Najlepsza chemia do polerki silnika

Wszysto co związane z silnikami naszych Virago
xyriusz
Status: Offline

Najlepsza chemia do polerki silnika

Post autor: xyriusz »

jestem przed dylematem wyboru środka do wypolerowania silnika. Pokrywy są z aluminium. Czyteałem o sposobie ktory ktoś podał z użyciem papieru ściernego na mokro, ale czy jest inny dobry środek bez użycia papieru. Jakie wasze rady?
Awatar użytkownika
VIKING
Posty: 1765
Rejestracja: 12 października 2008, 12:43
Motocykl: Custom 1400 xt350 DL
Lokalizacja: Wieruszów
Wiek: 51
Kontakt:
Status: Offline

Re: Najlepsza chemia do polerki silnika

Post autor: VIKING »

U mnie sprawdziła się pasta do polerki w klocku zakupiona na Alegro jest opisana na forum o polerowania efekt taki polecam sporo pracy ale warto.
Obrazek
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2030
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: Najlepsza chemia do polerki silnika

Post autor: hunter of wind »

Jeśli powierzchnia jest gładka i tylko zmatowiała, to wystarczy pasta polerska. Najlepiej kupić filcowy krążek polerski mocowanyna rzep. Jeśli nie masz szlifierki, to można dokupić specjalny uchwyt do wiertarki z rzepem. Jeśli jednak pokrywy są w gorszym stanie, mają nierówności, to polerowanie będzie syzyfową pracą. W takim razie należy je najpierw przeszlifować drobniutkim papierem ściernym (nie trzeba na mokro) i dopiero potem polerować. Uzyskasz lepszy efekt w znacznie krótszym czasie.
Ja przed polerowaniem używałem papieru o granulacji 120 i 200.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Najlepsza chemia do polerki silnika

Post autor: pisior »

pokrywy są pokryte lakierem ,i mniej pracy bedzie ,jak użyjesz preparatu do usuwania starej powłoki lakierniczej ,jak nie są porysowane ,to wystarczy filc i pasta polerska ,poszukaj na forum jest tego pełmo o polerce :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
xyriusz
Status: Offline

Re: Najlepsza chemia do polerki silnika

Post autor: xyriusz »

dzieki.

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 2:51 pm ]
viking zakupilem taka paste twarda w klocku jak sie ja nanosi? zdrapuje sie z tego klocka czy jak?

[ Dodano: Czw Cze 03, 2010 12:54 pm ]
wypolerowalem silnik, swieci sie ale teraz widac dokladnie wszystkie zarysowania na nim wie ktos moze jak pozbyc sie wszystkich zarysowan?
ODPOWIEDZ