr paliwa- może być zapchany. Jeżeli to nie to, to sugerowałbym czyszczenie i regulację gażnika.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: pisior »

jeżeli to elektrzawór to go rozłącz i zmostkuj ,jednak jak objawy nie mina , to zobacz jeszcze czujnik nożki bo czasem mi tez nie odbijał i mogłem jechać na rozłozonej :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: kyller »

xyriusz pisze:Mam wielką prośbę a mianowicie nie wiem co sie dzieje z moja wirazka. Odpalam i silnik pracuje rowno naciskam sprzeglo wrzucam jedynke dodaje gazu i gasnie. jak dodam duzo wiecej gazu to ruszy. Pozniej zmiana biegu i znowu gasnie. zatrzymuje sie uruchamiam silnik i rowno pracuje na postoju. Na sprzegle tez nie ciagnie. Wie ktos co to moze byc?
a jak juz ruszy to normalnie przyspiesza ? (inaczej pociagnij na 4 do 100tki)
jest rózniaca w przyspieszaniu na 4 od 50 km/h do 100 tki jak odkrecasz manatka wolno lub szybko ?
odpal, złoż stopkę,wcisnij sprzegło ale nie wrzucaj biegu co sie dzieje?
rozgrzej lekko silnik, przegazuj na postoju (kosa zlozona) co sie dzieje ?
xyriusz
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: xyriusz »

hm. tak przyspiesza normalnie. jak szybko zmieniam biegi to nie zdazy zgasnac silnik. natomiast jak wolno i przytrzymam na sprzegle dluzej to zgasnie. Ale jak jest na postju odpale ladnie rowno sobie silnik pracuje dopiero po wrzuceniu biegu dodaje gazu i gasnie. tak jakby byly za male obroty no ale nie sa bo na postoju chodzi. sam juz nie wiem jak to wytlumaczyc.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: kyller »

albo wystarczy podniesc wolne obroty -powinny miec 1200
albo przyciera ci sie skrzynia
albo niw syprzegls do konca np, zwichrowane tarcze
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: jojo80 »

nie jestem biegłym ale jak z połozeniem dzwigni skrzyni biegow wzgledem nadlewu na karterze? a w jakim momencie zabiera sprzegło? moze regulacja pomoze. objawy wskazuja na sprzegło. wg.mojego skromnego zdania
by jezdzic trzeba zyć...
xyriusz
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: xyriusz »

dzieki wielkie no bede kombinowal za pare dni wtedy napisze co i jak.

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 2:36 pm ]
a co zrobic jezeli przyciera sie skrzynia?

[ Dodano: Nie Kwi 25, 2010 10:07 pm ]
wymienilem swiece i po problemie. Chyba jestem troche przewrazliwiony no ale lepiej dmuchac na zimne.
Awatar użytkownika
halny
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:31
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: orawa (małopolskie)
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: halny »

witam kolegow:) jestem tutaj nowy i juz potrzebuje pomocy, mam virago 535 z 1995r, i problem z "motorem" pracuje ze tak powiem pulsacyjnie..nierowno, co chwile jakby sam przyspiesza.. no i nie wiem co mu moze byc, jest po regulacji i czyszczeniu gaznikow, zbiornik paliwa został wyczyszony, i dalej to samo, co prawda mnie ale nadal.. po tym zabiegu jest znacznie silniejszy i pali super tylko nie wiem czym moze byc spowodowana ta pulsacja..jeden mechanik stwierdzil ze cylindry w srodku zardzewialy, wiec mu podziekowalem :bravo: :bravo: ( moto ma 14 tys przebiegu, stało pare lat nie jezdone) a inny mechanik powiedzial zeby mu wyrzucic katalizator( nie wiedzialem ze ma) i bo moze tam mu cos urosło od tego ze byl nieuzywany:) hm nie wiem czy mu wierzyc... i co zrobic:( ten sam mechanik zalozyl mi swiece bpr9es a wyrzucil nowe bpr7es ktore czytalem ze sie nadaja... ech pomocy koledzy..
mało sie zarabia zyje sie jak Hrabia
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4147
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: leszekk »

1. Zmień mechanika.
2. Załóż świece zalecane przez instrukcję lub wspominaną na forum Iskrę.
3. Zatankuj paliwo 95 ze sprawdzonej stacji benzynowej (nigdy z najtańszej w okolicy)
4. Przejedź kilkadziesiąt kilometrów (z jednego przysiadu) dbając o to, żeby silnik miał okazję zapoznać się i z niskimi i z wysokimi obrotami (oczywiście z wyczuciem a nie na pałę odkręcać na maxa)
5. Napisz co wyszło. Przy okazji wykręć po tej jeździe świece i zobacz jak wyglądają.

A filtr paliwa masz jakiś założony? Ktoś go sprawdzał/wymieniał? Mechanik pewnie nie bo on zapewne nie wie, że może coś takiego w motocyklu występować ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: elrychu »

6. nie opisuj tego samego problemu w dwóch różnych tematach bo nikt nie będzie Cie poważnie traktował
Awatar użytkownika
halny
Posty: 151
Rejestracja: 21 maja 2010, 13:31
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: orawa (małopolskie)
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: halny »

musicie mi wydaczyc ze dwa razy to samo napisalem-nowy jestem:) filtru paliwa byl nietykany... moze to i on. pojezdze w weekend i dam znac, pozdrawiam:)

[ Dodano: Pon Maj 24, 2010 12:01 am ]
a gdzie znajduje sue ten filtr paliwa? gdzie ewentualnie mozna kupic nowy? jest to jakies specjalny do 535 czy uniwersalny na wezyk?
mało sie zarabia zyje sie jak Hrabia
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Gaśnie silnik. Pomocy.

Post autor: pisior »

ja mam pod kanapą ,tyleże ja mam wersje z jednym zbiornikiem (znaczy teraz już z dwoma :mrgreen: )a filterek w każdym motoryzacyjnym kupisz uniwersalny :rock:
Obrazek
ODPOWIEDZ